Lavrov obvinil „zahraniční síly“ ze sabotáže příměří v Gaze

Sergej Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov ve středu během plenárního zasedání Rusko-Arabského fóra pro spolupráci v Maroku ukázal prstem na nejmenované „zahraniční síly“, které se snaží využít války v Gaze k otevření dveří pro širší válku.

„Stalo se zřejmým, že některé zahraniční síly se snaží využít tohoto nového vzplanutí Izraelsko-Palestinského konfliktu k prosazení svých zájmů a k rozpoutání regionální války,“ řekl Lavrov a dodal, že dojde k mnohem většímu konfliktu, který budou táhnout Spojené státy a jejich spojenci.

Lavrov obvinil Západ z toho, že dvě desetiletí trvající nestabilita na Blízkém východě způsobila smrt statisíců lidí a vysídlení mnoha dalších.

To následuje po odsuzujícím prohlášení Ruského velvyslance při OSN Vasilije Nebenzja, který prohlásil, že USA stojí jako jediný stát proti humanitárnímu příměří v pásmu Gazy.

Nebenzja zdůraznil celosvětovou shodu ohledně naléhavé potřeby okamžitého příměří v Gaze a kritizoval USA za to, že se staví proti jednomyslnému postoji mezinárodního společenství.

„Nebylo by přehnané říci, že ve světě panuje shoda o potřebě okamžitého humanitárního příměří v Gaze a jediným státem, který stojí proti a staví se proti celému mezinárodnímu společenství, jsou Spojené státy,“ zdůraznil.

USA 9. prosince vetovaly rezoluci RB OSN vyzývající k okamžitému humanitárnímu příměří v pásmu Gazy, čímž „diplomaticky“ zaštítily svého klienta.

Zástupce USA v OSN Robert Wood prohlásil, že rezoluce byla „odtržená od reality“ a „neposunula by situaci na místě kupředu.“

Pro stručný návrh rezoluce předložený Spojenými arabskými emiráty hlasovalo třináct členů Rady bezpečnosti, zatímco Velká Británie se hlasování zdržela.

„Spojené arabské emiráty jsou hluboce zklamány,“ uvedl zástupce SAE, které rezoluci vyzývající k příměří navrhly.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x