Více než 7000 Německých žen bylo od roku 2015 znásilněno nebo napadeno migranty

protest proti migtantum Německo

Analýza údajů Německé vlády zjistila, že od roku 2015 bylo v Německu znásilněno nebo sexuálně napadeno nejméně 7 000 žen nelegálními přistěhovalci, kteří údajně žádali o azyl.

Podle Švýcarsko Německého listu Neue Zurcher Zeitung údaje Německého Spolkového kriminálního úřadu uvádějí, že od roku 2017 každoročně nahlásilo sexuální napadení ze strany imigrantů více než tisíc žen.

Na základě extrapolace těchto údajů dokument odhaduje, že od začátku Evropské migrační krize v roce 2015, kdy bývalá kancléřka Angela Merkelová otevřela brány Německa vlnám migrantů z Blízkého východu a Afriky, bylo znásilněno nebo sexuálně napadeno nejméně 7 000 žen.

Zpráva uvádí, že v loňském roce byl mezi nahlášenými případy znásilnění a sexuálního napadení výrazně převažující počet migrantů žádajících o azyl. Z přibližně 10 000 podezřelých bylo 6 366 Němců, zatímco 3 679 cizinců. Pozoruhodné je, že 1 115 z nich byli migranti žádající o azyl, což představuje pouhých 2,5 procenta populace, ale podíleli se na více než 11 procentech sexuálních útoků a znásilnění.

To odpovídá dosavadním trendům – výzkumník v oblasti migrace Ruud Koopmans zjistil, že žadatelé o azyl se pětkrát častěji podílejí na případech znásilnění a 3,3krát častěji páchají sexuální trestné činy, včetně obtěžování a zneužívání.

K těmto číslům může přispívat vysoký podíl mladých žadatelů o azyl mužského pohlaví, Koopmans však upozorňuje na některé národnosti, jako jsou Syřané, Afghánci a Pákistánci, u nichž mohou společenské normy přispívat k vyššímu výskytu těchto trestných činů.

Manuel Ostermann, místopředseda Německého Spolkového policejního svazu, zdůraznil, že migranti, kteří se dopouštějí sexuálních trestných činů, zejména na Německých ženách, jsou často policii známí, někdy již dříve odsouzení, a přesto zůstávají v zemi kvůli mírným deportačním normám.

Ostermann zdůraznil, že je naléhavě nutné zabránit tomu, aby osoby, které se podílejí na trestných činech proti sexuálnímu sebeurčení, zůstávaly v Německu.

Spolupředsedkyně pravicové strany Alternativa pro Německo Alice Weidelová přičítá alarmující situaci „nezodpovědné politice otevřených hranic od roku 2015.“ Vyzvala vládu, aby upřednostnila ochranu svých občanů před tolerováním zahraničních zločinců.

V reakci na to levicová ministryně vnitra, sociální demokratka Nancy Faeserová, odsoudila tyto činy jako odporné, ale zdržela se řešení širšího problému masové migrace.

Přísnější zákony o sexuálním násilí usnadňují deportaci odsouzených migrantů
Tento problém sexuálního násilí ze strany migrantů v Německu přetrvává, příkladem jsou Novoroční útoky v roce 2015, kdy převážně Severoafričtí a Blízkovýchodní migranti napadli více než tisíc žen v několika městech včetně Kolína nad Rýnem, Hamburku a Düsseldorfu a Frankfurtu nad Mohanem.

Mnoho pachatelů se nikdy nesetkalo se spravedlností, za sexuální trestné činy související s útoky bylo odsouzeno pouze šest mužů.

V roce 2016 byl přijat přísnější zákon o sexuálních útocích, který obsahuje ustanovení, jež by mohla zmírnit pravidla pro deportaci uprchlíků odsouzených za trestné činy související se sexem.

Právní předpisy zpřísňují tresty pro všechny osoby odsouzené za sexuální napadení bez ohledu na státní příslušnost a zavádějí zvláštní pravidla pro vězení a následné vyhoštění odsouzených uprchlíků, kteří v Německu požádali o azyl.

Úpravy sledují dva vzájemně propojené cíle: odstranění právních mezer souvisejících se sexuálními útoky, řešení stížností na přílišnou mírnost Německých zákoníků a reakci na rostoucí odpor veřejnosti po velkém přílivu migrantů a uprchlíků z Blízkého východu a dalších zemí v předchozím roce.

Někteří zákonodárci a aktivisté se však staví proti propojení těchto dvou témat s tím, že by to mohlo vést k další stigmatizaci uprchlíků, protože Německé veřejné mínění se obrací proti nim.

Dříve muselo být pachatelům prokázáno vyhrožování nebo použití fyzické síly, aby mohli být v Německu odsouzeni za znásilnění.

Odborníci již dlouho tvrdí, že trestní zákoník této země zaostává za trestním zákoníkem jiných vyspělých zemí, kde je sexuální útok definován mnohem šířeji a zahrnuje i styk bez souhlasu. V roce 2014 zjistilo Německé sdružení ženských poraden desítky případů, kdy pachatelé sexuálních trestných činů nebyli stíháni kvůli právním mezerám.

Zákonodárci, kteří nový zákon podpořili, tvrdí, že jeho přijetí usnadní usvědčování podezřelých a povede k přísnějším trestům.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x