Izraelští politici požadují, aby Západ přijal uprchlíky z Gazy

Uprchlíci z Gazy

Výzvy, aby Západ přijal uprchlíky z Gazy, jsou v dokonalém souladu s Izraelskou politikou etnických čistek, která spočívá v přesídlení většiny Palestinců z Gazy.

Západ musí přijmout tisíce, ne-li miliony Palestinských uprchlíků z Gazy, tvrdí dva Izraelští politici v článku pro Wall Street Journal.

V článku nazvaném „Západ by měl přijmout uprchlíky z Gazy“, jehož autory jsou bývalý náměstek ředitele Mossadu Ram Ben-Barak a bývalý Izraelský zástupce v OSN Danny Danon, se zdůrazňuje, že Západ by měl přijmout všechny uprchlíky z Gazy, protože již vpustil miliony migrantů ze zemí třetího světa.

„Válka pokračuje… rezoluce OSN obyvatelům Gazy nijak hmatatelně nepomáhají. Je nezbytné, aby mezinárodní společenství prozkoumalo možná řešení, jak pomoci civilistům, kteří se ocitli v krizi,“ píší.

Místo toho, aby oba Izraelští politici přijali odpovědnost za vysídlování Palestinců, které Izrael provádí od 7. října, kdy Hamás zaútočil na pásmo Gazy a nařídil evakuaci 1,1 milionu Palestinců ze severní části Gazy, trvají na tom, že Západ „má morální povinnost“ přijmout uprchlíky z Gazy.

„Země po celém světě by měly nabídnout útočiště obyvatelům Gazy, kteří usilují o přesídlení. Země toho mohou dosáhnout vytvořením dobře strukturovaných a mezinárodně koordinovaných relokačních programů. Členové mezinárodního společenství mohou spolupracovat na poskytování jednorázových balíčků finanční podpory obyvatelům Gazy, kteří mají zájem se přestěhovat, a pomoci jim tak s náklady na přestěhování a usnadnit uprchlíkům aklimatizaci v nových komunitách.“

„Mezinárodní společenství má morální povinnost – a příležitost – projevit soucit, pomoci lidem v Gaze přiblížit se k prosperující budoucnosti a spolupracovat na dosažení většího míru a stability na Blízkém východě,“ uvádějí.

A co soucit Izraele? Proč nemůže přijmout uprchlíky z Gazy?

„Světové organizace, které mají zkušenosti s umisťováním uprchlíků, by měly usnadnit přesídlení obyvatel Gazy, kteří se chtějí přestěhovat do zemí ochotných je přijmout. Stačí, aby se o přijetí obyvatel Gazy podělila hrstka světových zemí. I kdyby každá země přijala jen 10 000 lidí, pomohlo by to zmírnit krizi,“ uzavírají svůj návrh Danon a Ben-Barak.

Výzva těchto Izraelských politiků, aby Západ přijal uprchlíky z Gazy, se dokonale shoduje s požadovanou Izraelskou politikou etnických čistek, která spočívá v přesídlení většiny Palestinců z Gazy.

Minulý měsíc unikl interní vládní politický dokument z 13. října, který odhaluje Izraelský plán na přesídlení 2,3 milionu Palestinců z Gazy do Egypta.

„V první fázi budou v oblasti Sinaje zřízena stanová města,“ píše se v něm. „Další etapa zahrnuje zřízení humanitární zóny na pomoc civilnímu obyvatelstvu Gazy a výstavbu měst v přesídlené oblasti na severním Sinaji.“

Úřad premiéra Benjamina Netanjahua zprávu vypracovanou ministerstvem zpravodajských služeb bagatelizoval jako „koncepční dokument“, který měl být hypotetickým cvičením.

Egypt v reakci na dokument oznámil, že je „připraven obětovat miliony životů“, aby zajistil, že „nikdo nenaruší“ jeho území.

Řada zemí Blízkého východu sousedících s Izraelem se rovněž ohradila proti jakýmkoli představám o přijímání Palestinských uprchlíků.

Izraelští politici proto nyní přišli s novým plánem na přesídlení Palestinců z Gazy: poslat je všechny do Evropy a USA.

Bohužel vzhledem k politice otevřených hranic Bidenova režimu, v jejímž rámci už do USA proudí miliony migrantů, se zdá pravděpodobné, že schválí i tento absurdní návrh.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x