Stanfordská univerzita dospěla ke závěru, že obličejové roušky jsou nejen neúčinné proti šíření COVID-19, ale také přímo škodlivé pro vaše zdraví.
Nedávná Stanfordova studie zveřejněná NCBI, který spadá pod Národní institut zdraví, ukázala, že masky vůbec nepomáhají zabránit šíření COVID-19 a jejich používání je dokonce škodlivé.
NIH zveřejnil lékařskou hypotézu Dr. Barucha Vainshelboima (Kardiologické oddělení, Veterans Affairs Palo Alto Health Care System/Stanford University, Palo Alto, Kalifornie, Spojené státy).
Slyšeli jste o recenzované studii Stanfordské univerzity, která nade vší pochybnost dokazuje, že obličejové masky mají naprosto nulovou šanci zabránit šíření Covid-19? Ne? Byla zveřejněna na vládní internetové stránce Národního centra pro biotechnologické informace. NCBI je pobočkou Národního institutu pro zdraví, takže by se dalo předpokládat, že o takové studii budou široce informovat mainstreamová média a že ji přijmou „vědu milující“ lidé z Big Tech.
Studie NCBI začíná následujícím abstraktem
Mnoho zemí po celém světě využívá lékařské i nelékařské obličejové roušky jako nefarmakologický zásah ke snížení přenosu a infekčnosti koronaviru disease-2019 (COVID-19). Ačkoli vědecké důkazy podporující účinnost obličejových roušek chybí, jsou prokázány nepříznivé fyziologické, psychologické a zdravotní účinky. Existuje hypotéza, že obličejové roušky mají ohrožený profil bezpečnosti a účinnosti a měly by se přestat používat. Tento článek komplexně shrnuje vědecké důkazy týkající se nošení obličejových roušek v éře COVID-19 a poskytuje prospěšné informace pro veřejné zdraví a rozhodování.
Existující vědecké důkazy zpochybňují bezpečnost a účinnost nošení obličejové roušky jako preventivního zásahu v případě COVID-19. Údaje naznačují, že lékařské i nelékařské obličejové roušky jsou neúčinné při blokování přenosu virových a infekčních onemocnění, jako je SARS-CoV-2 a COVID-19, z člověka na člověka, což podporuje názor proti používání obličejových roušek. Bylo prokázáno, že nošení obličejových roušek má značné nepříznivé fyziologické a psychologické účinky.
Patří mezi ně hypoxie, hyperkapnie, dušnost, zvýšená kyselost a toxicita, aktivace reakce strachu a stresu, zvýšení hladiny stresových hormonů, imunosuprese, únava, bolesti hlavy, pokles kognitivních schopností, náchylnost k virovým a infekčním onemocněním, chronický stres, úzkost a deprese. Dlouhodobé důsledky nošení obličejové roušky mohou způsobit zhoršení zdravotního stavu, rozvoj a progresi chronických onemocnění a předčasnou smrt. Vlády, tvůrci politik a zdravotnické organizace by měli využívat prosperující a vědecky podložený přístup k nošení obličejových roušek, pokud je považováno za preventivní zásah pro veřejné zdraví.