Bill Gates chce využít umělou inteligenci ke genetické modifikaci hovězího dobytka, aby „zachránil planetu“

hamburger

Zakladatel Microsoftu Bill Gates nedávno ve svém podcastu Unconfuse Me With Bill Gates diskutoval o tom, jak by umělá inteligence mohla bojovat proti změně klimatu, a byl to přesně ten typ nevázaného rozhovoru, který byste očekávali od stejného muže, který propaguje syntetické hovězí maso, depopulaci, prevenci proti říhání krav a experimentální geoinženýrství.

Své poslední výroky pronesl v rozhovoru s datovou vědkyní Hannah Ritchieovou. Když se jejich rozhovor stočil na umělou inteligenci a její potenciální užitečnost při řešení environmentálních problémů, podělil se o své překvapení nad tím, jak rychle tato technologie postupuje.

„Velmi mě ohromilo, jak se umělá inteligence dostala od toho, že v podstatě vůbec neuměla číst a psát, k tomu, že to zvládla velmi lehce,“ prozradil jí.

Na otázku, zda si myslí, že by umělá inteligence mohla hrát roli při přijímání opatření v oblasti klimatu, odpověděl: „Rozhodně.“ Poté uvedl příklad genetické modifikace hovězího dobytka pomocí umělé inteligence, aby produkoval méně metanu, nebo využití umělé inteligence k tomu, aby se nějakým způsobem vyrábělo „maso bez krávy.“

Ritchie poukázala na to, že lidé nepřijímají myšlenku alternativního masa, a to je něco, co Gates také dobře zná, protože investoval do několika společností, které vyrábějí falešné maso, jako jsou Impossible Foods, Upside Foods a Beyond Meat.

V minulosti prohlásil, že „všechny bohaté země by měly přejít na 100% syntetické hovězí maso“ a že je optimistou, že výrobky z umělého masa budou pro spotřebitele „velmi dobrou“ alternativou, protože mnoho lidí se zdráhá vyřadit maso ze svého jídelníčku.

V listopadu loňského roku společnost Beyond Meat propustila téměř 20 % svých nevýrobních zaměstnanců v důsledku klesajícího prodeje, protože zákazníci se vyhýbají vysoce zpracovaným a nezdravým polotovarům. Kdysi velmi propagované akcie společnosti se propadly o více než 60 % a článek v New York Times nedávno označil laboratorně pěstované maso za „revoluci, která zemřela na cestě k večeři.“ Některá hodnocení odhalila, že tyto výrobky nemají příliš velký přínos pro životní prostředí a možná dokonce způsobují více škody než užitku.

Gates se také zaměřuje na krkání krav a investuje do Australského startupu, který se zaměřuje na to, aby krávy nevypouštěly emise metanu tím, že jim podává doplněk stravy se syntetickou verzí složky červených mořských řas, která zabraňuje tvorbě metanu.

Mluvčí Gatesova investičního fondu Breakthrough Energy Ventures uvedl: „Přestože krávy jsou významným zdrojem skleníkových plynů, živočišná výroba zůstává jedním z nejlevnějších zdrojů bílkovin na světě, což znamená, že technologie, které mohou snížit emise ze stávajícího dodavatelského řetězce skotu dnes i v budoucnu, mají zásadní význam.“

Gates přehlíží dopad umělé inteligence na životní prostředí
Gates má možná spoustu nápadů, jak zacházet s krávami, ale opravdu mu leží na srdci zájmy životního prostředí? Řekl, že vidí v umělé inteligenci potenciálně užitečnou možnost, jak upravit krávy, ale co dopad umělé inteligence na klima?

Pokud je uhlík skutečně tak špatný, jak tvrdí, neměl by být znepokojen velkou uhlíkovou stopou spojenou s vývojem, údržbou a likvidací technologie umělé inteligence? Očekává se, že emise z průmyslu IT technologií jako celku budou do roku 2040 představovat 14 % globálních emisí, zejména datová centra zapojená do UI, zatímco trénink modelů UI údajně vyprodukuje 626 000 liber oxidu uhličitého, což se rovná přibližně 300 okružním letům po USA.

Samozřejmě, že svalovat veškerou vinu za problémy planety na krávy a zamlčovat negativní dopad UI na životní prostředí dává mnohem větší smysl, když vezmeme v úvahu jeho nemalé finanční investice do alternativních druhů masa a OpenAI.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
24 dní před

Ještě se nenašel nikdo, kdo by tu svraštělou zločineckou svini odpráskl?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x