„Ano, byli upláceni“: Vyhozený Ukrajinský prokurátor potvrdil Bidenovu korupci

Korupce Bidena

Victor Šokin, propuštěný Ukrajinský prokurátor vyšetřující korupci rodiny Bidenů (na kterou se ptal Donald Trump) poprvé od roku 2019 promluvil – a tvrdí, že to udělali Bidenovi.

Korupce Bidena

Pro přehled – Šokin vedl aktivní a probíhající vyšetřování Ukrajinské energetické společnosti Burisma a jejího majitele Mykoly Zločevského, jak vyplývá ze zprávy Amerického senátního výboru z roku 2020.

Zločevskyj, který najal Huntera Bidena do své správní rady, udělil své vlastní společnosti (Burisma) povolení k těžbě ropy a plynu na Ukrajině, když byl ministrem ekologie a přírodních zdrojů. Šokin ve výpovědi z roku 2019 uvedl, že proti Zločevskému bylo vedeno pět trestních řízení, včetně praní špinavých peněz, korupce, nezákonných převodů finančních prostředků a profitování prostřednictvím fiktivních společností v době, kdy byl úřadujícím ministrem.

Nyní Šokin pro Fox News uvedl, že se domnívá, že Bidenovi brali úplatky.

„Nechci se zabývat neprokázanými fakty. Ale mé pevné osobní přesvědčení je, že ano, byl to tento případ. Byli upláceni,“ řekl Šokin televizi. „Skutečnost, že Joe Biden předal 1 miliardu dolarů za mé odvolání – můj vyhazov – není už jen to případ korupce?“ ptá se v dalším klipu.

Celý rozhovor se Šokinem bude odvysílán v sobotu večer ve 20:00 ET s Brianem Kilmeadem.

Podle Bílého domu poskytuje Fox News odvysíláním rozhovoru „platformu lžím.“

Republikáni to mezitím nenechávají jen tak.

Začátkem tohoto týdne jsme upozornili, že z poznámek, které Just the News získalo na základě žádosti FOIA, vyplývá, že Obamova administrativa se Šokinem aktivně komunikovala i poté, co Biden v prosinci 2015 pohrozil, že pokud ho tehdejší prezident Petro Porošenko nevyhodí (Victora Šokina), zadrží Americkou pomoc ve výši 1 miliardy dolarů.

Z poznámek vyplývá, že:

Vysocí úředníci ministerstva zahraničí poslali Šokinovi před jeho propuštěním rozporuplný vzkaz, pozvali jeho zaměstnance do Washingtonu na strategické zasedání v lednu 2016 a poslali mu osobní vzkaz, že jsou „ohromeni“ prací jeho úřadu.

Američtí úředníci čelili tlaku emisarů Burismy ve Spojených státech, aby obvinění z korupce zmizela, a domnívali se, že energetická firma provedla dvě úplatkářské platby na Ukrajině v rámci snahy o urovnání případů.

Jeden z vysokých Amerických úředníků v Kyjevě obvinil Huntera Bidena, že svými kontakty s Burismou podkopává protikorupční politiku USA na Ukrajině.

Mezitím to vypadá, že nikoho nezajímá, co má Šokin na srdci.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x