Trump se v rozhovoru pro časopis TIME opět chlubí „fenomenální“ operací Warp Speed

Donald Trump

Jen několik dní poté, co bývalý Americký prezident Donald Trump označil názory Roberta F. Kennedyho Jr. na vakcíny za „falešné“, znovu vyzdvihl svou kontroverzní a ostře kritizovanou operaci Warp Speed.

„Odvedl jsem fenomenální práci… Mám velmi důležitého přítele demokrata, který mě pravděpodobně volí… řekl, že operace Warp Speed byla jedním z největších úspěchů v historii vlády,“ prohlásil Trump.

Trump se tak vyjádřil v rozsáhlém rozhovoru s Ericem Cortellesem z časopisu TIME v polovině minulého měsíce. Rozhovor vyšel v tištěné podobě 30. dubna. Oba diskutovali o všem možném, od potratů a vymáhání práva až po zahraniční politiku a případné druhé funkční období.

Poslední tři otázky, které Cortellessa Trumpovi položil, se týkaly jeho postupu ve věci COVID-19. Trump zopakoval to, co říká již od svého odchodu z funkce.

„Dodal jsem zemi energii, jak ji ještě nikdo nikdy nedodal,“ prohlásil. „Demokraté milují vakcínu… Jediný důvod, proč si za to nepřipisuji zásluhy. Republikáni v mnoha případech ne, ačkoli ji mnozí z nich dostali.“

Jak již dříve informoval server LifeSiteNews, Trump notoricky odmítal uznat jakékoli pochybení z jeho strany v souvislosti se zaváděním očkovací látky s příměsí potratů, které opakovaně obhajoval, čímž frustroval mnoho svých nejzarytějších příznivců.

Během předvolební kampaně v Grimesu ve státě Iowa v červnu 2023 mu jeden z účastníků vyčetl, že „co jste si myslel“, a poznamenal, že „jsme přišli o lidi, protože jste podporoval očkování“, což byla pravděpodobně narážka na miliony lidí, kteří zemřeli v důsledku mnoha nežádoucích vedlejších účinků očkování, včetně souvislosti s náhlou smrtí, zánětem srdečního svalu, těhotenskými komplikacemi a krevními sraženinami.

„V té době chtěl vakcínu každý,“ odpověděl Trump. „A mně se podařilo udělat něco, co by nikdo jiný nedokázal, a zařídit to velmi, velmi rychle. Ale nikdy jsem nebyl pro mandáty.“

Cortellessa požádal Trumpa, aby upřesnil, zda by „udělal totéž znovu, aby se vakcíny dostaly do rukou Američanů co nejrychleji, kdyby se to stalo znovu v příštích čtyřech letech?“

Trump na to nijak znatelně nereagoval a místo toho se rozhodl pro nesouvislé prohlášení o tom, že vždy věděl, že virus pochází „z Číny“ a že dodnes existují jeho „varianty.“

Trump nicméně poskytl jasnou odpověď na další Cortellesovu otázku, zda zruší rozhodnutí Bidenovy administrativy zřídit ve výkonné moci Úřad pro politiku připravenosti a reakce. Tento úřad má za úkol dohlížet na budoucí epidemie.

„Myslím, že bych ho zrušil,“ prohlásil Trump. „Myslím, že je to velmi drahé řešení něčeho, co nebude fungovat.“

Trumpovo odmítání uznat důkazy o rizicích očkování proti COVID-19 bylo dlouho jedním z největších sporných bodů s aktivisty za svobodu léčení, kteří patřili mezi jeho nejvěrnější podporovatele v letech 2016 a 2020. Při své první kandidatuře do Bílého domu Trump prohlásil, že zřídí komisi pro bezpečnost očkování, do níž se měl údajně zapojit i Kennedy junior, ale tyto plány se nikdy neuskutečnily.

Od odchodu z Bílého domu Trump opakovaně propagoval očkování proti COVID-19 jako „jeden z největších úspěchů lidstva.“ Toto tvrzení mu vyvrátilo několik veřejně známých osobností, včetně bývalé moderátorky Fox News Megyn Kellyové.

Během rozhovoru pro svůj podcast v září 2023 uvedla Kellyová, u níž se po očkování vakcínou proti COVID-19 rozvinul autoimunitní problém, že „spousta lidí byla poškozena očkováním. A to je jedna z otázek. Ti lidé jsou naštvaní, že vakcíny byly prosazeny narychlo a že se nemohou soudit.“

„No, já jsem nikdy nedal mandát,“ odpověděl Trump tvrdošíjně. „Některá místa mandáty měla, z velké části demokratičtí guvernéři a pravděpodobně i někteří republikáni.“

Trval také na tom, že mu „velmi chytří lidé“ řekli, že jeho práce na vakcínách proti COVID-19 „zachránila 100 milionů lidí na celém světě.“

V telefonickém rozhovoru s bývalým kandidátem na guvernéra Michiganu za GOP Tudorem Dixonem, který se uskutečnil rovněž v červnu 2023, Trump vyjádřil podporu farmaceutickým společnostem, které zveřejňují interní údaje o poškozeních způsobených očkováním. Nedal však jasnou odpověď na otázku, zda je chce hnát k odpovědnosti za zranění. Dixon na něj naléhal, aby se vyjádřil ke škodám, které očkování Američanům způsobilo.

„Zaznamenali jsme případy myokarditidy, krevních sraženin a infarktů. Těchto případů přibývá,“ řekl. „Výzkumy nebyly nikdy zveřejněny. Budete tedy požadovat, aby společnosti vyrábějící vakcíny, aby farmaceutické společnosti zveřejnily údaje o svých vakcínách, abychom viděli, jaké jsou ve skutečnosti vedlejší účinky této vakcíny?“ ptal se.

Trump odpověděl: „No, to by měly udělat. Jsme v tom všichni společně a oni by to měli udělat.“

„Řeknete těmto společnostem, že musí být upřímné ohledně toho, co se s touto vakcínou stalo?“ Zeptal se dále Dixon.

„Musí být upřímné, pokud jde o čísla, fakta, a mají povinnost být upřímné,“ odpověděl Trump. „A pokud budou něco zatajovat, znamená to, že zatajují něco, co není dobré… jakékoliv informace, musí je zveřejnit.“

V červnu 2023 Trump přislíbil, že v případě svého znovuzvolení podnikne vyšetřování potenciální role Big Pharma ve způsobování dětských nemocí, jako je autismus, autoimunitní poruchy a další problémy. O tom ani o své údajné podpoře toho, aby výrobci vakcín zveřejňovali údaje o poškozeních, která jejich výrobky způsobily, se v rozhovoru pro TIME nezmínil.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] post Trump se v rozhovoru pro časopis TIME opět chlubí „fenomenální“ operací Warp Speed first appeared on Akta […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x