Putin: Západ si ničí svůj vlastní finanční systém

Putin

Západ diskredituje své vlastní měny a bankovní systém, zatímco zavedené monopoly ve světové ekonomice se rozpadají, uvedl Ruský prezident Vladimir Putin ve svém čtvrtečním výročním projevu před Federálním shromážděním.

Rusko se spolu s tzv. spřátelenými zeměmi zaměří na vytvoření nové finanční infrastruktury, která bude oproštěna od politiky, a bude se snažit sjednotit úsilí v boji s globálními výzvami, uvedl.

„Západ sám diskredituje své vlastní měny a bankovní systém. Podřezávají si větev, na které seděli celá desetiletí,“ řekl Putin.

Prezident měl na mysli sílící celosvětový trend používat v obchodě národní měny namísto Amerického dolaru, který získal značnou dynamiku poté, co bylo Rusko odříznuto od Západního finančního systému a v roce 2022 mu byly zmrazeny devizové rezervy.

Řada Ruských a zahraničních představitelů opakovaně upozorňovala, že Americký dolar je dlouhodobě používán jako zbraň, a poznamenala, že takové akce přiměly země po celém světě snížit svou závislost na zelené bankovce.

Putin zdůraznil, že Moskva spolupracuje se svými spojenci na základě rovnosti a respektování vzájemných zájmů. Z tohoto důvodu se podle něj stále více zemí snaží připojit ke skupinám, jako jsou BRICS, Euroasijská hospodářská unie a Šanghajská organizace pro spolupráci.

Rusko bude společně se svými partnery pokračovat v budování „bezpečných“ dopravních koridorů založených na nových technologiích a vytvářet novou globální finanční síť „bez politických zásahů“ v době, kdy světová ekonomika, obchod a finance procházejí rychlými změnami, poznamenal prezident.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x