Téměř 15 % obrněných vozidel Bradley, které USA poslaly na Ukrajinu, bylo během pouhých tří dnů ZNIČENO

Obrněná vozidla Bradley

Téměř 15 procent bojových vozidel pěchoty Bradley, které Bidenova administrativa poslala na Ukrajinu, bylo zničeno během tří dnů.

Obrněná vozidla Bradley

Vyplývá to z údajů investigativní novinářské skupiny Oryx, která na základě údajů z otevřených zdrojů sleduje ztráty materiálu ze strany Ruska i Ukrajiny od začátku konfliktu.

Podle Oryxu bylo ztraceno 16 z přibližně 109 vozidel Bradley IFV, které USA poslaly na Ukrajinu. Pět z nich bylo zcela zničeno, zatímco dalších 11 bylo buď opuštěno, nebo poškozeno do té míry, že je nepoužitelných.

Vozidla Bradley IFV, která se pohybují spíše na pásových než na kolových podvozcích, mají armádám poskytnout větší palebnou sílu na bojišti a zároveň umožnit přepravu až 10 vojáků najednou.

Vozidla Bradley mohou být také vybavena protipancéřovými střelami BGM-71 TOW, které byly popsány jako „zabijáci tanků“ a které ukrajinské jednotky doufaly, že budou používat proti nepřátelským obrněným vozidlům jako součást „mechanizovaných týmů kombinovaných zbraní.“

Vojenští analytici tvrdí, že vozidla Bradley jsou mnohem silnější než obdobná vozidla IFV používaná v ruských ozbrojených silách, zejména BMP-1 a BMP-2, a že zničení vozidla Bradley má menší pravděpodobnost ztráty vojáků přepravovaných v jeho nákladovém prostoru.

Zdá se, že záběry, které Oryx použil, aby dospěl k počtu 16 zničených nebo jinak opuštěných vozidel Bradley, pocházejí z období mezi pátkem a nedělí 9. až 11. června, což je v souladu s vyhodnocením jiných odborníků ohledně začátku ukrajinského obrněného tažení na území okupované Ruskem.

Pokud by to potvrdili i další analytici, činily by ztráty téměř 15 procent bojových vozidel Bradleys, které USA vyčlenily pro Ukrajinu a z nichž mnohé jsou na bojišti používány od dubna.

Jiné zprávy také uvádějí, že ukrajinské síly již přišly o přibližně polovinu svých speciálně upravených německých vozidel Leopard 2R pro odminování, které jim darovalo Finsko. Ta byla určena k tomu, aby dláždila cestu přes ruská minová pole a pomáhala vytvořit průlom, kterým pak mohou projíždět další vojenská vozidla.

„Ukrajina spotřebovává špičkovou vojenskou techniku takovým tempem, jakým nikdy neměla,“ varoval analytik vojenských a strategických studií Allan Orr. „Západní vybavení se tímto tempem nemůže doplňovat – jednoduše je nelze vyrábět dostatečně rychle.“

Generál americké armády ve výslužbě James Marks naznačil, že Ukrajina možná neví, jak Bradley používat.

„Jednotlivé vybavení, jako jsou Bradley, je skvělé, ale musí se používat ve spojení se všemi těmi dalšími prostředky,“ řekl.

USA budou v rámci nejnovějšího balíčku vojenské pomoci nadále dodávat Ukrajině bojová vozidla Bradley a další vybavení
Kyjev stále žádá své západní spojence o další vojenskou pomoc v boji proti Rusku – a země jako USA mu velmi rády vyhoví.

V době, kdy Ukrajina oznámila zahájení protiofenzívy, oznámily USA nový balíček vojenské pomoci v hodnotě 325 milionů dolarů, který bude zahrnovat dalších 15 vozidel Bradley IFV ze současných amerických zásob, které čítají přibližně 4 000 kusů.

Součástí balíčku bude také 10 obrněných transportérů Stryker, zabezpečené komunikační vybavení, další munice pro ukrajinské pokročilé raketové systémy země-vzduch, munice pro vysoce mobilní dělostřelecké raketové systémy, dělostřelecké náboje pro 155mm houfnice, další munice pro ruční protiletadlové zbraně Stinger a protitankové zbraně Javelin a také více než 22 milionů nábojů pro ruční zbraně.

Tento poslední balíček je v pořadí 40. balíčkem pomoci, který prezident Joe Biden spěchá poslat na Ukrajinu s využitím prezidentské pravomoci pro čerpání, která mu umožňuje převést vojenské vybavení a služby z amerických zásob bez schválení Kongresu v takzvaných mimořádných situacích.

Po dokončení tohoto balíčku vojenské pomoci mluvčí ministerstva zahraničí potvrdil, že to znamená, že od začátku ruské speciální vojenské operace na konci února 2022 by USA poskytly Ukrajině vojenskou pomoc financovanou daňovými poplatníky v hodnotě přibližně 40 miliard dolarů.

„Spojené státy nadále stojí na straně ukrajinského lidu, jehož neutuchající odvaha a solidarita inspiruje celý svět,“ uvedl v prohlášení ministr zahraničí Antony Blinken.

„Rusko zahájilo tuto nevyprovokovanou válku proti Ukrajině. Rusko ji může kdykoli ukončit tím, že stáhne své síly z Ukrajiny a zastaví své brutální útoky proti ukrajinským městům a obyvatelům,“ dodal Blinken. „Dokud tak Rusko neučiní, budou Spojené státy a naši spojenci a partneři stát jednotně na straně Ukrajiny, a to tak dlouho, jak bude třeba.“

Podívejte se na klip, ve kterém je ukrajinské vozidlo Bradley zničeno ruským vrtulníkem Ka-52 ze vzdálenosti více než 10 kilometrů.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
10 měsíců před

Tak to je ozaj sila. Vidieť, že Ruské vojská sa pripravili dôkladne. Už včera som v jednom s príspevkov naznačil, že predpokladám cca 20% strát na západnej technike ktorú prehnitý západ dodal Banderovským fašistom. Tak, že zrejme môj odhad bol správny. Zrejme aj toto je dôvod prečo sa Ruské vojská držia na mieste. Keď fašisti prestanú posielať ďalšiu techniku na ničenie tak potom sa až zrejme pohnú Ruské vojská!!! To by bolo celkom logické.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x