Velký reset: Nový Zéland ovládaný globalisty zavede klimatickou daň na dobytek a ovce

Klaus Schwab

Cílem Světového ekonomického fóra a dalších globalistických mezinárodních organizací je vytvořit „Velký reset“ – světovou vládu založenou na klimatické hysterii a sociální kontrole.

Klaus Schwab

Ekologové a nikým nevolení samozvaní globální elitáři vymysleli nový plán, jak se zmocnit kontroly nad zemědělským průmyslem a výběrem potravin. Nový návrh globalisty ovládaného Nového Zélandu plánuje přinutit chovatele hospodářských zvířat platit klimatickou daň za svůj skot a ovce, které údajně produkují příliš mnoho metanu a CO2.

Rančerové na Novém Zélandu chovají asi 10 milionů kusů skotu a až 26 milionů ovcí. Zatímco ovce slouží zejména ke spotřebě a produkci vlny, krávy se využívají nejen k produkci masa a masných výrobků, ale také k produkci mléka.

Protože skot a ovce jsou rovněž považovány za producenty tzv. „klimatických plynů“ (CO2, ale především metanu), chce nyní novozélandská vláda uvalit na tato zvířata klimatickou daň. Podle BBC novozélandský ministr pro změnu klimatu James Shaw uvedl:

„Není pochyb o tom, že musíme snížit množství metanu, které vypouštíme do atmosféry, a účinný systém stanovování cen za emise v zemědělství bude hrát klíčovou roli v tom, jak toho dosáhnout,“ řekl novozélandský ministr pro změnu klimatu James Shaw.“

Podle něj navrhovaný zákon znamená, že zemědělci budou muset od roku 2025 platit za emise plynů ze svých hospodářských zvířat. Kromě toho tento plán také poskytuje pobídky pro zemědělce, aby snižovali emise prostřednictvím přísad do krmiv, zatímco výsadba stromů na farmách by mohla být použita ke kompenzaci emisí. Extrémně byrokratický proces, který chovatelům dobytka způsobuje vysoké náklady a práci navíc.

Podle ministerstva životního prostředí budou peníze z nové klimatické daně investovány do výzkumu, vývoje a poradenských služeb pro zemědělce. V konečném důsledku tak dojde k dalšímu zdražení hovězího a jehněčího masa, stejně jako mléčných výrobků a vlny z Nového Zélandu, aniž by to však vedlo k účinným a dlouhodobým opatřením, která by podpořila tzv. plány vlády na ochranu klimatu.

Je jen otázkou času, kdy podobné nápady přijmou a zavedou i další levicové země, zejména v Evropě. Samozřejmě s odpovídajícími důsledky pro ceny potravin. Již se objevily návrhy na uvalení klimatické daně na maso, aby se snížila jeho spotřeba (a tím i produkce). Objevily se již požadavky, aby za každou tunu CO2 uvolněnou do atmosféry při výrobě mléka a masa byla vybírána klimatická daň ve výši 60 eur. Tím by se spotřeba masa snížila o 15 %.

Cílem Světového ekonomického fóra (WEF) a dalších globalistických mezinárodních organizací je vytvořit „Velký reset“ – světovou vládu založenou na klimatické hysterii a sociální kontrole. V „novém a vylepšeném“ postpandemickém světě už občané nebudou jíst maso, ale „laboratorně vytvořené falešné maso“, „umělou stravu“, „brouky“, a zapíjet to budete moci „odpadními vodami.“

Jak uvádí RAIR Foundation USA, Světové ekonomické fórum (WEF) opakovaně chválilo pojídání brouků v zájmu planety. Brouci „jsou bohatí na bílkoviny, zdravé tuky a vitamíny a lze je chovat ve velkém měřítku s minimální stopou,“ tvrdí.

WEF se také pochlubil, že krávy už nebudou smět krkat ani močit venku. Chtějí, aby krávy začaly dostávat Bovaer, krmnou přísadu od nizozemské společnosti Royal DSM NV. Pouhá čtvrtina čajové lžičky přípravku Bovaer denně sníží u dojnic množství krkaného metanu o třetinu, tvrdí WEF. Tím by se mělo zemědělství stát šetrným ke klimatu, ale také ekonomicky závislým.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x