OSN a Gatesova nadace se spojily, aby do roku 2028 zavedly „digitální infrastrukturu“ v 50 zemích

digitální infrastruktura

Digitální veřejná infrastruktura (DPI) by dala vládám pravomoc zavádět systémy sociálního kreditu, které mohou určovat, jak budete cestovat, co můžete spotřebovávat a jak budete moci obchodovat se svými programovatelnými penězi.

Organizace spojených národů, Nadace Billa a Melindy Gatesových a partneři Rockefellerovy nadace zahajují kampaň „50 v 5“, jejímž cílem je urychlit zavádění digitálních dokladů totožnosti, digitálních plateb a sdílení dat v 50 zemích pod hlavičkou digitální veřejné infrastruktury (DPI) do roku 2028.

Program 50 v 5, který byl virtuálně zahájen 8. listopadu, se označuje za „propagační kampaň vedenou jednotlivými zeměmi.“ Do roku 2028 kampaň 50 v 5 pomůže 50 zemím navrhnout, spustit a rozšířit součásti jejich digitální veřejné infrastruktury,“ uvádí se v oficiálním oznámení.

DPI, prodávaná jako mechanismus pro finanční začlenění, pohodlí, lepší zdravotní péči a ekologický pokrok, je všezahrnující fráze, která se používá pro blížící se technokratický systém správy založený na třech základních prvcích: digitální identifikaci, digitálních platbách, jako jsou digitální měny centrálních bank (CBDC), a masivním sdílení dat.

Zastánci jsou přesvědčeni, že DPI je pro účast na trzích a ve společnosti nezbytná – podobně jako tomu bylo v případě očkovacích pasů, jen v mnohem širším měřítku.

Pokud bude DPI úspěšná, dá vládám a korporacím moc zavádět systémy sociálního kreditu, které mohou určovat, kam a jak můžete cestovat, co smíte konzumovat a jak budete moci obchodovat se svými programovatelnými penězi.

Vzpomeňte si na individuální sledování uhlíkové stopy, zóny s velmi nízkými emisemi (ULEZ) a CBDC naprogramované na omezení „méně žádoucích“ nákupů – to vše prosazují zastánci Velkého resetu.

Stanoveným cílem kampaně 50 v 5 je, aby za pět let:

„50 zemí [navrhne, spustí a rozšíří] alespoň jednu složku své digitální veřejné infrastruktury bezpečným, inkluzivním a interoperabilním způsobem.“

Dosažení tohoto cíle zahrnuje:

Ukázat potenciál a dynamiku DPI prostřednictvím různých přístupů k DPI, jejich pokroku a výsledků v zemích s různými úrovněmi příjmů a digitální vyspělosti.

Zkrácení cesty k učení a přijetí DPI v jednotlivých zemích prostřednictvím usnadnění učení a výměny osvědčených postupů, využívání otevřených standardů a specifikací, přijetí a sdílení technologií jako digitálních veřejných statků a rozvoje místních inženýrských kapacit a ekosystémů dodavatelů.

Ačkoli kampaň 50 v 5 zatím nezveřejnila, které země se jí zúčastní, na webových stránkách se uvádí, že půjde o „vyspělé i rozvíjející se digitální lídry:“

„První země, které se připojí k 50-in-5, jsou známé jako „první tahouni.“ Země „prvních tahounů“ jsou jak vyspělí, tak noví digitální lídři a jsou majáky pokroku a inspirací pro ostatní, od nichž se mohou učit při budování vlastních digitálních základů.“

Na kampani 50 v 5 spolupracují Nadace Billa a Melindy Gatesových, Rozvojový program OSN, Digital Public Goods Alliance a Co-Develop.

Společnost Co-Develop založily Rockefellerova nadace, Nadace Billa a Melindy Gatesových, Nilekani Philanthropies a Omidyar Network.

Aliance pro digitální veřejné statky uvádí nadace Gatese i Rockefellera ve své cestovní mapě představující „aktivity, které podporují digitální veřejné statky“, spolu s dalšími organizacemi a několika vládami.

„Chytrá města zaměřená na lidi potřebují dostupnou, bezpečnou a spravedlivou digitální veřejnou infrastrukturu, která pohání digitální služby a zajišťuje všem rovné příležitosti k plné účasti na občanském životě,“ uvádí se v příručce OSN Building & Securing Digital Public Infrastructure Playbook z června 2022.

V příručce OSN o digitální veřejné infrastruktuře se uvádí, že digitální identita je základem digitální veřejné infrastruktury: „Obecně existují tři hlavní typy protokolů, které usnadňují digitální veřejnou infrastrukturu: digitální identita, digitální platby a výměna dat.“

„Tyto tři protokoly jsou obvykle vyžadovány pro většinu transakcí digitálních služeb, jako je vydávání povolení, licencí nebo poskytování záznamů, které často vyžadují ověření identity uživatele, umožnění výměny dat mezi agenturami a uživateli a nakonec autorizaci plateb online.“

„Upřednostněním těchto tří protokolů,“ uvádí OSN, „mohou místní samosprávy připravit půdu pro úspěšný rozvoj celého ekosystému digitálních služeb v souladu s jedinečnými potřebami své komunity.“

„Tato digitální identita určuje, k jakým produktům, službám a informacím máme přístup – nebo naopak, co je nám uzavřeno,“ napsalo Světové ekonomické fórum v roce 2018.

Světové ekonomické fórum (WEF) předpokládá, že digitální identita bude propojena se vším od finančních služeb a zdravotnických záznamů až po cestování, mobilitu a digitální správu – což jsou všechno součásti DPI.

Pro zastánce DPI je Indie zářným příkladem toho, jak vypadá úspěšné zavádění, což dokládají letošní summity G20 a B20.

Na srpnovém summitu B20 v Indii vystoupil Indický architekt digitální identity Nandan Nilekani, který se pochlubil, jak Indie zavedla digitální veřejnou infrastrukturu ve velkém měřítku a jak by ji mohly následovat i další země a využívat DPI pro vše od očkovacích pasů, výběru daní a plateb mýtného až po přizpůsobení se klimatu a přechod na oběhové hospodářství.

Začátkem tohoto roku Nilekani hovořil o DPI před MMF a uvedl, že digitální ID, chytrý telefon a bankovní účet jsou tři „nástroje nového světa“, které by měl mít každý.

„Když se zamyslíte nad tím, jaké jsou nástroje nového světa? – Každý by měl mít digitální průkaz totožnosti, každý by měl mít bankovní účet, každý by měl mít chytrý telefon. Pak bude možné udělat cokoli. Na tom je postaveno všechno ostatní,“ řekl Nandan Nilekani na jarním zasedání MMF v dubnu 2023.

Vzhledem k tomu, že se země G20 zavázaly k politice nulových čistých emisí uhlíku přibližně do roku 2050, je mnoho iniciativ DPI zaměřeno na dosažení tohoto cíle, což znamená, že budou zavedena omezení toho, co můžeme spotřebovávat, co můžeme nakupovat a kam můžeme jít díky rozsáhlému zavádění digitální identifikace a CBDC, které umožní sledovat, vysledovat a kontrolovat každý náš pohyb v našich 15-minutových chytrých městech zaměřených na lidi.

Kampaň 50 v 5, jejímž cílem je urychlit zavádění digitální veřejné infrastruktury, nevznikla z vůle lidí.

Namísto toho je kampaň 50 v 5 agendou vymyšlenou koalicí nikým nevolených globalistů z Gatesovy nadace, OSN a Rockefellerovy nadace, kteří svorně pracují na urychlení technokratického systému kontroly prostřednictvím digitální identifikace, digitálních plateb a masivního sdílení dat.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x