Setkání Orbána a Le Penové v Budapešti: Konzervativní spojenectví před volbami do Evropského parlamentu vzkvétá

Orbán a Le Pen

Dlouholetí političtí spojenci vyzvali Evropské nacionalistické strany ke „společné a silné reakci“ na „imperiální ambice Bruselu“…

Orbán a Le Pen

Maďarský premiér Viktor Orbán se ve středu v Budapešti setkal s Marine Le Penovou, bývalou kandidátkou na Francouzskou prezidentku a vůdkyní parlamentní strany Národní shromáždění (RN), a hovořili spolu o potřebě jednotné pravice před volbami do Evropského parlamentu v příštím roce.

Podle Maďarského státního tajemníka pro mezinárodní komunikaci Zoltána Kovácse oba konzervativní politici zhodnotili možnosti posílení celoevropské konzervativní aliance a shodli se na tom, že nacionalistické strany napříč Evropskou unií „musí dát společnou a silnou odpověď imperiálním ambicím Bruselu, jeho chybné hospodářské politice a promigrantským iniciativám.“

Dvojice se dlouhodobě zasazuje o větší politickou reprezentaci ve prospěch prosazování rodinných, národních a křesťanských hodnot a je známo, že diskutovali o tom, jak tato témata lépe dostat do popředí Evropské politické debaty.

„Vždy je radost setkat se s opravdovými vlastenci. Dnes jsem se v Budapešti setkal s Marine Le Penovou. Potřebujeme změnu v Bruselu: je to jediný způsob, jak zastavit nelegální migraci, ochránit naše rodiny a nastartovat Evropskou ekonomiku,“ napsal Orbán ve středu na X, dříve známém jako Twitter.

Stejně tak Francouzská nacionalistka vyjádřila svou poctu z opětovného setkání s Maďarským premiérem a prohlásila, že „migrační pakt, Zelená dohoda a invazivní Evropská byrokracie zůstávají více než kdy jindy předmětem velkého znepokojení pro lidi a národy Evropy.“

Konzervativní politici napříč Evropskou unií si jsou stále jistější svými vyhlídkami ve volbách do Evropského parlamentu, které jsou naplánovány na červen příštího roku. Po domácích volebních úspěších ve Švédsku, Finsku, Itálii a Řecku v minulém roce cítí konzervativci příležitost přetvořit Evropskou unii zevnitř.

Příklon k pravici by mohl v Bruselu posílit vliv současných okrajových parlamentních skupin, jako je Identita a demokracie (ID), k níž se v současnosti hlásí poslanci Le Penové RN. Mezitím by mohla k další vážnosti skupiny přispět strana Fidesz Viktora Orbána, která v roce 2021 za vyhrocených okolností opustila středopravicovou Evropskou lidovou stranu a v současné době není spojena s žádnou evropskou politickou stranou.

Bez ohledu na formální stranickou příslušnost zaznívá z konzervativců napříč Evropou potřeba větší jednoty a Le Penová v posledních týdnech provádí šarmantní ofenzivu poté, co se na začátku měsíce objevila na shromáždění Ligy v severní Itálii s dalším dlouholetým politickým spojencem Matteem Salvinim.

Pěstování těchto politických přátelství v příštích devíti měsících by mohlo vyústit v seismický rozvrat a posun v poměru sil od hlavního proudu liberální elity v Bruselu v létě příštího roku.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
8 měsíců před

Jen tak dál !!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x