Uniklé dokumenty Pentagonu dokazují, že třetí světová válka se plánuje už roky

Pentagon

Když žijete v zemi, která vydává na jediný průmysl více než téměř všechny ostatní státy světa, je logické, že se tento průmysl sám stane živou, dýchající bytostí, která řídí svůj vlastní osud.

Pentagon

Mluvíme samozřejmě o americkém obranném průmyslu, jehož roční hodnota se pohybuje kolem 800 miliard dolarů, a je vám jasné, proč si vedoucí představitelé tohoto odvětví kupují a prodávají politiky, aby pomohli udržet jejich existenci.

Obrovský obranný průmysl však samozřejmě potřebuje války a konflikty, aby mohl i nadále ospravedlňovat obrovské množství dolarů daňových poplatníků, které ho živí, a podle dokumentů Pentagonu, které v posledních dnech unikly na internet, se války a konflikty plánují již několik let.

Nedávný únik utajovaných materiálů údajně odhalil širší škálu informací, než bylo dříve zveřejněno. Únik zahrnuje dokumenty označené jako „Přísně tajné“ a zahrnuje témata od konfliktu na Ukrajině až po bezpečnostní otázky na Blízkém východě a v Číně.

Dokumenty se objevily na sociálních sítích, což vyvolalo znepokojení Pentagonu a přispělo k problémům, kterým Bidenova administrativa čelí. Rozsah a zdroj úniku nebyly v tuto chvíli potvrzeny.

„Na stránkách sociálních médií se v pátek objevila nová várka utajovaných dokumentů, které zřejmě podrobně popisují tajemství americké národní bezpečnosti od Ukrajiny přes Blízký východ až po Čínu, což znepokojilo Pentagon a přispělo ke zmatku v situaci, která Bidenovu administrativu zřejmě zaskočila,“ uvedl v pátek večer list The New York Times.

„Rozsah úniku – podle analytiků mohlo být získáno více než 100 dokumentů – spolu s citlivostí samotných dokumentů může být podle amerických představitelů velmi škodlivý,“ uvádí se dále ve zprávě.

Podle zprávy jeden z vysokých zpravodajských úředníků označil únik za „noční můru pro Five Eyes“ – což je odkaz na alianci pro sdílení zpravodajských informací mezi USA, Velkou Británií, Kanadou, Austrálií a Novým Zélandem.

Podobně jako v případě dříve uniklých válečných plánů na Ukrajině, o nichž informoval deník The New York Times, se některé z nejnovějších uniklých dokumentů objevily na sociálních sítích, například na Twitteru. Tyto dokumenty jsou označeny jedním z nejvyšších stupňů utajení „Tajné/NoForn“, což znamená, že informace jsou příliš citlivé na to, aby je bylo možné sdílet i se zahraničními spojenci.

Zajímavé je, že NY Times poznamenávají, že jeden ze zpravodajských slajdů, který koluje, obsahuje „alarmující hodnocení slábnoucích schopností ukrajinské protivzdušné obrany.“ Ale tyto úniky, z nichž některé se skutečně objevily na serveru Discord věnovaném diskusím o Minecraftu a dalších neobvyklých místech, zahrnují více než původní obsah o válečném plánování Ukrajiny.

Deník The Times poznamenal:

„Zdá se však, že uniklé dokumenty jdou daleko za rámec vysoce utajovaných materiálů o válečných plánech na Ukrajině. Bezpečnostní analytici, kteří prošli dokumenty, jež se objevily na sociálních sítích, tvrdí, že rostoucí množství dokumentů zahrnuje také citlivé informační materiály o Číně, vojenském prostoru v Indopacifiku, Blízkém východě a terorismu.“

Podle zprávy jeden z analytiků upozornil, že dosavadní úniky jsou pravděpodobně jen „špičkou ledovce“ a že se mohou chystat další významné úniky, případně k nim již došlo. Vývoj má totiž potenciál stát se srovnatelným s „Pentagon Papers“ z období vietnamské války.

Mick Mulroy, bývalý vysoce postavený úředník Pentagonu, vyjádřil znepokojení nad únikem a poznamenal, že „mnohé z těchto dokumentů byly snímky“, a proto „se zdá, že šlo o záměrný únik provedený někým, kdo chtěl poškodit úsilí Ukrajiny, USA a NATO.“

Z jeho hodnocení vyplývá, že únik mohl pocházet spíše z řad spojeneckých sil než od zahraničního protivníka.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x