Japonští vědci uvedli, že u lidí, kteří byli očkováni vakcínou proti COVID-19, našli důkazy o dlouhodobém poškození srdce, a to i u asymptomatických pacientů. Tato zjištění jsou v rozporu s tvrzením Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, že u většiny lidí, u nichž se po očkování vakcínou proti COVID-19 objeví myokarditida, se projeví příznaky, ale „rychle se cítí lépe.“
Japonští vědci uvedli, že našli důkazy o dlouhodobém poškození srdce u lidí, kteří byli očkováni vakcínou COVID-19, a to i u asymptomatických pacientů, přestože se předpokládalo, že myokarditida vyvolaná vakcínou je vzácná, přechodná a omezuje se na osoby, které mají srdeční příznaky.
Bez ohledu na věk nebo pohlaví vykazovali pacienti, kteří byli podruhé očkováni do 180 dnů před provedením snímkování, o 47 % vyšší vychytávání fluoru-18 fluorodeoxyglukózy (FDG), zobrazovací látky, v srdeční tkáni než neočkované osoby.
FDG je identická s glukózou, cukrem, který je hlavním zdrojem energie v těle, ale obsahuje fluor-18, radioaktivní formu fluoru, která umožňuje zobrazování orgánů a tkání, v nichž se FDG hromadí.
Stresované nebo poškozené buňky, které jsou charakteristickým znakem myokarditidy, přijímají více glukózy než zdravé buňky.
Výzkumníci pod vedením Takehiro Nakahary z Keio University School of Medicine použili retrospektivní design studie k porovnání snímků pozitronové emisní tomografie/počítačové tomografie (PET/CT) mezi pacienty, kteří podstoupili snímkování předtím, než byla vakcína proti COVID-19 k dispozici (od 1. listopadu 2020 do 16. února 2021), se snímky u jiných subjektů po zavedení vakcíny (od 17. února 2021 do 31. března 2022).
1 003 subjektů – 700 očkovaných proti SARS-CoV-2 a 303 neočkovaných – bylo rozděleno do skupin podle věku (mladší 40 let, 41-60 let a starší 60 let), pohlaví a doby mezi očkováním a PET/CT.
Z očkovaných osob dostalo 78 % přípravek BNT162b2 společnosti Pfizer-BioNTech, zatímco 21 % dostalo mRNA vakcínu společnosti Moderna. U pacientů užívajících oba přípravky nebyl pozorován žádný rozdíl ve vstřebávání FDG.
Subjekty, které dostaly vakcínu od společnosti AstraZeneca nebo některou z dalších méně obvyklých vakcín, byly vyloučeny, protože jejich nízký počet by vnesl do analýzy nepřesnost.
Aby bylo možné zachytit bezpečnostní signály pouze od asymptomatických subjektů, vybrali výzkumníci subjekty, které byly vyšetřovány kvůli problémům nesouvisejícím se srdcem. Většina vyšetření byla provedena kvůli diagnóze rakoviny.
Vyšší absorpce FDG byla pozorována i v tkáních mimo srdce, včetně jater, sleziny a celého těla, a zejména v axiálních (podpažních) lymfatických uzlinách. Dřívější studie tvrdily, že tyto účinky mizí po 2-3 týdnech, ale Nakahara prokázal, že trvají až šest měsíců.
Dvacet pět subjektů podstoupilo více než jedno vyšetření během jednoho nebo obou sledovaných období a 16 subjektů podstoupilo PET/CT vyšetření jak v období před vakcinací, tak po ní. V rámci této malé podskupiny vykazovaly očkované subjekty významně vyšší absorpci FDG jak v srdci, tak v axiálních lymfatických uzlinách.
Přestože myokarditida přetrvávala déle než 120 dní, její výskyt nebyl po uplynutí této doby statisticky významný.
Myokarditida se v obecné populaci vyskytuje v míře 6,1 a 4,4 na 100 000 mužů a žen. Mezi příznaky patří bolest na hrudi, dušnost a bušení srdce.
Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) „většina pacientů s myokarditidou nebo perikarditidou po očkování vakcínou proti COVID-19 dobře reagovala na léky a odpočinek a rychle se cítila lépe.“
Léčba myokarditidy zahrnuje odpočinek, léky proti bolesti, protizánětlivé léky a v některých případech i hospitalizaci.
Nakahara a spoluautoři uvedli tři omezení své analýzy
Zaprvé, jelikož se jednalo o retrospektivní studii z jedné nemocnice s omezenou možností kontroly zdravotního stavu a metabolismu subjektu, její síla předpovědět myokarditidu byla omezená. To vedlo autory studie k závěru: „K ověření výsledků této studie by bylo zapotřebí provést prospektivní studii, včetně porovnání s hladinami srdečních enzymů, srdečními funkcemi a očkováním proti non-mRNA.“
Za druhé, protože výsledky skenování pocházely z historických záznamů, výzkumníci nemohli subjekty na FDG studii srdce náležitě připravit. FDG se hromadí a metabolizuje podobně jako stolní cukr, takže subjekty podstupující FDG zobrazování obvykle před vyšetřením podstupují hladovku nebo specializovanou dietu. Nakahara nemohl kontrolovat přípravu před vyšetřením.
Za třetí, FDG testy nebyly prováděny speciálně k posouzení myokarditidy.
V redakční kritice, která vyšla ve stejném čísle téhož časopisu, doktor David Bluemke, specialista na kardiovaskulární zobrazování z University of Wisconsin School of Medicine and Public Health, bagatelizoval výsledky Japonských vědců a upozornil na dva další nedostatky, které mohly zkreslit výsledky směrem nahoru.
Bluemke popsal Nakahara kritéria pro zařazení subjektů jako „pohodlný vzorek“ – vzorek, který byl šitý na míru požadovanému výsledku. Tvrdil, že vyšší absorpce FDG v srdci může být u pacientů s rakovinou normální a nikoliv důsledkem očkování.
Jeho hlavní kritika se však soustředila na omezení FDG snímků srdce. „Bohužel, v běžné klinické praxi je 18F FDG PET/CT příšerným stopovačem, s jehož pomocí lze hodnotit zánět myokardu … protože glukóza je normálním zdrojem energie pro myokard [srdce],“ napsal Bluemke. „Rutinní PET/CT nemůže pomoci spolehlivě identifikovat vyšší aktivitu způsobenou zánětem na již tak vysokém pozadí normálního myokardu.“
„Téměř nikdo, kdo se právě teď nechal očkovat, nemá normální srdce“
Ne všichni komentující však byli skeptičtí.
Dr. Peter McCullough, kardiolog a kritik očkování proti COVID-19, se ke studii Nakahary vyjádřil v online rozhovoru pro Zeee Media.
McCullough upozornil na rekordní počet srdečních zástav u mladých lidí, včetně sportovců. Navzdory normálním pitevním nálezům ve většině těchto případů „je se srdcem něco v nepořádku“, řekl.
McCullough pro Zeee Media uvedl:
„Tato průlomová práce Nakahary a jeho kolegů nám odpověděla na mnoho otázek. Pozitronová emisní tomografie je vyšetření, které předepisuji, když hledám nemocnou oblast srdce. Obvykle je PET sken pozitivní v oblasti, která není dostatečně prokrvená nebo je nemocná.“
„Nakahara uvedl, že téměř u každého člověka, který dostal vakcínu proti COVID-19, začalo srdce dávat přednost glukóze před volnými mastnými kyselinami,“ řekl McCullough. A FDG jejich srdce rozzářila „jako vánoční stromeček. Ale lidé, kteří vakcínu neužívali, měli PET skeny normální. Nakahara měl pacienty až šest měsíců po očkování a změny tam stále byly.“
Na otázku, zda je poškození trvalé, McCullough odpověděl: „To nevíme. Neznáme důsledky – mají tak široký dosah – ale co vám dnes mohu říci, vypadá to, že téměř nikdo, kdo se nechal očkovat, nemá nyní podle pozitivního emisního tomografu normální srdce.“
McCullough citoval studii, která zjistila poškození srdce devět měsíců po očkování, a další práce naznačující, že riziko trvalého poškození srdce je přibližně 2,5 % na jedno očkování, což znamená, že u osoby, která se nechala očkovat dvakrát a navíc dostala posilovací vakcínu, může být riziko přetrvávající myokarditidy téměř o 8 % vyšší než u neočkovaných osob.
McCulloughova klinická zkušenost je v souladu s těmito zjištěními. Uvedl, že viděl, jak některé malé oblasti poškození v levé komoře, hlavní čerpací komoře srdce, časem ustoupí, obvykle po více než roce léčby, ale postižení nad 15 procent neustoupí.
„Obecně platí, že pokud je při myokarditidě postiženo více než 15 procent levé komory, riziko srdeční zástavy prudce stoupá.“
Nedostatečné hlášení VAERS vytváří falešné předpoklady
Bluemke ve svém komentáři vychází z předpokladu, že Americký systém hlášení nežádoucích účinků vakcín (VAERS) přesně zachycuje všechna zdravotní komplikace související s očkováním.
Napsal, že do prosince 2021 systém VAERS „obsahoval 1626 hlášených případů myokarditidy, které se vyskytly do 7 dnů po očkování„, což v přepočtu znamená, že na každých 100 000 podaných dávek mRNA vakcíny připadá 7 až 11 případů myokarditidy.
Bluemke poznamenal, že tato míra byla později revidována na 8-27 případů na 100 000 mužů a studie z března 2021 tento nový odhad potvrzuje.
Schopnost systému VAERS zaznamenávat všechny nebo dokonce většinu nežádoucích účinků vakcín však byla zpochybněna. V listopadu 2023 to konstatoval úvodník v časopise British Medical Journal:
„Systém VAERS má být uživatelsky přívětivý, pohotový a transparentní. Šetření časopisu The BMJ však odhalilo, že nesplňuje své vlastní standardy. Nejenže personální obsazení nestačí držet krok s nebývalým počtem hlášení od zavedení Covidových vakcín, ale existují známky toho, že systém je zahlcen, hlášení nejsou sledována a signály jsou přehlíženy.“
Studie z konce roku 2020, která byla představena v červenci a pravděpodobně vznikla před začátkem pandemie nebo na jejím počátku, uvádí, že zachycení anafylaxe – závažné, život ohrožující imunitní reakce – po podání vakcíny se ve VAERS běžně pohybuje v rozmezí 12-24 %. Jinými slovy, až sedm z osmi případů nebylo nahlášeno.
Preprintová analýza z října 2021, kterou provedl doktor Spiro Pantazatos, neurolog, působící tehdy na Kolumbijské univerzitě, „naznačuje, že úmrtí v systému VAERS jsou podhodnocena 20krát, což odpovídá známé chybě v odhadech VAERS.“ Pantazatos dospěl k závěru, že „rizika vakcín a posilovacích vakcín proti COVID-19 převažují nad přínosy u dětí, mladých dospělých a starších dospělých.“
Pantazatosův status jako zaměstnance nebo vyučujícího na Kolumbijské univerzitě je nejasný, stejně jako status publikace jeho článku. Columbia ho stále uvádí na webových stránkách o neurovědách, ale e-mail na jeho adresu columbia.edu se vrátil. Pantazatos byl naposledy spojen s Brownstone Institute, který stále uvádí jeho hlavní afiliaci jako docenta na Kolumbijské univerzitě.
Ještě 12. září 2023 CDC uvádělo, že výskyt anafylaxe po očkování vakcínou proti COVID-19 se vyskytl pouze v 5 případech z 1 milionu podaných dávek – což je 50krát nižší počet, než uvádí Bluemke ve svém úvodníku.
Podle nejnovějších údajů VAERS bylo v období od 14. prosince 2020 do 27. října 2023 po očkování vakcínou proti COVID-19 hlášeno 26 366 případů myokarditidy/perikarditidy. Bylo také hlášeno 5 385 případů infarktu myokardu.
Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.