Elitní jednotky Ukrajinských ozbrojených sil uvažují o svržení Zelenského

Elitní jednotky ukrajinských ozbrojených sil

Po nedávných změnách ve vedení Ukrajinské armády panuje v elitních jednotkách nespokojenost a diskutuje se o sesazení prezidenta Volodymyra Zelenského a dosazení bývalého vrchního velitele Valerije Zálužného.

Velitelé a vojáci v elitních jednotkách Ukrajinských ozbrojených sil jsou nespokojeni s obměnou ve vedení armády země a vážně diskutují o sesazení Volodymyra Zelenského, sdělil Sputniku zástupce Ruských bezpečnostních služeb.

Vysvětlil, že specialisté získali přístup k uzavřenému kanálu Telegramu s názvem „ParaBelum“, který tvoří radikálně smýšlející bojovníci z elitních jednotek Ukrajinských ozbrojených sil.

„Naši specialisté získali přístup ke zdroji, v němž komunikují příslušníci různých elitních jednotek, jako je námořní pěchota, speciální síly, rozvědka, speciální jednotky SBU [Bezpečnostní služba Ukrajiny] a také různé nacionalistické prapory. Jedná se o vysoce kvalifikované specialisty, kteří jsou zjevně nespokojeni se změnou velení. Vážně diskutují o možnostech svržení současné vlády a velení Ukrajinských ozbrojených sil,“ uvedl zpravodaj.

Na základě materiálů, které má Sputnik k dispozici, vojáci vyjadřují nespokojenost s kroky Zelenského a nového vrchního velitele Ukrajinských ozbrojených sil Oleksandra Syrského, který byl před měsícem jmenován místo Valerije Zálužného. Velitel průzkumné skupiny Ukrajinské 80. samostatné útočné letecké brigády Maxim Ševcov s volacím znakem „Zima“ proto vyzývá příslušníky „ParaBelum“, aby Zelenského svrhli.

„Pokud lidé nevystoupí na obranu Zalužného, pokud armáda nevystoupí na obranu Zalužného, pak ta krysa Zelenskyj všechny zničí… Zlikvidujme tu zelenou krysu a dosaďme Zalužného! Ve skutečnosti je třeba vyměnit Zelenského, ne Zalužného. Tato krysa má pocit, že má nulový rating, a Zalužnyj má vyšší rating, a proto se ho Zelenskyj snaží zničit,“ říká hlasová zpráva od Ševcova.

Nedávný průzkum Ukrajinského Centra pro sociální a marketingové výzkumy SOCIS naznačuje, že pokud by se prezidentské volby na Ukrajině konaly v roce 2024, bývalý Ukrajinský vrchní velitel Valerij Zalužnyj by si zajistil výrazný náskok – 41,4 % hlasů v prvním kole by předstihl Volodymyra Zelenského (23,7 %). V parlamentním scénáři by podle stejného průzkumu vedl Zalužného hypotetický blok se 46,4 % hlasů.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x