Bulharská ekonomka, která pracuje jako výkonná ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF), chce, aby země po celém světě trestaly své obyvatele novými uhlíkovými daněmi, a tak „bojovaly proti změně klimatu.“
Kristalina Georgievová, která vystoupila na klimatickém summitu OSN COP28, hovořila o tom, že je podle jejího názoru důležité zavést represivní globální uhlíkové daně, které by obyčejné lidi odradily od „přílišné“ spotřeby energie.
Přestože účastníci konference COP28 přiletěli na tuto událost letadly, mnohdy soukromými, a zároveň se nechali vozit v luxusních automobilech a večeřeli nejlepší kusy hovězího masa a další pochoutky, Georgievová si myslí, že normální lidé by k ničemu z toho neměli mít přístup.
„Velmi nám záleží na tom, abychom poskytli co největší pobídku k dekarbonizaci, což je zavedení ceny uhlíku,“ řekla Georgievová. „Tato cena musí jít nahoru, nahoru, nahoru, pokud chceme dekarbonizaci urychlit.“
Uhlíkové daně na financování již tak přebujelých vlád
Protože peníze rozhodují, Georgievová ve své přednášce jako další lákadlo, kterým chtěla přesvědčit více účastníků, aby přijali její rady, použila myšlenku uhlíkových daní, které by zajistily větší příjmy pro vládní byrokracii.
„Jsme velkým zastáncem ceny uhlíku,“ prohlásila a naznačila, že pouze bohatým by mělo být umožněno zachovat si svůj současný životní styl.
O to přece při změně klimatu jde: o to, aby chudí lidé byli ještě chudší, zatímco majetek a bankovní účty bohatých by se rozrostly o nakradenou kořist – jo, a o „záchranu planety.“
O planetu samozřejmě nejde. Jde o to zbavit lidi svobod a volností, včetně jejich bankovních účtů, a napumpovat další prostředky do pokladen již tak nemravně bohatých.
„Změna klimatu znamená více peněz pro vlády, aby mohly rozšířit svou moc a kontrolu nad způsobem, jakým žijeme,“ píše Leo Hohmann na svém webu.
„Bude to skvělá nová záminka, jak nám sáhnout do kapes a okrást nás o naše těžce vydělané peníze, a pak tyto ukradené peníze použít na najímání dalších úředníků, jejichž jediným cílem bude narušovat životní styl střední třídy a zároveň vytvářet nové překážky pro chudé lidi, kteří se chtějí vyšvihnout do střední třídy.“
Smyslem takzvaných uhlíkových daní je neúměrně zdražit život normálních lidí. Pokud bude energie pro průměrného člověka příliš drahá, což Georgievová a jí podobní chtějí, pak normální lidé nebudou moci jezdit auty na plyn, vytápět své domy, vařit na plynových sporácích, jíst maso a létat letadly.
„To vše jsou věci, které typická rodina střední třídy nepovažuje za luxus, ale za každodenní potřebu,“ dodává Hohmann. „Pokud globalisté dosáhnou svého, budou si tyto věci moci dovolit jen bohatí. My ostatní budeme odkázáni na to, abychom se starali sami o sebe v malých studených a vlhkých bytech, jezdili do práce na kole nebo autobusem a domů se vraceli k večeři z moučných červů a cvrčků.“
Hohmann se domnívá, že to vše bude dokončeno do konce roku 2025, přičemž rok 2024 bude „klíčovým rokem, v němž bude spuštěna řada krizí, jejichž cílem je dostat další z nás do zoufalé situace.“
Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.