Je to oficiální: Spojené arabské emiráty přestávají používat Americký dolar při obchodování s ropou

Americký dolar

Spojené arabské emiráty se odvážně odklonily od Amerického petrodolaru a oficiálně přestaly obchodovat s ropou v Amerických dolarech.

Podle zpráv znamená rozhodnutí Spojených arabských emirátů odklonit se od používání Amerických dolarů při obchodování s ropou širší obrat ekonomické aliance BRICS k přechodu na používání místních měn pro ropné transakce.

Spolu se Saúdskou Arábií, Egyptem, Etiopií, Íránem a Argentinou jsou nyní Spojené arabské emiráty součástí původní pětice zemí BRICS: Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky.

Po mnoho let byl Americký dolar dlouhodobě používanou měnou na světovém trhu s ropou. Vzhledem k tomu, že se od něj odklání stále více zemí, dostává se Amerika v důsledku tohoto procesu de-dolarizace do stále nevýhodnější ekonomické pozice.

„Tato expanze znamená rostoucí příklon těchto zemí k de-dolarizaci, což je krok, který zpochybňuje tradiční hegemonii Amerického dolaru v mezinárodním obchodě,“ uvádí Jai Hamid pro Cryptopolitan. „Rozhodnutí Spojených arabských emirátů upřednostnit v nových obchodech s ropou místní měnu před Americkým dolarem je jasným odrazem těchto nálad. Tento krok není pouhým politickým posunem, ale strategickým manévrem ve složité šachové partii globální ekonomiky.“

Spojené arabské emiráty jsou světovou ropnou velmocí
Někomu to možná nepřipadá tak důležité, ale tento odklon od Amerického dolaru je významný, protože Spojené arabské emiráty jsou globální ropnou velmocí. Nejen to, ale společně se zbytkem aliance BRICS, která se nyní rozšířila o dalších šest členů, Spojené arabské emiráty vedou svět pryč od pozice Amerického dolaru jako globální rezervní měny.

Pokud by ostatní země následovaly příkladu USA, mohlo by to vést ke konečnému kolapsu Amerického dolaru, silně zmanipulované fiat měny, kterou soukromý Federální rezervní systém a jeho partneři z bankovního kartelu tisknou podle libosti, aby mohli financovat války a další globální snahy.

Zdá se, že svět vstupuje do nové éry měnové dynamiky v ropných transakcích, zejména nyní, kdy Spojené arabské emiráty aktivně hledají nové obchodní partnery pro obchod s ropou.

Jinými slovy, USA se stávají ve světovém obchodě stále méně důležitými. Kromě válek, dluhů a LGBT zvráceností produkují Spojené státy už jen velmi málo hodnotných věcí a zbytek světa si toho všímá a reaguje podle toho.

„Nejde jen o změnu měny, ale o změnu samotné struktury mezinárodního obchodu s ropou,“ píše Hamid. „Potenciální dopady na Americký dolar by mohly být značné a znamenat změnu v globální ekonomické rovnováze sil.“

Na seznamu nových potenciálních obchodů s ropou a zemním plynem v USA je až 15 zemí, včetně Číny, Ruska a Egypta – všechny jsou členy BRICS a zastánci de-dolarizace.

„Nejde jen o diverzifikaci obchodu, ale o vyjádření se na globální scéně,“ dodává Hamid. „Spojené arabské emiráty pouze nenásledují trend, nýbrž ho určují.“

Je pravděpodobné, že de-dolarizace, která na světové scéně nabírá na síle, se u ropy nezastaví. Tento odklon od ekonomické dominance USA se pravděpodobně dotkne celého světového obchodu a Američané by měli vzít na vědomí, co to může znamenat pro jejich peněženky.

Americký dolar se již nyní rychle stává bezcenným kvůli neustálému oslabování ze strany Fedu. K tomu se přidá celosvětový odklon od Amerického dolaru v obchodě a lidé budou brzy vozit pověstné trakaře plné papírových směšných peněz, které budou sotva stačit na bochník chleba, až se situace skutečně zhorší.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
2 měsíců před

Kromě odklonu od dolaru se musí každá země snažit o odklon od amerického internetu a příklon k neamerickému, jinak budou západním internetem narušovány volby v zemích, osvobozených od závislosti na dolaru.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x