Mnozí jsou překvapeni náhlou a prudkou reakcí Ruska, což se dalo očekávat, pokud člověk věnuje pozornost procesům, a ne jen detailům. Již v roce 2007 bylo v prohlášení Evropa pro mír řečeno, že Evropa bude uvržena do vážného konfliktu, pokud bude nadále podporovat politiku Washingtonu.
A dnes, v této fázi ukrajinské krize, vidíme jediného vítěze – Spojené státy, které dosáhly několika cílů:
1. Nové sankce proti Rusku
2. Zablokování plynovodu Nord stream2 a především zastavení jedné z věcí, které se obávají nejvíce, spolupráce mezi Evropou (Německem) a Ruskem
3. Navrhnout se Evropě jako alternativní dodavatel plynu
4. Potvrdit narativ, že Putin má expanzivní cíle
5. Zvýšení kontroly nad Evropou
6. Vedení války v Evropě prostřednictvím vysílání pouze zbraní, nikoli vojáků. Válku proti Rusku vedou Evropané, zejména Ukrajinci a východoevropské země obecně
To, čeho jsme svědky, je důsledkem 30 let trvající agrese USA proti Rusku s podporou Evropy.
Zlomovým bodem bylo porušení dohod s Gorbačovem v roce 1990, které vycházelo ze závazku nerozšiřovat NATO do východoevropských zemí. Agrese pak pokračovala tzv. hvězdným štítem a instalací vojenských základen v Polsku a Rumunsku. Postup USA pokračoval Západem vedeným pučem na Ukrajině, který zemi přivedl k vládě oligarchů blízkých Washingtonu.
V roce 2015 pak Ride of the Dragons zavedla americké jednotky přes východní Evropu až k ruským hranicím; vojenské manévry doprovázela kampaň nenávistných projevů proti Rusům a zejména Putinovi a především četné hospodářské a finanční sankce, jejichž cílem bylo oslabit již tak problémovou ekonomiku.
Rusko ze své strany učinilo „chybný krok“, který USA vyprovokovaly a v nějž doufaly, aby ospravedlnily další sankce. Od počátku krize se Moskva snažila dosáhnout dohody tím, že jasně formulovala své požadavky: aby Ukrajina nevstupovala do NATO, protože nemůže akceptovat americká vojenská zařízení s jadernými raketami ve vzdálenosti do 500 kilometrů od Moskvy. Tyto požadavky byly označeny za nepřijatelné, jako by hypotetické ruské rakety v Mexiku nebo Kanadě na hranicích USA byly přijatelné.
To samozřejmě neospravedlňuje použití násilí nebo válku, ale chápeme celkový kontext, v němž bylo toto rozhodnutí přijato.
Evropa za tuto krizi zaplatí nejvyšší cenu. Nejenže se zvýší účty a mnoho podniků bude nuceno zavřít, ale také se zvýší cena všech výrobků, které již nebudou konkurenceschopné na světovém trhu. Tím se také zpomalí vývoz. V této situaci evropské vlády v rámci jakéhosi harakiri přijímají diktát Washingtonu a nevysvětlitelně obětují své vlastní zájmy, zatímco by měly jednat se všemi aktéry na místě a najít mírové a rozumné řešení pro všechny.
Z této války nebude mít prospěch ani Rusko, ani Evropa, natož ukrajinské obyvatelstvo. Proto se v prohlášení Evropa pro mír z roku 2007 říká: Evropa nesmí podporovat žádnou politiku, která by táhla planetu ke katastrofě: v sázce jsou životy milionů lidí, v sázce je samotná budoucnost lidstva.
Lidé chtějí žít v míru, usilují o spolupráci mezi národy a začínají si uvědomovat, že všichni jsme součástí jedné velké lidské rodiny. Rozvoj vědy a techniky může zajistit důstojný život pro všechny, ale chamtivost několika lidí brzdí cestu lidského vývoje. V tomto bodě může pomoci zvrátit situaci pouze silný tlak občanů na jejich vlády.
Pokud nechcete válku, přestaňte ji vytvářet. Evropští představitelé nejsou schopni zastavit lavinu, zatímco by udělali dobře, kdyby vyslyšeli požadavky lidí. Namísto rozdmýchávání této války by měli okamžitě obnovit dialog.
Ať už je však úhel pohledu, interpretace a analýzy kohokoli jakékoli, tato válka musí okamžitě skončit. Válka patří do pravěku. Budujme mír!
Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.
Ušáci mohou vyhrát leda kulový! USA se rozpadá, co nevidět přijde o Texas, který už chystá referendum o výstupu z USA.
kulový!