Svět je na pokraji probouzející se totality, protože vlády se snaží zlikvidovat svobodu projevu

svoboda projevu

Mediální výpadek, když se politici v EU, USA, Velké Británii, Brazílii, Irsku, Kanadě a Austrálii snaží uvěznit občany za nesprávné myšlení pod rouškou velké lži o „nenávistných projevech.“

svoboda projevu

Soubory Twitter nám umožnily nahlédnout do toho, jak vládní agentury, občanská společnost a technologické společnosti spolupracují na cenzuře uživatelů sociálních médií. Nyní se klíčové státy pokoušejí tuto koordinaci výslovně zakotvit do zákona.

Po celém světě politici buď právě schválili, nebo jsou na pokraji přijetí nových rozsáhlých zákonů, které by vládám umožnily cenzurovat běžné občany na sociálních médiích a dalších internetových platformách.

Pod rouškou prevence „škod“ a odpovědnosti velkých technologických společností vytváří několik zemí rozsáhlý a vzájemně propojený cenzurní aparát, jak zjistilo nové šetření časopisu Public.

Politici, nevládní organizace a jejich pomahači ve zpravodajských médiích tvrdí, že jejich cílem je pouze chránit veřejnost před „dezinformacemi.“ Nejasné definice a mezery v nových zákonech však vytvoří prostor pro široké uplatnění, nadměrný dosah a zneužití.

Například v Irsku bude vláda možná brzy moci uvěznit občany jen za to, že vlastní materiál, o němž úředníci rozhodnou, že je „nenávistný.“ Podle zákona RESTRICT Act v USA může mít vláda brzy pravomoc sledovat internetové aktivity všech Američanů, které považuje za bezpečnostní riziko.

Vlády usilují o úplnou kontrolu. V Kanadě může státní agentura filtrovat a manipulovat s tím, co Kanaďané vidí online. V Austrálii může jediný vládní úředník přinutit společnosti provozující sociální média, aby odstranily příspěvky.

Vlády a spřízněné nevládní organizace chtějí technologické společnosti donutit, aby dodržovaly jejich pravidla. Britští zákonodárci pohrozili uvězněním správců sociálních médií, kteří nebudou dostatečně cenzurovat obsah. A Brazílie zavedla přísné tresty pro platformy, které neodstraní „fake news.“

Klíčovou oblastí činnosti je Evropská unie. Ta usiluje o nové rozsáhlé pravomoci k regulaci společností působících v oblasti sociálních médií. A pokud bude jednat, může to vzhledem k ekonomické síle a celosvětovému vlivu EU změnit fungování společností sociálních médií po celém světě.

Podle zákona EU o digitálních službách musí velké technologické společnosti sdílet svá data s „prověřenými výzkumníky“ z neziskových organizací a akademické sféry, což by přenechalo moderování obsahu nevládním organizacím a jejich státním sponzorům.

Americký zákon RESTRICT Act, jehož autorem je senátor Mark Warner (D-VA), hrozí 20 lety vězení nebo pokutou 250 000 dolarů za přístup k webovým stránkám na černé listině prostřednictvím „virtuálních privátních sítí“ neboli VPN, což jsou způsoby, jak vytvořit soukromé spojení mezi počítačem nebo telefonem a internetem.

Za zhruba 30 let všeobecného používání internetu na veřejnosti v západních společnostech nenastal žádný podobný okamžik.

Úředníci zavádějí tato opatření většinou v nočních hodinách bez větší publicity a protestů. Zpravodajské korporace hlavního proudu prakticky neinformovaly o tom, co se děje, přičemž se zdá, že mnohé z nich nové zákony podporují.

Jak se ukázalo v případě souborů na Twitteru, cenzurnímu průmyslovému komplexu jde stejně tak o diskreditaci přesných faktů, pravdivých vyprávění a tvůrců obsahu, kteří ohrožují jeho moc, jako o podporu těch, kteří ji ohrožují.

Jsme tak svědky vzniku vládního aparátu, který má moc kontrolovat informační prostředí způsobem, který určuje, co lidé budou považovat za pravdivé a co za lživé.

Bez nadsázky lze tedy říci, že Západ stojí na prahu nové a mnohem silnější formy totalitarismu, než byl komunismus nebo fašismus, jejichž dosah byl omezen zeměpisně.

Pokud je chceme porazit, musíme jim porozumět. Proč se vlády od Nového Zélandu přes Nizozemsko a Brazílii až po Kanadu snaží potlačit svobodu slova? Proč právě teď? A proč jim to prochází?

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
11 měsíců před

Tak toto nedokázali ani komunisti!!! Tak ako dnes potierajú iný názor a ako prenasledujú jej nositeľov, tak to je čistý fašizmus ako v 30 rokoch v Nacistickom Nemecku.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x