Studie: Očkované děti prodělávají COVID-19 až 3x déle než neočkované děti

Očkované děti

Nový výzkum zveřejněný 23. října v časopise JAMA Pediatrics ukazuje, že očkované děti, které mají pozitivní test na koronavirus COVID-19, prodělávají „virus“ až třikrát déle než neočkované děti.

Samotný závěr studie – můžete si jej přečíst zde – se zabýval nakažlivostí viru COVID-19 mezi očkovanými a neočkovanými dětmi. Ukázalo se, že stav očkování, alespoň podle této konkrétní studie, nehraje v nakažlivosti žádnou roli.

Bylo zjištěno, že medián doby vyléčení byl u obou skupin tři dny, což vedlo autory studie k návrhu, aby školní pravidla vyžadovala, aby žáci, kteří mají pozitivní test na COVID-19, zůstali doma po dobu pěti dnů, „a aby školy nemusely brát v úvahu očkování nebo přeočkování v rámci pravidel pro návrat do školy,“ uvádí organizace Children’s Health Defense (CHD).

Analýza má však jeden háček. Podle CHD výzkumníci, kteří za studií stojí, použili „nevalný statistický trik, který zakryl významné rozdíly ve vylučování virů mezi očkovanými a neočkovanými dětmi.“

„Zatímco všechny neočkované děti ve studii se zbavily viru do šestého dne, 10 z 52 očkovaných dětí (19 %) potřebovalo dvojnásobnou dobu, aby se zbavily viru. Tři subjekty (přibližně 6 %) byly 10. den stále infekční – třikrát déle, než je uváděný medián.“

Stručně řečeno, zdá se, že výzkumníci, kteří se podíleli na této konkrétní studii, chtěli zakrýt jakékoli rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými dětmi, pokud jde o jejich příslušné riziko pro veřejné zdraví.

Vzhledem k tomu, že se v současné době objevuje tolik zpráv o vylučování vakcín a dalších problémech s očkováním, je cílem tohoto dokumentu zřejmě vyrovnat podmínky tím, že očkování vypadá bezpečněji, než ve skutečnosti je.

V podstatě se stalo to, že výzkumníci použili medián místo průměrné doby trvání infekce, aby bagatelizovali význam toho, že mnoho dětských účastníků ze skupiny očkovaných osob bylo nemocných déle.

„Tento přístup byl chybný i u neočkované skupiny, protože tyto údaje jsou těsně rozloženy kolem hranice tří dnů bez okrajových hodnot,“ vysvětluje CHD.

„Vyrovnání mediánových hodnot pro očkované a neočkované umožnilo výzkumníkům zkombinovat údaje z obou skupin a uvést, že 14 účastníků (18,4 %) bylo infekčních pátý den a tři (3,9 %) byli ještě desátý den infekční.“

Opět platí, že všechny subjekty, které byly pozitivní i po šestém dni, byly očkovány – ale zatajení této nepříjemné skutečnosti umožnilo autorům dojít k závěru, aniž by vzali v úvahu informativnější průměrné hodnoty, že „neexistuje žádná souvislost mezi délkou infekčnosti a očkováním nebo booster statusem.“

Mějte na paměti, že jiná studie, publikovaná v roce 2021, zjistila, že děti přenášejí COVID-19 na dospělé jen zřídka, jak tomu je. V tomto výzkumu bylo zjištěno, že výtěry z nosu a krku infikovaných dětí mají jen poloviční pravděpodobnost, že někoho nakazí COVID-19, než obdobný výtěr z nosu nebo krku odebraný infikovaným dospělým.

„Vylučování viru … JAKÝ VIR?“ zeptal se jeden skeptický komentátor. „Celý výzkum je pohádka.“

„Falešný,“ napsal další, který se v souvislosti s novým výzkumem vyjádřil stejně. „Lidé nejsou přenašeči nemocí ani biologickým nebezpečím.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x