Americké zbraně z Afghánistánu skončily u Palestinských skupin operujících v Pásmu Gazy

Palestinské skupiny

Poté, co Palestinská teroristická skupina Hamás v sobotu zaútočila na Izrael, nabylo na významu tvrzení ve zprávě, že Americké zbraně zabavené v Afghánistánu se dostaly do rukou Palestinských skupin operujících v pásmu Gazy.

Palestinské skupiny

Podle zprávy Newsweeku zveřejněné v červnu Izraelský velitel uvedl, že některé z Amerických ručních zbraní zabavených v Afghánistánu již byly zaznamenány v rukou Palestinských skupin operujících v pásmu Gazy.

Zpráva se začala šířit na sociálních sítích v souvislosti s obviněním, že Bidenova administrativa financovala teroristický útok Hamásu na Izrael tím, že uvolnila 6 miliard dolarů ze zmrazených finančních prostředků Íránu, který je hlavním podporovatelem Hamásu.

Bidenova administrativa se ohradila proti obviněním, že 6 miliard dolarů nezmrazených pro Írán bylo použito na nedělní útok, a uvedla, že dosud nebyly uvolněny, jsou pod kontrolou Katarské banky a budou použity pouze na humanitární účely.

Kritici Bidenovy administrativy však namítali, že vzhledem k tomu, že peníze jsou zaměnitelné, stále doplňují Íránskou pokladnu a uvolňují vládě možnost utrácet za jiné věci, například za podporu teroristických skupin, jako je Hamás.

Republikánský kandidát na prezidenta, senátor Tim Scott (R-SC), řekl v sobotním exkluzivním rozhovoru pro Breitbart News:

„Těchto 6 miliard dolarů Írán ještě zcela nevyužil, ale faktem je, že pokud máte na účtu kredit ve výši 6 miliard dolarů, lidé s tím obvykle počítají jako s přístupem, který je k dispozici dnes, zítra, kdykoli, takže začnete přepracovávat svůj rozpočet výdajů.

A tím se dostáváte do pozice, kdy tyto peníze můžete použít, i když jste k nim ještě neměli přístup. Takže těch 6 miliard dolarů, o kterých vědí, že je dostanou, už využívají.“

Poznamenal také, že Írán se již vyjádřil, že tyto peníze použije, jak bude chtít.

„To je jasné. Cesta, kterou chtějí, je financování terorismu proti Americkým spojencům,“ dodal.

Izraelský velitel v rozhovoru pro Newsweek také uvedl, že se „velmi obává“, že zbraně poskytnuté USA a Západem Ukrajině by mohly skončit také v rukou Hamásu.

Newsweek napsal:

Izraelský velitel, který hovořil pod podmínkou anonymity kvůli citlivosti tématu, uvedl, že odklon zbraní, jako je protitankový raketový systém Javelin, byl monitorován u polovojenských jednotek působících na obou stranách rusko-ukrajinské války.

Izraelský velitel uvedl, že proruské formace byly motivovány k předávání ukořistěných zbraní dodaných USA kvůli úzkým obranným vztahům mezi Moskvou a Teheránem, zatímco proukrajinské složky byly k pašování zbraní motivovány převážně penězi. Velitel uvedl, že hlavní trasa vede přes Černé moře do Středozemního moře, a konstatoval, že situace je „velmi nebezpečná“ kvůli dvěma hlavním obavám Izraele.

“ První z nich je, že mohou zkoumat kapacity a pak se je naučit vyrábět. Mluvím zejména o Íránu,“ řekl izraelský velitel týdeníku Newsweek. „Druhým problémem je, že se velmi obáváme, že se některé z těchto schopností dostanou do rukou Hizballáhu a Hamásu.“

Newsweek rovněž uvedl, že jiný zdroj odhalil konkrétní událost z 20. srpna, kdy Ruské dopravní letadlo Il-76 údajně vysadilo v Teheránu náklad v odhadované hodnotě 100 milionů dolarů, který zahrnoval západní zbraně, jako jsou Javeliny americké výroby a lehké protiletadlové zbraně nové generace (NLAW) vyrobené ve Spojeném království.

„Vláda USA si je i nadále velmi dobře vědoma rizika možného nelegálního zneužití a v úzké spolupráci s Ukrajinskou vládou proaktivně podniká kroky ke zmírnění tohoto rizika,“ uvedl mluvčí Amerického ministerstva zahraničí.

„Posíláme zbraně, abychom pomohli Ukrajině bránit se v aktivním konfliktu, a realisticky musíme uznat, že existuje riziko, že tyto zbraně mohou být ukořistěny, pokud území změní majitele, což se může stát v každé válce.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x