Tajný Německý válečný plán odhaluje, že Američtí vojáci budou brzy nasazeni v první linii v boji proti Rusku

Americký voják

Premiér Spojeného království Rishi Sunak během své nedávné návštěvy Berlína poznamenal, že Evropské země musí následovat Británii a posílit své výdaje na obranu, aby zajistily pokračující závazek Spojených států vůči NATO.

Mimochodem, tajný plán válečné připravenosti Německa byl částečně odhalen. Německým novinám FAZ jej prozradil generálporučík ozbrojených sil Spolkové republiky Německo Andre Bodemann s tím, že šéfové jejich armády připravují plány, jak budou živit tisíce Amerických vojáků a doplňovat palivo jejich tankům, až se budou přesouvat k východní frontě NATO.

V rozhovoru vysoký představitel Bundeswehru uvedl, že armáda připravuje nový dlouhodobý bezpečnostní plán s důrazem na civilní obranu. Většina podrobností plánování je státním tajemstvím, ale prozradil, že součástí plánovacího procesu je i logistika pro zajištění přísunu potravy pro obrovské množství Amerických vojáků, přičemž hlavní podíl na tom mají civilisté.

„Pokud by se například Americká divize přesunula směrem na východ, tisíce tanků, tisíce vojáků, pak by je bylo třeba nakrmit a tanky dotankovat, případně opravit,“ sdělil FAZ. „Logistika Bundeswehru by byla pravděpodobně vázána na naše vojáky na frontě. To znamená, že bychom potřebovali maximální vstup civilní služby. Konvoj by dostával pohonné hmoty od čerpacích stanic nebo civilních vozidel, Červený kříž by zajišťoval lékařskou péči a potraviny od civilního dodavatele jídla. To by byl klasický případ.“

Uvádí se, že Německo se snaží učinit „kriegstüchtigteit“ neboli „válečnou připravenost“ tváří v tvář potenciálnímu ozbrojenému konfliktu s Ruskem v příštích pěti letech.

Bodemann neupřesnil, kterou východní frontu bude Německo bránit, ale představitelé NATO se stále více obávají, že Vladimir Putin zahájí invazi na východní křídlo NATO, pokud jeho síly nakonec zvítězí na Ukrajině.

Plán válečné připravenosti vyšel najevo po prohlášení generála Carstena Breuera, šéfa Německých ozbrojených sil, že „nepochybuje“ o tom, že Německo dokáže odrazit Ruský útok na východní křídlo.

„V mé roli šéfa obrany je spíše prvořadé dosáhnout připravenosti Německých ozbrojených sil během příštích pěti let. Říkáme tomu kriegstüchtigkeit neboli být připraven, schopen a ochoten bojovat. Jsme na správné cestě,“ řekl Breuer v únoru.

Polský premiér Donald Tusk kritizuje EU za to, že Kyjev podporuje jen řečmi, ale ne činy
Podle Polského premiéra Donalda Tuska názory vedoucích představitelů Evropské unie na pomoc Ukrajině zjevně postrádají realizaci.

„Kdyby se všechna slova, která zde v Bruselu v posledních letech zazněla o společné obraně, mohla změnit v kulky a raketomety,“ uvedl Tusk na X, dříve Twitteru, po zasedání Evropské rady 17. dubna. „Evropa by se stala nejsilnější mocností na světě. A nejbezpečnějším místem.“

Minulý měsíc Tusk varoval, že válka v Evropě není vtip. „Poprvé od roku 1945 se válka v Evropě stává opět skutečnou: v současné době možná sklouzáváme do předválečné éry.“ V tomto prvním mezinárodním rozhovoru od nástupu do funkce Polského premiéra přiznal, že se obává stupňujících se hrozeb přicházejících z Ruska. „Žijeme v nejkritičtějším okamžiku od konce druhé světové války,“ dodal.

Vojenští představitelé uvedli, že Ukrajinská armáda se potýká s nedostatkem dělostřeleckých granátů a omezila některé operace kvůli nedostatku pomoci ze Západu. Kritici podotkli, že navzdory silné rétorice nebyl summit EU schopen rozhodnout o urychleném dodání prostředků protivzdušné obrany Ukrajině a urychlení vojenské podpory.

Ukrajinský generálporučík Ivan Havryljuk v prosinci 2023 řekl BBC, že Ukrajina zvyšuje výrobu kamikadze dronů, aby nahradila nedostatek dělostřelecké munice.

Mezitím vrchní velitel Ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskij 17. února prohlásil, že Ukrajinské ozbrojené síly se stáhly z Avdijivky v Doněcké oblasti. Uvedl, že toto rozhodnutí bylo učiněno, aby se zabránilo obklíčení a aby se zachránily životy a zdraví vojáků. Nedostatek munice částečně ovlivnil ztrátu pozic, dodal Syrskij.

Britská rozvědka navíc uvedla, že od března 2024 zůstává situace v zóně konfliktu nestabilní, zejména kvůli nedostatku personálu a munice, což omezuje schopnost Ukrajinských sil udržet pozice.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Tajný Německý válečný plán odhaluje, že Američtí vojáci budou brzy nasazeni v první lini… first appeared on Akta […]

Mike
Host
Mike
16 dní před

No, jen aby ta první linie nebyla jejich poslední.

Frank
Host
Frank
16 dní před

Vyžraní američtí tranďáci a další úchylové v uniformách dostanou na prdel.

Kim
Host
Kim
16 dní před

Přednostně je třeba zničit USA.

Antonín Körber
Host
Antonín Körber
16 dní před
Reply to  Kim

..samozřejmě,.amík vždy počká,nastrčí jiného a ve vhodný čas se účastní už jen zlodějinou a banditismem..doposud světu nic jiného nepředvedli,..tentokrát budou totálně zničeni a snad i vymazáni z mapy světa.,..“co bylo ukradeno,to musí býti vráceno“,nééé ?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x