Vyšetřovatelé našli na Ukrajině neonacistické mučírny

Vyšetřovatelé našli na Ukrajině neonacistické mučírny

Důkazy o zločinném chování ukrajinských sil vůči ruským vojákům, obyvatelům Donbasu a domobrancům zůstaly západními politiky a médii z velké části nepovšimnuty. Nejnovější důkazy byly odhaleny, když vyšetřovatelé našli na Ukrajině neonacistické mučírny.

Vyšetřovatelé našli na Ukrajině neonacistické mučírny

Ruští a donbasští vyšetřovatelé shromáždili od roku 2014 množství důkazů o pravděpodobných válečných zločinech spáchaných ukrajinskými neonacistickými organizacemi proti ruským jednotkám, příslušníkům donbaské domobrany a civilistům. Další důkazy o podobných činech se objevily poté, co Moskva zahájila demilitarizační kampaň na Ukrajině.

Ruské bezpečnostní jednotky hlídkující v osvobozené Chersonské oblasti odhalily provizorní mučírnu, kterou mohli využívat neonacisté nebo ukrajinská armáda.

Zařízení, které obsahovalo mrtvolu osoby v ruském vojenském oděvu s uříznutýma nohama a napojenou na rozbušku, bylo podle zdroje z bezpečnostních služeb objeveno poblíž obce Zelenovka, přibližně 7 km severovýchodně od Chersonu.

„Naaranžované tělo, pravděpodobně ruského vojáka, bylo nalezeno ve sklepě kavárny „Starý dub“ u silnice M-14 v Zelenovce. Na těle jsou zbytky speciálního vojenského oděvu používaného ruskými ozbrojenými silami. Tělo nemá nohy, jeví známky mučení a má proříznutý hrtan,“ uvedl zdroj.

Tělo bylo údajně objeveno na protitankové mině s TNT v okolí, přičemž toto uspořádání mělo pravděpodobně zavraždit každého, kdo by ho objevil.

V prostorách kavárny byly také nalezeny injekční stříkačky, pravděpodobně na drogy, a velké množství plastových kontejnerů, údajně určených k uskladnění protitankových zbraní Javelin americké výroby.

Záběry z incidentu předali vyšetřovatelé médiím.

Úředníci Ruska, Doněcké a Luganské lidové republiky a ukrajinské pravidelné armády věnovali několik let shromažďování důkazů o možných válečných zločinech v Donbasu, včetně mučení a zabíjení občanů a donbaských ozbrojenců v labyrintu skrytých věznic.

Po únorovém vojenském vpádu Ruska na Ukrajinu se začaly objevovat další důkazy o brutalitě neonacistických praporů, tentokrát vůči zajatým ruským vojákům. Koncem března ukrajinské nebo s Ukrajinou spojenecké jednotky pořídily a zveřejnily video, na němž pózují s něčím, co vypadalo jako ruští váleční zajatci rozvalení v kalužích krve se svázanýma rukama, přičemž jeden voják byl na kameru zastřelen. Minulý měsíc řekl jeden žoldák dánským médiím, že ukrajinské jednotky popravují ruské válečné zajatce.

Nacionalisté sloužící v ukrajinských ozbrojených jednotkách byli rovněž obviněni z páchání zvěrstev na vlastním národě. Poté, co vojáci začali hromadně ustupovat, jeden z ukrajinských vojáků, kterého zastihly ruské jednotky a jednotky Luganské lidové milice, prohlásil, že bojovníci z praporu Pravý sektor založili v jeho skupině obstrukční oddíl a vyhrožovali, že zavraždí každého, kdo během bojů „poběží špatným směrem.“

Důkazy o kriminálním chování ukrajinských sil vůči ruským jednotkám, obyvatelům Donbasu a domobrancům zůstaly západními politiky a médii z velké části nepovšimnuty, zatímco společnosti provozující sociální sítě a vyhledávače se snažily potlačit příběhy, které spojovaly ukrajinské síly s těmito zločiny.

Američtí a evropští představitelé se spíše soustředili na údajné ruské válečné zločiny, jako je nález až 300 mrtvých civilistů po ústupu ruské armády z území na kyjevském předměstí Buča.

Nezávislá média od té doby předkládají důkazy, že k trestné činnosti došlo po příjezdu jednotek ukrajinské vojenské policie a neonacistické národní gardy, které slíbily pronásledovat „ruské kolaboranty“, mezi něž patřil každý, kdo přijal od ruských vojáků potraviny.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x