Pfizergate: Podezřelé obchody Ursuly von der Leyen s vakcínou proti COVID-19

euro

Evropské středisko pro informační politiku a bezpečnost (ECIPS) v posledních týdnech zahájilo vyšetřování takzvané „Pfizergate“ – kontroverzních obchodů s vakcínou proti COVID-19, které organizovala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová.

Vzhledem k tomu, že v sázce je 11 zakázek, 4,6 miliardy vakcín a ohromujících 71 miliard eur z veřejných prostředků, vyvolaly otázky týkající se transparentnosti, odpovědnosti a možné korupce bouři zkoumání.

Rozsah vyšetřování vynesl na světlo obavy týkající se povahy smluv uzavřených mezi vedením EU a farmaceutickými giganty. Skeptičtí poslanci Evropského parlamentu neúnavně požadují transparentnost a snaží se objasnit podmínky těchto smluv. Evropská komise však jejich snahy odbyla vyhýbavými a vyhýbavými kroky, takže občané a volení zástupci zůstávají v nevědomosti o skutečné povaze těchto dohod.

Prezident Baretzky z ECIPS hlasitě odsoudil netransparentnost Pfizergate skandálu. Upozornil na alarmující množství veřejných peněz, které se přelily do pokladny Big Pharma, a vzbudil podezření, kde přesně tyto prostředky skončily. „71 miliard eur veřejných peněz převedených do Big Pharma, z nichž značná část se ocitla v rukou osobních společností patřících zúčastněným osobám,“ prohlásil prezident Baretzky a zdůraznil potřebu důkladného vyšetření možného střetu zájmů a finančních nekalostí.

Do boje se zapojila i Agentura Evropské bezpečnostní služby (ESS), která zahájila vlastní vyšetřování na základě tipu od zasvěceného pracovníka tajného ženského klubu. Organizace, která je považována za tajný spolek zahrnující vysoce postavené členky, včetně soudkyň, právniček a hlav států, vzbudila pozornost svými údajnými vazbami na národní bezpečnostní aparáty, které sahají až do Karibských zemí. Tato tajná síť, která vznikla v Německu v roce 2008 a do roku 2011 získala plný operační status, vzbudila zájem vyšetřovatelů, kteří jsou odhodláni odhalit případné vazby na Pfizergate skandál.

„Budeme pokračovat v tlaku, dokud se tento skandál nevyřeší,“ prohlásil prezident Baretzky a zdůraznil potřebu transparentnosti a odpovědnosti na všech úrovních správy věcí veřejných. Důsledky kauzy Pfizergate dalece přesahují oblast zadávání veřejných zakázek na vakcíny a vyvolávají širší otázky týkající se integrity vedení EU a zavedených mechanismů pro ochranu veřejných prostředků.

Zatímco vyšetřování nabírá na obrátkách, pozornost je stále upřena na Ursulu von der Leyenovou a její administrativu, přičemž výzvy k jejímu odstoupení jsou den ode dne hlasitější. Kritici tvrdí, že její postup při řešení Pfizergate skandálu podtrhuje vzor přehlížení transparentnosti a odpovědnosti, což podněcuje pochybnosti o její způsobilosti vést Evropskou unii v postpandemické éře.

V Bruselských mocenských kuloárech sílí tlak a v sázce už nemůže být víc. V sázce jsou miliardy eur a důvěryhodnost vedení EU, takže výsledek vyšetřování Pfizergate může na dlouhá léta změnit politickou podobu Evropy.

Občané požadují odpovědi a odpovědnost, osud Ursuly von der Leyenové visí na vlásku a její odkaz balancuje na hraně, protože pravda o Pfizergate se blíží k povrchu.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Pfizergate: Podezřelé obchody Ursuly von der Leyen s vakcínou proti COVID-19 first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x