Zpráva Světového ekonomického fóra připouští, že digitální identifikace by mohla sloužit ke sledování a perzekuci

digitální identifikace

Světové ekonomické fórum (WEF) ve své nové zprávě přiznává, že digitální průkazy totožnosti mohou usnadnit „identifikaci, sledování a perzekuci jednotlivců nebo skupin.“

digitální identifikace

WEF ve své červnové zprávě 2023 Insight Report s názvem „Reimagining Digital ID“ popsalo potenciální rizika plošného zavedení digitálního občanského průkazu.

„Snad největší rizika plynoucí z digitální identifikace jsou vyloučení, marginalizace a útlak,“ varuje zpráva.

„Několik zpráv identifikovalo souvislost mezi nedostatkem oficiálních dokladů totožnosti a vyloučením z plnohodnotného zapojení do společnosti,“ uvádí zpráva. „Přesto je občanský průkaz tím, že reifikuje podmíněný přístup, ze své podstaty vylučující.“

„Často jsou to příslušníci historicky marginalizovaných skupin, kteří čelí nejtvrdším formám vyloučení,“ dodává dokument.

Když WEF hovoří o „marginalizovaných skupinách“, má na mysli uprchlíky, ženy a rasové menšiny, přičemž ignoruje skutečnost, že během krize COVID-19 byli právě lidé, kteří odmítli podstoupit nebezpečné a neúčinné vakcíny proti COVID-19, vyloučeni vládami na celém světě.

Tuto diskriminaci neočkovaných osob usnadňovaly očkovací pasy, které podle jiné zprávy WEF „ze své podstaty slouží jako forma digitální identity.“

„V případech, kdy jsou shromažďovány citlivé údaje, existuje také riziko marginalizace a útlaku, kdy je identifikace využívána k usnadnění identifikace, sledování a perzekuce jednotlivců nebo skupin,“ varuje zpráva WEF.

Organizace dále uvádí, že „toto riziko vyplývá z možnosti propojení. Pokud může strana propojit údaje napříč doménami pomocí společného identifikátoru, pak mohou být jednotlivci sledováni stranami, které se snaží jejich údaje zneužít.“

Riziko téměř úplného dohledu a kontroly nad celým obyvatelstvem, jako je tomu v komunistické Číně, je ve skutečnosti významným nebezpečím, před kterým kritici digitálních průkazů opakovaně varovali. Toto riziko se ještě zvýší, pokud se digitální průkazy totožnosti zkombinují s digitálními měnami centrálních bank (CBDC), protože tato kombinace by mohla připravit půdu pro vznik totalitního dohledu státu.

Zpráva WEF rovněž uznává vztah mezi digitálními ID a CBDC, neboť uvádí, že „některé státy začínají chápat digitální ID jako předpoklad pro rozvoj digitální měny centrální banky (CBDC) a dalších platebních inovací.“

Zpráva WEF dále uvádí, že i když digitální průkazy nejsou povinné ze zákona, občané by mohli být k jejich používání nuceni, protože jinak by byli vyloučeni z mnoha částí společnosti.

„S rozšiřováním systému občanských průkazů mohou být důsledky neúčasti v něm tak závažné, že se registrace stane fakticky nevyhnutelnou,“ uvádí zpráva. „Pokud je přístup ke zboží nebo službě podmíněn vlastnictvím určitého průkazu totožnosti a tento průkaz je rozšířen, mohou být jednotlivci účinně nuceni k získání tohoto průkazu totožnosti, i když pro jeho vyžadování neexistuje žádný právní základ.“

To mnozí zažili na vlastní kůži během krize COVID-19, kdy byl neočkovaným v mnoha zemích zakázán vstup do restaurací, obchodů, na kulturní akce, a dokonce i na pracoviště, ve snaze přinutit je k očkování proti COVID-19.

Zpráva WEF Insight Report také připouští, že „v některých případech může digitální identifikace oslabit demokracii a občanskou společnost.“

„Například digitální ID vydávané společnostmi sociálních médií může přispívat k politické polarizaci tím, že posiluje skupinové identity.“

WEF prosazuje „decentralizované“ digitální ID
Podle zprávy WEF je „decentralizovaná identifikace formou digitální identifikace, která umožňuje jednotlivcům kontrolovat sdílení jejich údajů a zároveň umožňuje více subjektům vydávat jim pověření.“

Ve snaze bagatelizovat nebezpečí, že se digitální ID stane základem totalitního státu, WEF prosazuje myšlenku decentralizovaného digitálního ID, kdy uživatelé mají pravomoc rozhodovat o tom, s kým budou sdílet své údaje, a informace o uživatelích nejsou uchovávány centrálně.

Decentralizované digitální průkazy totožnosti mohou snížit riziko zneužití údajů, decentralizace však nezabrání vyloučení části společnosti.

I když se občané mohou rozhodnout, zda chtějí své údaje sdílet, či nikoli, mohou být stále vyloučeni z nákupu zboží a služeb nebo dokonce z možnosti získat zaměstnání, pokud odmítnou digitální ID používat.

„Je to podobné, jako když kliknete na ‚souhlasím‘ v podmínkách jakékoli aplikace,“ vysvětlil novinář Tim Hinchliffe. „Pokud je nepřijmete, nebudete je moci používat. Stejný koncept platí pro digitální ID a účast v mnoha aspektech společnosti.“

WEF obviňuje „konspirační teoretiky“ z nepopulárnosti digitálních průkazů totožnosti
Globalisté z WEF si zřejmě uvědomují, že digitální průkazy totožnosti jsou dosti nepopulární.

„Bez vzdělávání veřejnosti, jasné užitečnosti a stimulů se decentralizovaným přístupům k ID nemusí podařit získat širokou podporu zainteresovaných stran a poptávku uživatelů, která je nutná pro masové přijetí,“ uvádí se ve zprávě WEF o digitálních ID.

Podle dokumentu čelí systémy digitálních průkazů totožnosti „obzvláště vysoké komunikační bariéře, kterou ještě zhoršují nesčetné konspirační teorie spojující digitální průkazy totožnosti s nepravdivými a zlovolnými spekulacemi.“

Hinchliffe uvádí několik příkladů, jak by digitální ID mohly být využívány v rámci stále totalitnějšího globalistického režimu:

Digitální ID pro klima: Pro sledování individuální uhlíkové stopy a prokazování statusu klimatického uprchlíka.

Digitální ID pro COVID-19: Nařídit očkovací pasy vedoucí k hromadnému dodržování předpisů a zároveň poskytnout digitální rámec.

Digitální ID pro CBDC: Přijmout řešení ověřující identitu s cílem odstranit anonymitu a zaznamenat každou transakci.

Digitální ID pro kybernetickou bezpečnost: Využít kybernetické útoky jako prostředek k nastartování národních systémů identity a k vytvoření pasu do metaverza.

Digitální identifikace pro pohodlí: Vytvořit všezahrnující, interoperabilní rámec, který by umožnil všechny životní situace.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x