Šokující množství psychických poruch, které se Západní medicína snaží léčit farmaceutickými léky, má příčinu v nedostatku vitaminu B12, který lze snadno odstranit stravou a doplňky stravy.
Zakládající prezidentka nadace Weston A. Price Foundation (WAPF) Sally Fallon Morellová ve svém článku pro The Epoch Times rozvedla závěry případové zprávy z roku 2015 publikované v Indian Journal of Psychological Medicine (IJPM) týkající se nedostatku vitaminu B12 a neuropsychologických poruch.
V této zprávě se uvádí, že třináctiletý chlapec z jižní Indie, který dodržoval tradiční lakto-ovo-vegetariánskou stravu, náhle přestal mluvit a zároveň se u něj projevovala „ztuhlost, nehybnost, upřený pohled, poruchy spánku, myšlenky na bezcennost a beznaděj, bezcílné bloudění a myšlenky na vinu a sebevraždu.“
Chlapec, u něhož se projevuje mnoho běžných příznaků spojených s autismem, byl po diagnóze „akutní psychotická porucha podobná schizofrenii“ podroben stále se měnícímu koktejlu léků. Byly mu podávány:
– Lorazepam, lék používaný k léčbě úzkostných poruch.
– Olanzapin, antipsychotický lék.
– Sertralin, antidepresivum známé spíše pod názvem Zoloft.
– Aripiprazol, antipsychotický lék.
Když tyto čtyři silné léky nakonec v těle selhaly a výsledkem byla jeho hyperaktivita s „podezřívavostí, slyšením hlasů, přílišnou hovorností, přehnanou veselostí, nadsazeným sebevědomím, sníženou potřebou spánku, zvýšenou chutí k jídlu, zvýšenou příjemnou aktivitou a narušenou sociálně-výchovnou činností“, byla jeho diagnóza změněna na „schizoafektivní poruchu, manický typ“ a jeho Zoloft byl nahrazen divalproátem sodným, lékem používaným k léčbě záchvatů.
Když se chlapcovy příznaky ještě zhoršily, byl u něj opět podán šestý lék: karbonát lithia, lék používaný k léčbě bipolární poruchy.
Než začnete užívat nebezpečné léky, zkuste si nejprve zvýšit hladinu vitaminu B12
Nic nepomáhalo, až nakonec chlapci udělali testy na hladinu vitaminu B12, které odhalily, že má hrubý nedostatek, a to pouhých 112 nanogramů na mililitr (ng/ml) – normální rozmezí B12 je 180-914 ng/ml, přičemž 180 ng/ml je spojeno s nejzávažnějším projevem nedostatku B12, známým jako perniciózní anémie.
V Japonsku a některých Evropských zemích je dokonce hladina B12 500-550 ng/ml považována za spojenou s psychickými a behaviorálními projevy, jako je demence a ztráta paměti.
Poté, co chlapec dostal několik injekcí vitaminu B12, hle, jeho příznaky se zlepšily a diagnóza byla upravena na „schizoafektivní poruchu sekundárně způsobenou nedostatkem kobalaminu (vitaminu B12)“ – problém vyřešen!!!
Bylo to velmi jednoduché řešení – a navíc bezpečné – a přesto trvalo několik kol chybného podávání léků a testování, než Indičtí lékaři zjistili, že chlapci jednoduše chybí potřebný vitamín, který má zásadní význam pro zdraví jeho mozku a duševní schopnosti.
„Nedostatek vitaminu B12 je spojen s celou řadou psychických poruch – depresí, ztrátou paměti, Alzheimerovou chorobou, úzkostí, iracionálním nebo chronickým hněvem, násilným chováním a dalšími psychickými problémy,“ uvádí Morellová.
„A léčba vitaminem B12 se ukázala jako užitečná u řady stavů považovaných za neurologické – problémy se zrakem, ztráta sluchu a hučení v uších, necitlivost a brnění v rukou a nohou, alkoholismus, impotence, inkontinence, neuralgie, bojová únava a nedostatek rovnováhy nebo abnormální chůze.“
„Kromě toho je nízká hladina B12 indikována u
řady dalších onemocnění – osteoporózy, astmatu, kožních onemocnění včetně lupénky, cukrovky, glaukomu, neplodnosti a samozřejmě anémie.“
Mezi nejlepší přírodní zdroje vitaminu B12 patří maso a syrové mléko, dále játra a měkkýši. Některé rostlinné potraviny, jako je sója, houby a spirulina, také obsahují B12, ale ve formě, která může nedostatek B12 ve skutečnosti zhoršit kvůli přítomnosti analogů B12 zvaných kobamidy, které mohou vést k přemnožení bakterií v tenkém střevě.
Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.