Místopředseda Státní dumy: Připravuje se nová měna BRICS

měna BRICS

Místopředseda Státní dumy Alexandr Babakov ve čtvrtek prohlásil, že aliance BRICS pracuje na vytvoření vlastní měny a své představy o ní má představit na nadcházejícím summitu organizace v Jihoafrické republice v srpnu tohoto roku.

měna BRICS

„Přechod na vypořádání v národních měnách je prvním krokem. Dalším je zajištění oběhu digitální nebo jiné formy zásadně nové měny v nejbližší budoucnosti. Myslím, že na summitu lídrů BRICS bude oznámena připravenost k realizaci tohoto projektu, takové práce probíhají,“ řekl Babakov na okraj rusko-indického podnikatelského fóra Strategické partnerství pro rozvoj a růst.

Babakov dále nevyloučil možnost vytvoření jednotné měny BRICS. Podle něj by měna byla zajištěna nejen zlatem, ale i dalšími skupinami produktů, včetně prvků vzácných zemin půdy.

Čína a Brazílie dříve uzavřely dohodu o zrušení amerického dolaru při vzájemných transakcích, což by mělo snížit investiční náklady a rozvinout hospodářské vztahy mezi oběma zeměmi.

Dohoda mezi asijskou supervelmocí a největší latinskoamerickou ekonomikou – vzájemnými hlavními obchodními partnery – je novým finančním a politickým úderem proti zeleným bankovkám, neboť stále více zemí si s rostoucím geopolitickým a ekonomickým vlivem Východu razí cestu k distancování se od politicky orientované americké měny.

Počátkem ledna obě země dosáhly v této věci předběžné dohody, která byla dokončena na středečním brazilsko-čínském obchodním semináři v Číně, jehož se měl zúčastnit i brazilský prezident Luiz Inacio Lula da Silva, ale z naléhavých zdravotních důvodů se ho nezúčastnil.

Jihoafrická ministryně mezinárodních vztahů Naledi Pandorová dnes prohlásila, že její země nepřeruší vztahy s Ruskem na přání třetích stran nebo zemí.

Dále uvedla, že její země v současné době získala předsednictví BRICS pro letošní leden a těší se na další spolupráci s Ruskem v rámci BRICS.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
aamater
Host
aamater
1 rok před

Perfektná myšlienka, to sa musí uznať!!! Krytie zlatom a prípadne aj inými drahými kovmi. Hlavne to musia byť komodity, teda hmotné materiály a suroviny, ktoré sa dajú zamieňať podľa predom dohodnutých cien. Žiadne vzdušné zámky ako si to urobil prehnitý západ.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x