Francouzští zemědělci míří svými protesty do srdce EU

Protesty francouzských zemědělců

Evropští zemědělci zablokovali Francouzské silnice a míří do Bruselu, aby protestovali proti zelené agendě, kterou upřednostňují globalisté jako prezident Emmanuel Macron.

Varují, že stejně jako v Paříži zablokují i Brusel.

Kromě Bruselu a Francie se ve středu aktivně protestovalo také v Německu, Polsku a Rumunsku. Tento týden se k akci proti nadměrné regulaci z Bruselu připojily také organizace zemědělců ve Španělsku.

Zemědělci ve středu zablokovali další dopravní tepny v Belgii, Francii a Itálii a snažili se narušit obchod v hlavních přístavech a dalších ekonomicky důležitých místech. V předvečer významného summitu Evropské unie se také přiblížili k Bruselu, kde se nadále domáhají lepších cen za své produkty a snížení byrokracie při své práci.

Protesty měly okamžitý dopad ve středu, kdy výkonná komise EU oznámila plány na ochranu zemědělců před levným vývozem z válečné Ukrajiny a umožnila zemědělcům využívat některé pozemky, které musely ležet ladem z ekologických důvodů.

Plány musí ještě schválit členské státy a parlament, ale znamenaly náhlý a symbolický ústupek.

„Chtěl bych je jen ujistit, že se snažíme naslouchat jejich obavám. Myslím, že právě teď řešíme dvě jejich velmi důležité obavy,“ řekl místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič.

Tato shromáždění jsou součástí protestů zemědělců v celé sedmadvacítce a ukázala, že pouhých několik stovek traktorů dokáže zablokovat dopravu v hlavních městech od Berlína po Paříž, Brusel a Řím. Miliony lidí v celém bloku se potýkají s přerušením provozu a snaží se dostat do práce nebo jim byly zrušeny návštěvy u lékaře, protože jim protesty zablokovaly cestu.

„Má to samozřejmě velký ekonomický dopad. Nejen pro naši společnost, ale pro mnoho firem ve Flandrech a Belgii,“ řekl Sven Pieters z dopravní společnosti ECS v Belgickém severomořském přístavu Zeebrugge.

Vyvrcholení se v Belgii chystá na čtvrtek, kdy zemědělci plánují protestovat před sídlem EU během summitu vládních představitelů. Budou se snažit dostat své problémy na program summitu a získat určité ústupky ohledně finanční zátěže, které čelí, a zvýšené konkurence ze strany zemí tak vzdálených, jako je Chile a Nový Zéland.

„Je důležité, abychom jim naslouchali,“ řekl Belgický premiér Alexander De Croo. Dodal, že „čelí obrovským výzvám“, od přizpůsobení se změně klimatu až po boj proti znečištění životního prostředí.

Belgie v současné době předsedá EU a De Croo uvedl, že se touto otázkou bude na summitu zabývat jako pozdním doplňkem agendy zaměřené na poskytování pomoci Ukrajině po Ruské invazi před téměř dvěma lety.

Francouzský prezident Emmanuel Macron uvedl, že chce pozdržet dohodu o volném obchodu s Jihoamerickými zeměmi kvůli prudkému odporu zemědělců EU, a na summitu bude o této otázce jednat.

Navzdory rozsáhlým nepříjemnostem přistupují vlády v EU k protestům, které jsou většinou pokojné, s mimořádnou opatrností.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Veny
Host
Veny
8 měsíců před

To není srdce Evropy…ale Nádor…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x