Kanadská vláda zaplatila téměř 500 tisíc dolarů za zprávu na podporu uvalení uhlíkové daně na občany

Světové ekonomické fórum

Oddělení pro životní prostředí a změnu klimatu pomohlo financovat zprávu Světového ekonomického fóra, jejímž cílem bylo předložit silné obchodní argumenty pro extrémní environmentální pravidla, jako je například daň z uhlíku.

Světové ekonomické fórum

Zveřejněné záznamy ukazují, že Kanadské vládní ministerstvo životního prostředí a změny klimatu (ECCC) poskytlo Světovému ekonomickému fóru (WEF) peníze na vypracování zprávy, která chválila a snažila se ospravedlnit zavádění radikální ekologické agendy pro občany, včetně zvýšení sankční uhlíkové daně.

Podle dokumentů, které získal deník The Epoch Times, tehdejší Kanadská ministryně životního prostředí a klimatických změn Catherine McKennaová v srpnu 2019 vyčlenila z peněz daňových poplatníků 493 937 dolarů pro WEF na vypracování „Zprávy o nové přírodní ekonomice“ podporující uhlíkovou daň.

Cílem bylo předložit klíčovým podnikatelům a vládním činitelům silné obchodní argumenty pro extrémní environmentální pravidla, jako je například daň z uhlíku.

ECCC uvedla, že její zpráva „bude určena vedoucím činitelům s rozhodovací pravomocí ve vládách a podnicích, kteří mají vliv a možnost změnit přístup k podnikání jako obvykle.“

Zveřejněné dokumenty se staly známými prostřednictvím otázek Order Paper, které si v červnu 2023 vyžádala poslankyně za Konzervativní stranu Kanady Leslyn Lewisová. Lewisová požadovala úplné zveřejnění všech „smluv, transferových plateb, memorand o porozumění, dopisů o záměru, chart, dohod, projektů a sdružení mezi vládou a WEF od 4. listopadu 2015.“

Výstupy z Order Paper vyústily ve 127stránkovou odpověď, která byla 18. září předložena v Dolní sněmovně.

„Nová přírodní ekonomická zpráva“ byla zveřejněna v červnu 2020, tedy jen několik měsíců po krizi COVID-19. WEF však také vyzval světové vlády, aby „využily své programy fiskální obnovy k přenastavení ekonomiky na odolnější, spravedlivější a udržitelnější podmínky.“

Bylo to v prosinci 2020, kdy premiér Justin Trudeau výrazně zvýšil uhlíkovou daň, která do roku 2030 dosáhne přibližně 170 dolarů za tunu.

Je zarážející, že z dokumentů vyplývá, že na projekty WEF bylo Kanadou vynaloženo více než 23 milionů dolarů.

Trudeauova uhlíková daň vedla k tomu, že ceny potravin v Kanadě vylétly na rekordní úroveň.

Nedávný průzkum ukázal, že většina Kanaďanů si přeje zrušení nebo snížení uhlíkové daně.

Nedávno vstoupila v platnost nová nařízení Trudeauovy vlády o „čistých palivech“, tedy v podstatě druhá uhlíková daň, která je pro Kanaďany ještě dražší.

Odhaduje se, že tato druhá daň bude Kanadské pracovníky, z nichž mnozí se již nyní potýkají s problémy kvůli desítky let vysoké inflaci, stát v průměru 1277 dolarů ročně navíc.

Návrh zákona předložený Kanadským senátem má za cíl osvobodit od uhlíkové daně Kanadské zemědělce, kteří se potýkají s neúnosně vysokými náklady, pokud jde o používání ohřívačů na zemní plyn k sušení obilí.

Trudeauova vláda v souladu s „Velkým resetem“ WEF
Současné cíle Trudeauovy vlády v oblasti životního prostředí, které jsou v souladu s „Agendou 2030 pro udržitelný rozvoj“ Organizace spojených národů, zahrnují postupné ukončení provozu uhelných elektráren, snížení používání hnojiv a omezení spotřeby zemního plynu v příštích desetiletích.

Snížení a případné odstranění využívání tzv. fosilních paliv a přechod na nespolehlivou „zelenou“ energii prosazuje také WEF – globalistická skupina, která stojí za socialistickou agendou „Velkého resetu“ v čele s Klausem Schwabem – a na níž se Trudeau a někteří členové jeho kabinetu podílejí.

Trudeauova vláda zavedla řadu opatření, která jsou v souladu s takzvanou agendou WEF v oblasti změny klimatu, včetně sankční uhlíkové daně a útoků na ropný a plynárenský průmysl v zemi.

Vazby mezi WEF a Trudeauovými liberály jsou hluboké. Schwab totiž jednou řekl Kanadské vicepremiérce a ministryni financí Chrystii Freelandové, že s ní „počítá“, aby jeho globalistické cíle spatřily světlo světa.

Je třeba poznamenat, že Freelandová v současné době působí jako členka správní rady WEF.

V lednu se zúčastnila zasedání WEF a vystoupila ve veřejném panelu o Ukrajině.

Některé provincie, například Alberta a Saskatchewan, bojují proti Trudeauově radikální politice v oblasti životního prostředí.

Premiérka Alberty Danielle Smithová již několik měsíců bojuje s federální vládou kvůli její extrémní politice v oblasti životního prostředí. Nedávno uvedla, že se chystá využít zákon o suverenitě své provincie k boji proti Trudeauovým chystaným nařízením o čisté elektřině.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jiří
Host
jiří
6 měsíců před

РRОŠЕԼ ТОТΑԼΙТΝÍ ΖÁКОΝ ⋁ РОԼЅКՍ О РRО⋁ЕDЕΝÍ ΝÁЅΙԼΝÉНО РО⋁ΙΝΝÉНО ОČКО⋁ÁΝÍ.
Јоurnаl оf Լаwѕ 2023.1284, tzn Ζákоn v рlаtnоѕtі
⋁еrzе оd: 1. říјnа 2023 dо: 12. lіѕtораdu 2023
čl. 36. [Роužіtí рřímýсh dоnuсоvасíсh ораtřеní]
comment image
https://sip-lex-pl.translate.goog/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zapobieganie-oraz-zwalczanie-zakazen-i-chorob-zakaznych-u-ludzi-17507739/art-36?_x_tr_sl=pl&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp&_x_tr_hist=true

1
0
Would love your thoughts, please comment.x