USA zvažují vyslání dalšího vojenského personálu na Ukrajinu

Armáda USA

Spojené státy zvažují vyslání dalších vojenských poradců na své velvyslanectví na Ukrajině, uvádí se v prohlášení ministerstva obrany (DOD).

Mluvčí Pentagonu generálmajor Pat Ryder v rozhovoru pro server Politico uvedl, že poradci budou plnit nebojové úkoly, především pomáhat s logistikou a kontrolovat dodávky Amerických zbraní, u nichž Washington přiznává, že je po příjezdu na Ukrajinu často nemůže sledovat, a pomáhat s jejich údržbou.

„V průběhu tohoto konfliktu ministerstvo obrany přezkoumávalo a upravovalo naši přítomnost v zemi v závislosti na vývoji bezpečnostních podmínek. V současné době zvažujeme vyslání několika dalších poradců, kteří posílí Úřad pro obrannou spolupráci (ODC) na velvyslanectví,“ uvedl Ryder v prohlášení a zmínil, že „personál podléhá stejným cestovním omezením jako všichni zaměstnanci velvyslanectví.“

Ryder dodal, že ODC „plní různé poradní a podpůrné mise … a ačkoli je obsazen výhradně personálem ministerstva obrany, je začleněn do velvyslanectví USA a podléhá pravomoci vedoucího mise stejně jako zbytek velvyslanectví.“

Zpráva přichází v době, kdy Sněmovna reprezentantů USA schválila návrh zákona o pomoci Ukrajině ve výši 61 miliard dolarů, přičemž Pentagon uvedl, že balíček bude zahrnovat „věci jako protivzdušnou obranu a dělostřelecké vybavení.“

Dodatečné jednotky na podporu logistiky a dohledu
Ačkoli Ryder neupřesnil, kolik poradců bude do Kyjeva vysláno, a uvedl, že „z důvodů operační bezpečnosti a ochrany sil“, zdroje obeznámené s podrobnostmi listu Politico sdělily, že by jich mohlo být až 60.

Dodatečné jednotky budou podporovat logistiku a dohled nad zbraněmi, které Amerika posílá na Ukrajinu, jak uvedli čtyři Američtí představitelé a osoba obeznámená s plány, kterým byla zaručena anonymita, aby mohli hovořit o citlivém tématu.

Nejnovější kontingent bude rovněž podporovat Ukrajinskou armádu při údržbě zbraní, jak uvedl jeden z Amerických představitelů a osoba obeznámená s plánem.

Malý počet Amerických vojáků již byl vyslán na krátké rotace při velvyslanectví v Kyjevě, uvedli dva z Amerických představitelů, přičemž druhý představitel popsal jejich počet jako „jedničky a dvojky.“ Tento personál pomáhá s dohledem a bezpečností velvyslanectví.

Ukrajina se snaží o obnovu jednotek na bojišti v důsledku neúspěšné protiofenzívy z loňského léta spolu s nedávnými ztrátami, které zhoršuje klesající zásoba zahraniční munice.

Ministr obrany Lloyd Austin nedávno připustil, že „situace na bojišti se začíná trochu měnit ve prospěch Ruska“ a Kyjevské síly mají problémy „s udržením linie.“

Jak informoval server Politico, poradci by měli být přiděleni na pomoc Ukrajincům s nedávno dodaným vybavením, neboť se předpokládá, že konflikt se během léta vyostří.

Přestože prezident Joe Biden slíbil, že Američtí vojáci nebudou nasazeni do boje proti Rusku na Ukrajině, Moskva upozornila, že považuje USA a další členy NATO za faktické účastníky války.

Ukrajina volá po větším množství dělostřelectva, protivzdušné obrany, raket dlouhého doletu a stíhaček, které by podle tvrzení frontových vojáků a vysoce postavených politiků pomohly Ukrajincům prorazit Ruské linie a udržet pozice.

Zpráva o tom, že USA vysílají na Ukrajinu další síly, přichází v době, kdy vysocí představitelé minulý týden varovali, že Rusko nabírá na síle.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post USA zvažují vyslání dalšího vojenského personálu na Ukrajinu first appeared on Akta […]

Frank
Host
Frank
20 dní před

A hned ať tam také pošlou stejný počet rakví.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x