Šéf WHO vyhlásil válku masu ve jménu boje proti „změně klimatu“

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Zatímco hysterie ohledně změny klimatu je stále využívána jako nástroj k ovládání mas, generální ředitel Světové zdravotnické organizace Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že současný světový potravinový systém poškozuje lidi i planetu.

To sice může být pravda v tom smyslu, že chemicky zpracované potraviny skutečně poškozují lidské zdraví, ale ve skutečnosti mluví o tradičním zemědělství, které podle něj spolu s obvyklou démonizací konzumace masa přispívá ke změně klimatu.

Ve svém videoposelství uvedl: „Naše potravinové systémy poškozují zdraví lidí i planety. Potravinové systémy se podílejí na emisích skleníkových plynů z více než 30 % a mají na svědomí téměř třetinu celosvětové zátěže nemocemi. Je proto nezbytné transformovat potravinové systémy tím, že se přikloníme k této zdravější, diverzifikované a více rostlinné stravě.“

Poté, co prohlásil, že díky zdravějšímu stravování by bylo možné každoročně zachránit 8 milionů lidských životů, oznámil dále závazek WHO podporovat země při zavádění politik zaměřených na zlepšení stravování lidí a zastavení změny klimatu. Uvedl, že více než 130 zemí již podepsalo příslušné prohlášení.

Stránka OSN o výživě s názvem „Pro lidi, planetu a prosperitu: Výživa na konferenci COP28“ odkazuje na přijetí nové iniciativy známé jako „Global Stocktake.“ Jedná se o dohodu o odklonu od závislosti na fosilních palivech a přechodu na „potravinové systémy odolné vůči klimatu.“

Na nedávném summitu COP28 zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) potravinové pokyny pro země prvního světa, jejichž cílem je snížit emise uhlíku, a bohatým zemím vzkázala, aby jedly méně masa.

„Národům, které konzumují nadměrné množství masa, bude doporučeno, aby jeho příjem omezily, zatímco rozvojové země – kde nedostatečná spotřeba masa přispívá k převažujícímu problému s výživou – budou muset podle FAO zlepšit chov hospodářských zvířat,“ informovala o pokynech agentura Bloomberg.

Dalo by se očekávat, že účastníci klimatického summitu OSN, kteří prosazují, aby bohaté státy přestaly jíst maso, půjdou příkladem. Na jídelním lístku summitu COP28 však byla řada pokrmů, jako například „kusy lahodného masa“, „šťavnaté hovězí“, hamburgery wagyu, Africké pouliční BBQ a Filadelfské cheesesteaky a další masité pokrmy.

Zástupce Mike Flood (R-Nebraska) ve svém prohlášení uvedl: „COP28 zařazením masa na jídelníček jen dokazuje, že potřebujeme hovězí maso a všechny druhy masa, abychom pomohli nasytit svět. A proto budu i nadále bojovat proti OSN a globálním elitám, které se snaží zlikvidovat produkci masa, což by jen rozvrátilo světovou potravinovou bezpečnost a ukončilo odvěký způsob života milionů farmářů a chovatelů na celém světě.“

Globalisté chtějí, aby lidé jedli méně masa a více hmyzu
Komise EAT-Lancet, složená z odborníků na zemědělství, klima a výživu, doporučuje, aby lidé nekonzumovali více než 15,7 kilogramu masa ročně; průměrný Američan spotřebuje ročně přibližně 127 kilogramů masa. Pro obyvatele Demokratické republiky Kongo jsou to pouhé 3 kilogramy.

V rámci kampaně proti masu se velmi prosazuje, aby lidé začali konzumovat brouky a „umělé maso“, protože tyto možnosti jsou „udržitelnější“ a nespotřebovávají tolik zdrojů jako tradiční hospodářská zvířata. Podle Světového ekonomického fóra je jedlý hmyz schopen poskytovat kvalitní bílkoviny a je šetrnější k životnímu prostředí.

Otázkou však zůstává, zda je něco z toho skutečně nutné. Kritici poukazují na to, že Americké zemědělství se na celosvětových emisích podílí jen asi 1,4 % a na emisích skleníkových plynů jen 10 %, přičemž Čína produkuje více skleníkových plynů než všechny ostatní vyspělé země světa dohromady.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x