Německý zákonodárce kritizuje Scholzovo mlčení o roli USA ve výbuchu plynovodu Nord Stream

Nord Stream

Maximilian Krah z německé strany AfD tvrdí, že z toho, že německý kancléř Olaf Scholz na zprávu nereagoval, vyplývá, že musel být o tajné námořní operaci předem informován.

Nord Stream

Mlčení německého kancléře Olafa Scholze k nedávnému odhalení známého amerického investigativního novináře a držitele Pulitzerovy ceny Seymoura Hershe, že potápěči amerického námořnictva loni nastražili výbušniny, aby zničili plynovod Nord Stream, hovoří za vše, řekl Maximilian Krah z německé strany AfD.

„Loni v červnu námořní potápěči, operující pod rouškou široce medializovaného cvičení NATO uprostřed léta, známého jako BALTOPS 22, nastražili dálkově spouštěné výbušniny, které o tři měsíce později zničily tři ze čtyř potrubí Nord Streamu, podle zdroje s přímou znalostí operačního plánování,“ napsal Hersh ve svém zpravodaji Substack.

Zatímco Dánsko, Švédsko a Německo zahájily samostatné vyšetřování podezření ze sabotáže a německá média informovala o problémech s důvěrou mezi těmito třemi zeměmi EU, ruská prokuratura oznámila vyšetřování možného mezinárodního terorismu. Pokud jde o spojence v NATO, ti uvedli, že rozsah výbuchů ve švédských a dánských vodách naznačuje, že se na nich podílel stát.

Hlavní příjemci ruského plynu, Švédsko, Dánsko a Německo, zahájily samostatná vyšetřování výbuchů poté, co Dánsko a Švédsko zakázaly Rusku útok vyšetřovat.

Poslanec Evropského parlamentu Maximilian Krah uvedl, že Scholzova nedostatečná reakce na zprávu naznačuje, že musel být varován před tajnou námořní operací, která byla provedena loni v létě pod záminkou cvičení NATO v Baltském moři.

„Je jisté, že německá vláda byla o sabotáži Američany předem informována. To je jediné vysvětlení Scholzova trapného mlčení. Když se k tomu přidá taková probuzená a nezodpovědná válečná štváčka, jako je ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, která prohlašuje, že Německo je ve válce s Ruskem, nic mě nepřekvapuje,“ řekl.

Krah prohlásil, že sabotáž ukončila dlouhodobý problém Scholzovy vlády.

„Problém je v tom, že to trhá německou ekonomiku na kusy a výrazně ochuzuje Německo. Navíc miliardy, které Německo na tento plynový projekt, který nám zajistil levnou energii, vynaložilo, jsou ztraceny, ale koalici, která Německu vládne, je to jedno. Oficiálně Scholz nic neví. Údajně žijeme v demokracii,“ dodal.

Levný ruský plyn prospěl německé ekonomice, napsal Hersh, protože podpořil poválečný vzestup prosperity země a snížil závislost Evropy na Spojených státech. Citoval také zdroj s přímou znalostí amerického operačního plánování, podle něhož Norsko hrálo hlavní roli v pomoci USA při organizaci útoku a udržování švédského a dánského námořnictva v nevědomosti.

Spojené státy i Norsko popřely, že by se podílely na sabotáži plynovodu Nord Stream. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov kritizoval nedbalé zpracování zprávy západními médii s tím, že článek investigativního spisovatele Seymoura Hershe o spoluúčasti Washingtonu na výbuchu Nord Streamu se v západních médiích neobjevil, což je překvapivé.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov prohlásil, že prohlášení náměstkyně ministra zahraničí USA pro politické záležitosti Victorie Nulandové týkající se výbuchů plynovodu Nord Stream ukazují, že se Washington na incidentu podílel.

Nulandová uvedla, že „administrativa [USA] je velmi potěšena, že Nord Stream 2“ již nebude v provozu.

Krah uvedl, že německé opozici bylo jasné, že sabotáž má na svědomí NATO. Všechny pokusy obvinit Rusko byly směšné a nezněly rozumně. Bílý dům se snažil obvinit Moskvu ze sabotáže v řadě vypočítavých úniků, ale nikdy neuvedl jasný motiv, kromě odplaty, napsal Hersh.

„Ministerstvo zahraničí a Bílý dům to kategoricky popírají, ale já jsem byl před dvěma měsíci ve Washingtonu a všichni moji američtí političtí partneři, demokraté i republikáni, nepochybovali: byly to Spojené státy, kdo akci Britů zorganizoval nebo sponzoroval, a byl to Biden, kdo osobně dal zelenou,“ řekl Krah.

„Demokraté a republikáni v Kongresu se neshodnou ve všem, kromě ochoty vést agresivní zahraniční politiku, zejména vůči Rusku a Číně,“ dodal zákonodárce.

Stojí za zmínku, že Seymour Hersh odhalil zvěrstva USA ve vietnamské válce a skandál se zneužíváním vězňů v Abú Ghrajb v Iráku.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenio
Host
Zdenio
1 rok před

o tři měsíce později zničily tři ze čtyř potrubí Nord Streamuv, mluvilo se o jednom, teď tři?

jiří
Host
jiří
1 rok před
2
0
Would love your thoughts, please comment.x