AstraZeneca přiznává, že její vakcína proti COVID-19 může vést ke smrtelným vedlejším účinkům

AstraZeneca

Farmaceutický gigant AstraZeneca v soudních dokumentech přiznal, že jeho „vakcína“ proti Covid-19 může způsobit vedlejší účinky, které mohou vést ke vzniku krevních sraženin a smrti.

Britsko-Švédská farmaceutická společnost, která v současné době bojuje proti hromadné žalobě kvůli obvinění, že její „vakcína“ může mít za následek vážné zdravotní poškození a smrt, tvrdí, že tento vedlejší účinek je „vzácný.“

Informuje o tom RT: Právní bitvu zahájil Jamie Scott, otec dvou dětí, který po očkování v dubnu 2021 uprostřed pandemie Covid-19 utrpěl krevní sraženinu, jež mu způsobila poškození mozku. Požaduje odškodnění kvůli tvrzení, že vakcína společnosti AstraZeneca je „vadná“ a méně bezpečná, než se očekávalo, což společnost popírá.

V květnu 2023 AstraZeneca rovněž trvala na tom, že „nepřipouštíme, že by TTS [syndrom trombózy s trombocytopenií] byl způsoben vakcínou na obecné úrovni,“ jak citoval The Daily Telegraph.

TTS je vzácný stav, při kterém se u člověka vyskytují krevní sraženiny, které mohou omezit průtok krve, v kombinaci s nízkým počtem krevních destiček, což může vyvolat potíže se zastavením krvácení. Mezi příznaky TTS patří silné bolesti hlavy a břicha.

Navzdory předchozímu popírání společnost AstraZeneca v soudních dokumentech, které byly předloženy Britskému Nejvyššímu soudu v únoru, ale pozornosti médií se jim dostalo teprve nedávno, uvedla, že „se připouští, že vakcína AZ může ve velmi vzácných případech způsobit TTS. Příčinný mechanismus není znám.“

Společnost AstraZeneca zároveň trvá na tom, že dostupné údaje ukazují, že lék má „přijatelný bezpečnostní profil“ a že „regulační orgány po celém světě trvale konstatují, že přínosy očkování převažují nad riziky extrémně vzácných možných nežádoucích účinků.“

Desítky Západních zemí pozastavily používání vakcíny společnosti AstraZeneca na jaře 2021 kvůli obavám, že u některých pacientů mohla způsobit vznik krevních sraženin. Šéf strategie vakcín Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA) Marco Cavaleri tehdy uvedl, že existuje zjevná souvislost mezi užíváním vakcíny AZ a krevními sraženinami v mozku, ale tvrdil, že přínosy stále převažují nad riziky.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post AstraZeneca přiznává, že její vakcína proti COVID-19 může vést ke smrtelným vedlejším ú… first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x