Lukašenko věří, že Putin nestojí za leteckým neštěstím Prigožina

Alexandr Lukašenko

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko prohlásil, že mnoho lidí svaluje vinu na Putina, ale je přesvědčen, že ruský prezident nemá s incidentem nic společného.

Alexandr Lukašenko

Teorie, že za nehodu letadla, při níž zahynul šéf společnosti Wagner PMC Jevgenij Prigožin, může být zodpovědný ruský prezident Vladimir Putin, není věrohodná, prohlásil v pátek běloruský prezident Alexandr Lukašenko s tím, že jde o příliš „neprofesionální“ práci.

„Nemohu vám říci, kdo to udělal. Nehrál bych si na obhájce ani u svého staršího bratra. Ale Putina znám. Je to vypočítavý člověk, velmi klidný, možná i něco jako pomalý spalovač, když rozhoduje o jiných, méně složitých věcech. Proto si nedovedu představit, že by to udělal Putin, že by to byl on, kdo za to může. Byla to příliš hrubá, neprofesionální práce, když na to přijde,“ citovala Lukašenka státní tisková agentura Belta.

Lukašenko uvedl, že mnoho lidí svaluje vinu na Putina, on sám je však přesvědčen, že Putin s incidentem nemá nic společného.

24. srpna Putin na setkání s šéfem Doněcké lidové republiky Denisem Pušilinem řekl, že Wagner významně přispěl k boji proti nacismu na Ukrajině a že Rusko „nezapomene“ na zásluhy členů skupiny.

Ruské ministerstvo pro mimořádné situace potvrdilo, že se ve středu v Tverské oblasti zřítilo soukromé letadlo na cestě z Moskvy do Petrohradu, a oznámilo, že při incidentu zahynulo všech 10 osob na palubě.

Federální agentura pro leteckou dopravu Rosaviatsia potvrdila, že na palubě soukromého letadla, které se ten den zřítilo, byl i vedoucí představitel soukromé vojenské společnosti Wagner Group (PMC) Jevgenij Prigožin.

Putin vyjádřil soustrast rodinám zesnulých a Prigožina označil za talentovaného člověka, který se v životě dopustil „vážných chyb.“

„Pracoval nejen v naší zemi a pracoval s výsledky, ale také v zahraničí, zejména v Africe,“ poznamenal prezident.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zdenio
Host
zdenio
8 měsíců před

Divadlo, nic víc.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x