USA: Netanjahu má absolutní diplomatickou imunitu proti zatykači ICC za genocidu a válečné zločiny

justice

Podle Amerického ministerstva zahraničí nelze Izraelského premiéra Benjamina Netanjahua zatknout a obvinit z válečných zločinů v Gaze, protože si zachovává absolutní diplomatickou imunitu proti všem pokusům Mezinárodního trestního soudu (ICC) pohnat ho k odpovědnosti.

Mluvčí ministerstva zahraničí Vedant Patel ve svém prohlášení odsoudil Haagský tribunál za to, že se odvážil byť jen naznačit, že by Netanjahu měl být pohnán k odpovědnosti za údajné zločiny proti lidskosti, a tvrdil, že Netanjahu je v tomto případě nad zákonem.

„Myslíme si, že dělají důležitou práci, pokud jde o Ukrajinu, Dárfúr, Súdán, ale v tomto konkrétním případě, je mi líto, prostě nemají jurisdikci,“ řekl Patel novinářům o tom, jak Washington vnímá Mezinárodní trestní soud v souvislosti s Izraelskou genocidou v Gaze.

Deník The Times of Israel uvedl, že představitelé Západního Jeruzaléma jsou hluboce znepokojeni tím, že ICC stíhá nejen Netanjahua, ale také ministra obrany Yoava Gallanta a náčelníka generálního štábu IDF (Izraelských obranných sil) Herziho Haleviho. Vzhledem k tomu, že Izrael není signatářem Mezinárodního trestního soudu ani jej neuznává, představitelé Židovského státu tvrdí, že jejich území je mimo dosah mezinárodního práva.

Netanjahu se ohradil proti ICC
Netanjahu ve videu, které zveřejnil na začátku týdne, osobně odsoudil snahu ICC vydat jeho a jeho kabinet spravedlnosti a označil tento krok za „nehoráznost historických rozměrů.“

„Označení Izraelských představitelů a vojáků za válečné zločince přilije tryskové palivo do ohně antisemitismu,“ řekl Netanjahu a zdůraznil, že Izrael jurisdikci ICC neuznává.

Netanjahu ve svém videoprojevu dále uvedl, že se podle něj ICC snaží „ochromit samotnou schopnost Izraele bránit se.“

Spojené státy mimochodem také nejsou smluvní stranou ICC, což je velmi příhodné, protože USA fungují jako válečná odnož Sionistického Izraele.

Netanjahu tvrdí, že od dokončení započaté mise neustoupí. Prozradil, že Izraelská armáda nepřestane bombardovat a útočit na Gazu, dokud nebude Hamás zcela neutralizován do té míry, „aby Gaza už nikdy nepředstavovala pro Izrael hrozbu.“

Již v lednu Mezinárodní soudní dvůr Organizace spojených národů (OSN) oznámil, že na základě důkazů, které přezkoumal, je zcela „pravděpodobné“, že akce IFD v Gaze se rovnají genocidě. Mezinárodní soudní dvůr právě přezkoumává případ, který předložila Jihoafrická republika a který obviňuje Izrael z válečných zločinů.

V reakci na toto soudní řízení Izraelský prezident Isaac Herzog označil obvinění za „odporná a absurdní“ a popřel jakékoli pochybení IDF v Gaze.

Od okamžiku napsání tohoto článku je potvrzeno více než 34 000 úmrtí v Gaze způsobených IDF, z nichž většina jsou ženy a děti.

„Mezinárodní trestní soud musí vydat zatykač i na Bidenovu administrativu, protože bez Americké ‚pomoci‘ by k této genocidě nedošlo,“ napsal k této záležitosti komentátor na RT.

„Je zajímavé, že váleční zločinci tvrdí, že se na ně ICC nevztahuje, ale na akce Ruska na Ukrajině ano.“

Jiný napsal, že Sionismus ve své podstatě vychází z Židovské deviace, tj. ze Starého zákona, který byl odsouzen za uctívání zlatého telete.

„Kolik Židů bylo tímto Satanským hnutím oklamáno a svedeno na scestí?“ ptala se dále tato osoba.

Někdo další k rozhovoru dodal, že všechny lži a propaganda světa nikdy nezmění skutečnost, že to, co Izrael dělá v Gaze, se rovná genocidě, prosté a jasné.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
14 dní před

Netanjahu jen jen příkladem toho, co jsou židé za šmejdi.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x