WEF se chlubí, že 98 % centrálních bank zavádí CBDC

Digitální měna

Co se stalo s WEF? Jednu chvíli byli všude v médiích a teď se z veřejného diskurzu téměř vytratili.

Poté, co byla pandemická agenda poražena a plán na zneužití strachu veřejnosti k vytvoření věčné lékařské autokracie byl odhalen, Klaus Schwab a jeho povedená parta globalistů se opět vytratili do ústraní. Jistě se s nimi jednoho dne opět setkáme, ale prozatím se WEF stáhl ze světel reflektorů do temných zákoutí Davoské ozvěny.

Většina jejich diskusí se nyní soustředí na témata, jako je změna klimatu nebo DEI (Diverzita, Rovnost, Inkluze), ale jedno zásadní téma se v bílých knihách globálních think tanků objevuje i nadále a je to program, který byl zcela veřejně představen během Covidu. Každý člověk, kterému záleží na ekonomické svobodě, by se měl mít na pozoru před digitálními měnami centrálních bank (CBDC), které jsou možná největší hrozbou pro lidskou svobodu od pokusu o zavedení očkovacích pasů.

WEF se nedávno v nové bílé publikaci pochlubil, že 98 % všech centrálních bank nyní realizuje programy CBDC. Zpráva s názvem „Modernizace finančních trhů pomocí velkoobchodní digitální měny centrální banky“ uvádí:

„CeBM je ideální pro systémově důležité transakce navzdory vzniku alternativních platebních nástrojů… Velkoobchodní digitální měna centrální banky (wCBDC) je formou CeBM, která by mohla odemknout nové ekonomické modely a integrační body, které dnes nejsou možné.“

Publikace se zaměřuje především na zefektivnění přeshraničních transakcí, což je úsilí, kterému se Banka pro mezinárodní platby (BIS) v posledních několika letech intenzivně věnuje. Upozorňuje také na zvláštní koncepci diferencovaných mechanismů CBDC, z nichž každý je specificky navržen tak, aby jej mohly využívat různé instituce z různých důvodů. Velkoobchodní CBDC by používaly pouze bankovní instituce, vlády a některé globální společnosti, na rozdíl od maloobchodního CBDC, který by byl vyhrazen běžnému obyvatelstvu.

Jak by se lišila hodnota a kupní síla velkoobchodního CBDC, není jasné, ale je snadné odhadnout, že tato platidla by bankovním institucím poskytla větší možnost homogenizace mezinárodních měn a transakcí. Jinými slovy, je to cesta k případnému modelu globální měny. V důsledku toho povede přijetí CBDC vládami a globálními bankami nakonec k tomu, co WEF nazývá „dematerializací“ – Odstranění fyzických cenných papírů a peněz. WEF k tomu uvádí:

„Stejně jako v případě programu modernizace RTGS Bank of England (BOE) je záměrem zavést plně digitalizovaný systém cenných papírů, který je do budoucna připraven na postupné zavádění DLT (Distributed Ledger Technology). Tokenizace aktiv zahrnuje vytvoření digitálních tokenů představujících základní aktiva, jako jsou nemovitosti, akcie, digitální umění, duševní vlastnictví a dokonce i hotovost. Tokenizace je klíčovým případem využití blockchainu, přičemž některé odhady hovoří o 4-5 bilionech dolarů v tokenizovaných cenných papírech na DLTa do roku 2030.“

Konečně vypustili kočku z pytle:

„BIS navrhla dva modely pro zavedení tokenizace do měnového systému: 1) propojení CBDC, DT a tokenizovaných aktiv do společné jednotné účetní knihy a 2) postupný progres vytvářením vzájemně propojených systémů.

Dospěli k závěru, že druhá možnost je schůdnější vzhledem k tomu, že první vyžaduje novou koncepci finančních systémů. Experimentování s konceptem jednotné účetní knihy probíhá.“

Abychom to přeložili do dešifrovaného jazyka – jednotná účetní kniha je v podstatě jiný termín pro jednotný světový systém digitální měny, který je zcela centralizovaný a pod kontrolou globálních bank, jako je BIS a MMF. WEF a BIS si uvědomují obtížnost zavedení takového systému bez odporu, a proto doporučují postupné zavádění pomocí „propojovacích systémů“ (připojování CBDC k papírovým měnám a fyzickým smlouvám a následně pomalou, ale jistou dematerializaci těchto aktiv a zavedení digitálního systému jako nové normy). Je to totalitní špičkování.

BIS předpovídá, že do roku 2030 bude v oběhu nejméně 9 hlavních CBDC; to je pravděpodobně podcenění zamýšleného plánu. Globalisté v minulosti naznačili, že do roku 2030 preferují totální digitalizaci.

Bezhotovostní společnost by byla konečnou stanicí pro ekonomickou anonymitu a svobodu obchodu. Nebudou-li na protest široce přijaty alternativní fyzické měny, CBDC by způsobily, že všechny transakce by byly sledovatelné a vlády a banky by je mohly snadno přerušit. Představte si svět, ve kterém je veškerý obchod monitorován, všechny příjmy jsou sledovány a transakce mohou být zablokovány, pokud se zjistí, že porušují mantinely systému. Ano, tyto věci se dnes dějí, ale s fyzickou hotovostí je lze obejít.

Představte si svět, ve kterém může být vaše možnost utrácet peníze omezena na určité prodejce, určité služby, určité produkty a vybrané regiony na základě vašeho politického smýšlení, sociálního kreditu a původu. Kontrola, která je s CBDC spojena, je obrovská a umožňuje naprosté mikromanagement obyvatelstva. Skutečnost, že 98 % centrálních bank již tuto technologii zavádí, by měla být jednou z největších zpráv desetiletí, přesto je téměř zcela ignorována.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x