Rusko se chystá zavést zlatý standard pro rubl

zlatý standard pro rubl

Suverenita každého národního finančního systému vyžaduje, aby jeho platební metody měly přirozenou hodnotu a cenovou konzistenci a nebyly závislé na dolaru. S ohledem na tento cíl je nyní Rusko připraveno zavést zlatý standard pro rubl.

zlatý standard pro rubl

Tajemník Rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev v úterý v rozhovoru pro list Rossijskaja gazeta prohlásil, že ruští odborníci připravují plán na vybudování dvoukolové měnové a finanční sítě v zemi.

Vysvětlil, že tato iniciativa zahrnuje doplnění ruské měny zlatem a také různými produkty, které symbolizují finanční hodnotu. V důsledku toho bude podle něj kurz rublu odpovídat jeho skutečné paritě kupní síly.

Podle Patruševa suverenita každého národního finančního systému vyžaduje, aby jeho platební metody měly přirozenou hodnotu a cenovou konzistenci a nebyly závislé na dolaru.

Poznamenal, že další zásadní potřebou pro ruskou ekonomickou bezpečnost je restrukturalizace hospodářství země s využitím nových technologií.

„Nejsme proti tržní ekonomice… ale… Západ dovoluje jiným zemím, aby byly jeho partnery, jen když je to pro něj výhodné,“ řekl Patrušev a dodal, že růst Ruska musí být založen na jeho vlastních domácích schopnostech.

Ruská centrální banka vyhlásila 25. března stanovenou cenu pro nákup zlata v rublech. Gram zlata byl oceněn na 5 000 rublů (tehdy 59 USD).

Ministr bezpečnosti také prohlásil, že Spojené státy se snaží řešit své problémy na úkor zbytku světa, což vede ke „globální krizi vyvolané lidmi.“ Stejně jako jejich evropští partneři budou podle Patruševa první, kdo převezme břemeno takových operací.

Zatímco Bílý dům diskutuje o tom, zda by Rusko vyhlásilo default, Patrušev se domnívá, že je „čas, aby oni sami vyhlásili default“, přičemž se odvolává na zahraniční dluh USA ve výši více než 30 bilionů dolarů.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x