Viktor Orbán: Liberální světový řád musí být zničen

Viktor Orbán

Podle Maďarského premiéra Viktora Orbána se blíží konec systému, který ovládl Západ a „přinesl chaos“ do světa.

Orbán tvrdí, že Západní liberální hegemonie selhala a musí být zničena, a věří, že by mohla skončit již letos.

„Letos můžeme být svědky konce Západní liberální hegemonie, protože se zhroutí na ní postavený světový řád,“ konstatoval.

RT uvádí: V projevu na konferenci Konzervativní politické akce (CPAC Hungary) v Budapešti Orbán kritizoval stávající „světový řád založený na progresivní liberální hegemonii“ a uvedl, že z něj vzešla řada osobností, které se „nehodí k tomu, aby byly vůdci“, a dokonce i „účastníci soutěží krásy“ vědí o míru víc než oni.

Obvinil liberální politiky, že místo skutečného vládnutí budují „hegemonickou ideologickou kontrolu, které se musí všichni podřídit“, a že ze „státních orgánů dělají nástroje útlaku.“ Takové síly jsou nebezpečným nepřítelem, jehož čas se chýlí ke konci, prohlásil Orbán.

„Pokrokoví liberálové cítí nebezpečí, konec této éry znamená také jejich konec,“ uvedl premiér. Jejich nadvláda by mohla být překonána již v letošním roce, předpověděl Orbán s odkazem na nadcházející volby do Evropského parlamentu a prezidentské volby v USA.

„Zastánci starého světa sedí v Bruselu, a i když mi nepřísluší zasahovat do Americké politiky, obávám se, že sedí i ve Washingtonu. To je to, co děláme v tomto roce. Letos se je pokusíme vyhnat,“ řekl Maďarský premiér.

„Dá-li Bůh, můžeme letos ukončit neslavnou éru Západní civilizace. Můžeme ukončit světový řád postavený na pokrokové liberální hegemonii. Pokrokový liberální duch světa selhal. Přinesl světu válku, chaos, nepokoje a zničené ekonomiky.“

Nově vznikající světový řád bude podle Orbána založen na skutečné suverenitě, kdy se země budou řídit svými skutečnými národními zájmy, nikoli globální ideologií.

„Nechť nastane éra suverenity, vraťme se k míru a bezpečnosti. Učiňme Ameriku opět velkou, udělejme Evropu opět velkou,“ uzavřel.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Viktor Orbán: Liberální světový řád musí být zničen first appeared on Akta […]

Pavol
Host
Pavol
20 dní před

Nie, nenachádzam sa. Len ten, kto sa pokloní tomuto Molochovi, ten sa v ňom bude nachádzať. Naša sloboda nám je daná Bohom. Ti, čo to chcú zrušiť, budú porazení.

Drak
Host
Drak
17 dní před

ANO, ANO, ANO, Viktore. Čím dřív, tím lépe.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x