Bývalý důstojník CIA tvrdí, že NATO už má na Ukrajině vojáky

vojáci

V poslední době se stále častěji hovoří o dlouho tabuizované otázce „nasazení bot NATO“ na Ukrajině, a to navzdory varování Moskvy a obecně střízlivých politických názorů po celém světě, že takové rozhodnutí by mělo hrozivé následky.

NATO již má na Ukrajině „boty na zemi“, zdůraznil bývalý důstojník CIA Larry Johnson během nedávného rozhovoru v podcastu Judging Freedom Andrewa Napolitana.

„Jsou tam Američané, jsou tam jednotky NATO, které už působí na Ukrajině a provozují systémy, které útočí na Rusko,“ řekl Johnson.

V souladu s tím Moskva signalizuje, že „to přestane, nebo budete muset zaplatit cenu,“ zdůraznil veterinář CIA.

Na tomto místě Johnson označil načasování posledního bombastického odposlechu s Německými válečnými řečmi o Ukrajině za zdaleka ne náhodné.

V pátek Margarita Simonjanová, šéfredaktorka RT a Rossija Segodňa, mateřské mediální skupiny Sputniku, zveřejnila text a zvukový záznam rozhovoru čtyř představitelů Bundeswehru, kteří diskutovali o možném útoku na Krymský most raketami dlouhého doletu Taurus Německé výroby. Rozhovoru, který se uskutečnil 19. února, se zúčastnili inspektor Německého letectva Ingo Gerhartz, brigádní generál Frank Graefe, vedoucí oddělení operací a cvičení na velitelství letectva v Berlíně, a dva pracovníci centra leteckých operací vesmírného velitelství Bundeswehru.

Agentura DPA později uvedla, že uniklá konverzace mezi Německými vojenskými důstojníky o bezpečnostních otázkách týkajících se Ruska a Ukrajiny vedená na platformě CISCO Webex je autentická. V pátek Německý list Die Welt s odvoláním na Německé vojáky uvedl, že nahrávka koluje v Bundeswehru a že ji představitelé považují za autentickou.

„Rusko je přesvědčeno, že má Ukrajinu na lopatkách,“ zejména díky nedávnému osvobození pevnosti Avdějevka, uvedl Larry Johnson v podcastu. Zároveň se podle veterána CIA únik informací shoduje s výroky Ruského prezidenta Vladimira Putina během jeho výročního projevu o stavu Unie. Ve svém projevu 29. února Putin obvinil Západ z podněcování Ukrajinského požáru a dodal, že protiruská kampaň řízená Spojenými státy se „přepočítala a narazila na pevný postoj a odhodlání našeho mnohonárodnostního lidu.“

Během tohoto projevu prezident „upozornil Západ, že útoky na Rusko nezůstanou bez odpovědi a že se vystavuje riziku jaderné eskalace,“ zdůraznil Johnson.

Zatímco další poskytování Západní pomoci Kyjevskému režimu je v Americkém Kongresu v nedohlednu, rozpory ohledně podpory režimu v Kyjevě zahřívají rozkol mezi Francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a Německým kancléřem Olafem Scholzem, uvedli pro Sputnik političtí analytici.

Macron nedávno na summitu v Paříži prohlásil, že „neexistuje shoda“ ohledně vyslání pozemních jednotek na Ukrajinu „oficiálním způsobem“, ale dodal, že „nic není vyloučeno.“ Navzdory rychlé vlně reakcí svůj postoj obhajoval a tvrdil, že jeho slova byla „zvážená, promyšlená a uvážená.“ Olaf Scholz tuto myšlenku rychle odmítl a zdůraznil, že „na Ukrajinské území nebudou vysláni žádní vojáci“ Evropských států nebo členů NATO.

Francouzský ministr zahraničí Stephane Sejourne se rovněž vložil do vyloučení vedení vojenských operací na Ukrajině, když v pátek řekl rozhlasové stanici France Inter:

„Francouzi nebudou umírat za Ukrajinu. Nepošleme vojáky do boje, protože byl stanoven rámec, který má zabránit vítězství Ruska, aniž bychom s ním válčili. A v tomto rámci není nic vyloučeno.“

Pokud jde o USA, prezident Joe Biden může v případě svého znovuzvolení zvážit vyslání příslušníků Americké armády na Ukrajinu, uvedl na sociální síti X (dříve Twitter) americký miliardář David Sachs.

Na začátku se Biden „postavil proti vyslání letounů F16, tanků Abrams a raket dlouhého doletu na Ukrajinu s odůvodněním, že by to mohlo rozpoutat třetí světovou válku,“ připomněl Sachs a dodal, že „jediné tabu, které zůstalo, jsou pozemní jednotky.“

S odkazem na „odhalení, že na Ukrajině již operují speciální jednotky NATO“, dospěl k závěru, že Biden „bezpochyby“ vyšle na Ukrajinu pozemní jednotky, „pokud vyhraje druhé funkční období.“

Je třeba poznamenat, že zarytí stoupenci Kyjeva, jako je Polský premiér Donald Tusk a Český premiér Petr Fiala, se nechali slyšet, že o vyslání vojsk neuvažují. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg byl rovněž citován, že „neexistují žádné plány na umístění bojových jednotek NATO na Ukrajině.“

Moskva opakovaně varovala před nebezpečím přímého konfliktu mezi Ruskem a NATO, pokud by aliance vyslala bojové jednotky do zástupné války Západu na Ukrajině.

„Samotný fakt, že se diskutuje o možnosti vyslání určitých kontingentů na Ukrajinu ze zemí NATO, je velmi důležitým novým prvkem,“ zdůraznil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov a dodal, že „v takovém případě bychom museli hovořit nikoli o pravděpodobnosti, ale o nevyhnutelnosti přímého konfliktu.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x