Bývalý důstojník CIA tvrdí, že o útoku drony na Kreml rozhodly Spojené státy

Kreml

Bývalý zpravodajský důstojník CIA Larry Johnson tvrdí, že o útoku bezpilotním letounem na Kreml rozhodly Spojené státy.

Kreml

Středeční útok, jehož cílem měl být pravděpodobně ruský prezident Vladimir Putin, byl zastaven systémy elektronického boje, které vyřadily drony dříve, než mohly dosáhnout svého cíle.

Podle Johnsona musela útok zosnovat Bidenova administrativa a americký vojensko-průmyslový komplex, protože „rozhodnutí o takových útocích se nepřijímají v Kyjevě, ale ve Washingtonu.“

„Washington by měl jasně pochopit, že to víme,“ řekl Johnson novinářům.

Ačkoli útok, jehož účast Ukrajina popřela, nedosáhl svého taktického cíle, byl podle Johnsona přesto vysoce „symbolický.“

„To nezpůsobilo významné škody. Psychologický dopad, i když jsou lidé, kteří s tím nesouhlasí, můj názor je, že to Rusko povzbudí, nikoliv vyvolá strach nebo nespokojenost či rozdělení. Jsou jiní, kteří se domnívají, že tím Rusko bude vykresleno jako slabé a vytvoří to vnitřní problémy. Prostě si všímám reakcí bývalého ruského prezidenta Dmitrije Medveděva i poslanců Dumy – jsou rozzuření, rozhořčení a vyzývají k eskalaci odvetných opatření vůči Ukrajině. Takže si myslím, že se to v mnoha ohledech vymstilo,“ řekl bývalý úředník ministerstva zahraničí.

Dodal také, že útok zaváněl zoufalstvím a byl pokusem vyprovokovat Rusko k velké eskalaci, „aby se Spojené státy do tohoto konfliktu hlouběji zapojily.“

„Zároveň si myslím, že Washington správně poznamenává, že se snaží od této eskalace odradit, protože uznává, že se vymkla kontrole. A Spojené státy nejsou ve vojenské pozici, aby se mohly postavit Rusku a přežít tuto konfrontaci,“ řekl Johnson.

Demokratický kandidát na prezidenta Robert F. Kennedy Jr. odsoudil pokus o útok dronem jako nebezpečnou eskalaci.

„Představte si, jak bychom reagovali, kdyby Ruskem podporované síly podnikly útok dronem na Kapitol. Musíme zastavit tyto pomatené pokusy o eskalaci války,“ řekl Kennedy.

„Po úspěšném zažehnání kubánské krize prezident John Kennedy varoval před tím, abychom Rusko znovu nutili volit mezi národním ponížením a jadernou válkou. Měli bychom jeho rady uposlechnout,“ dodal.

Mezitím Ukrajina pokračovala v bombardování drony, když v pátek ráno zaútočila na ropnou rafinerii v Krasnodarském kraji na jihu Ruska.

Vypukl požár, který však úřady rychle uhasily a nikdo nebyl zraněn.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
11 měsíců před

To je viac ako isté. Lebo ako vieme tak Banderovských fašistov dosadili ku moci práve USA a EU!!! A teraz im Kýjevskí fašisti slúžia!!! Bez požehnania svojich sponzorov sa nemôžu ísť ani vysrať.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x