Německá ekonomika kolabuje poté, co se země vzdala jaderné energie – ceny prudce rostou, průmysl se hroutí

Německá ekonomika

Víte, že ceny elektřiny v Německu jsou třikrát vyšší než ve Spojených státech, a to díky Německé „zelené“ energetické politice?

Německo v posledních letech postupně opouští uhelnou a jadernou energetiku způsobem, který byl v Německých médiích popsán jako „špatně koordinovaný s Evropskou unií.“ Výsledkem je, že Němci platí za energii nebývale vysoké ceny, které jsou zcela neudržitelné, pokud se má Německá ekonomika udržet nad vodou.

Efektivní energetická politika má obecně tři hlavní cíle: nízké ceny, bezpečnost dodávek a ochranu životního prostředí s ohledem na emise oxidu uhličitého (CO2) – ten poslední je ovšem diskutabilní. Německá energetická politika selhává ve všech třech kategoriích.

V kombinaci s hospodářskými důsledky „pandemie“ COVID-19 ničí Německý program agresivního využívání zelené energie národní hospodářství, protože různá průmyslová odvětví jsou nucena se sbalit a odejít nebo prostě ukončit činnost.

Bayer, obrovský německý farmaceutický gigant, nedávno oznámil „masivní propouštění“ v důsledku hospodářských problémů, které zemi stále sužují. Jako důvod společnost uvedla nedostatečné obchodní výsledky.

Dále je tu Eisenwerk Hasenclever & Sohn, 250 let stará Německá slévárna železa, která nedávno vyhlásila insolvenci. Společnost Eisenwerk Hasenclever & Sohn dlouho dodávala díly známým výrobcům automobilů, jako jsou Audi, BMW, Daimler, Ford a Porsche, avšak v upadající Německé ekonomice již není schopna přežít.

Můžeme jen spekulovat, co se v této slévárně železa stane dál. Bude rozprodána po částech a rozptýlena do zahraničí – a z regionu zůstane rezavý pás?

Německý výrobce strojů Homag propouští 600 zaměstnanců
Další Německou společností, která propouští mnoho svých zaměstnanců, je výrobce strojů Homag, který oznámil propuštění 600 pracovníků po celém světě, z toho přibližně 35 ve svém sídle v Schopflochu v Bádensku-Württembersku.

Podle zpráv je důvodem propouštění klesající poptávka po výrobcích společnosti Homag. Cílem je ušetřit v příštím roce přibližně 25 milionů eur a v roce 2025 a v dalších letech přibližně 50 milionů eur ročně.

„Navzdory poptávce po dřevoobráběcích strojích v mnoha průmyslových odvětvích společnost očekává, že příští rok bude náročný kvůli nečekaně slabým objednávkám,“ vysvětlují zprávy.

Ačkoli se tento příběh zaměřuje na Německo, největší Evropská ekonomika je jakýmsi zvěstovatelem pro zbytek světa. V poslední době jsme informovali o mnoha společnostech se sídlem v USA, které rovněž propouštějí zaměstnance, a to z mnoha stejných důvodů.

Zdá se, že globální ekonomika vedená Západem se nachází ve své poslední smrtelné křeči. Zatím jsme se ještě zcela nezřítili z útesu, ale takový osud se rychle blíží, protože inflace prudce stoupá ve všech odvětvích a na mnoha frontách, včetně Ukrajiny a Blízkého východu, se rozhořívají nové války.

V dohledu nejsou žádné optimistické ekonomické signály. Ceny energií, inflace a katastrofická hospodářská politika rychle potápějí Německou hospodářskou bitevní loď a prosperitu.

Jednou z mála společností, která si zřejmě počíná správně, je Toyota, která odolala humbukům kolem elektromobilů a opatrně vstoupila i na trh s hybridy. Výsledkem je, že automobilka vykázala rekordní zisk, z velké části díky prodeji hybridů, kterých nyní prodává více než kterákoli jiná automobilka na trhu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x