Ministerstvo obrany Bidenova režimu zveřejnilo dokument, v němž tvrdí, že Ruská federace „šíří dezinformace“ o operacích vlády Spojených států v oblasti zbraní hromadného ničení.
Podle režimu USA pracují na „úsilí o snížení hrozeb s Ukrajinou, Ruskem a dalšími zeměmi bývalého Sovětského svazu.“ Po rozpadu Sovětského svazu, vysvětluje dokument, se USA spolu se svými spojenci, partnery a „mezinárodními organizacemi“ údajně snaží eliminovat hrozbu útoků jadernými, chemickými a biologickými zbraněmi.
„Toto společné úsilí o snížení hrozeb pomohlo posílit světový mír a bezpečnost a podpořilo celosvětový konsenzus, že svět je bezpečnější, když spolupracujeme na zvýšení transparentnosti a snížení rizik plynoucích z programů zbraní hromadného ničení,“ uvádí se v dokumentu.
V roce 1991 vytvořil americký Kongres Nunn-Lugarův program spolupráce při snižování hrozeb (CTR) přijetím zákona o snižování hrozeb v Sovětském svazu. Tato legislativa, jak se tvrdí v dokumentu, splnila následující čtyři úkoly:
1) Konsolidace a zabezpečení zbraní hromadného ničení a materiálu souvisejícího se zbraněmi hromadného ničení „v omezeném počtu zabezpečených míst“
2) inventarizace a evidence těchto zbraní a materiálů
3) zajištění bezpečného nakládání s těmito zbraněmi a materiály a jejich bezpečné likvidace, jak to vyžadují dohody o kontrole zbrojení
4) nabídka pomoci při hledání výdělečného zaměstnání pro tisíce bývalých sovětských vědců s odbornými znalostmi o zbraních hromadného ničení, materiálech souvisejících se zbraněmi hromadného ničení nebo jejich nosičích
„Spojené státy tuto pomoc poskytovaly transparentně a ve spolupráci s našimi partnery, mezi něž před rokem 2014 patřilo i Rusko, s cílem dosáhnout vzájemně dohodnutých cílů, o čemž byly podávány pravidelné zprávy,“ uvádí se dále v dokumentu.
Jinými slovy, podle federální vlády je v tom všem ta hodná, protože se po mnoho desetiletí snažila odstranit ze světa jaderné a biologické zbraně. A každý, kdo tvrdí opak, včetně Ruska, „šíří dezinformace“ a „zasévá nedůvěru v lidi a instituce po celém světě, které přispívají ke snižování hrozeb zbraní hromadného ničení.“
Dokument dále vyjmenovává všechny údajné „úspěchy“ USA a jejich globalistických spojenců v průběhu let, včetně údajného vyřazení více než 1300 nosičů ZHN, včetně sil, mobilních odpalovacích zařízení, ponorek a strategických bombardérů.
Bidenovo ministerstvo obrany se také poplácává po zádech za údajné zvýšení bezpečnosti 24 skladů jaderných zbraní a bezpečné přesunutí více než 600 zásilek jaderných hlavic „z méně bezpečných skladů do bezpečnějších skladů nebo ke zničení (téměř všechny tyto práce v Rusku)“
„Ukrajina se dobrovolně a ověřitelně vzdala jaderných zbraní, přičemž sovětské rakety, jaderné zbraně a jaderné materiály použitelné pro zbraně byly předány Rusku nebo tyto rakety, zbraně a materiály byli zničeny, a v prosinci 1994 přistoupila k Smlouvě o nešíření jaderných zbraní (NPT) jako smluvní stát, který nemá jaderné zbraně,“ vysvětluje se dále v dokumentu.
Dokument také obsahuje celou část o Ukrajině, která začíná tvrzením, že Ukrajina „nemá žádný program jaderných, chemických ani biologických zbraní“, ačkoli s jistotou víme, že to není pravda.
„Spolupráce na Ukrajině dnes zůstává mírovým úsilím o zlepšení jaderné a radiační bezpečnosti a zabezpečení, dohledu nad nemocemi, chemické bezpečnosti a zabezpečení a připravenosti reagovat na epidemie a pandemie, jako je COVID-19,“ trvá na svém Bidenovo ministerstvo obrany.
„Mnohé z těchto spoluprací jsou mnohostranné a zahrnují Globální partnerství proti šíření zbraní a materiálů hromadného ničení pod vedením skupiny G7, Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), OPCW a další specializované agentury OSN.“
V závěru dokumentu se prohlašuje, že Ukrajina se stala „lídrem v oblasti transparentnosti“ a že v zemi údajně neprobíhá žádný program jaderných, biologických ani chemických zbraní.