Putin: USA řídí CIA a další agentury, nikoliv zvolení představitelé

Vladimir Putin

Ve virálním interview Tuckera Carlsona s Vladimirem Putinem, které bylo zveřejněno ve čtvrtek večer, Ruský prezident potvrdil moderátorovu tezi, že Americkou vládu „neřídí lidé, kteří byli zvoleni“, ale jiní, včetně „šéfů agentur.“

„Je to tak, je to tak,“ řekl Putin a potvrdil Carlsonovu otázku v tomto ohledu poté, co Ruský prezident popsal tři zkušenosti, které měl s Americkými prezidenty a které nasvědčují tomu, že to tak je.

V interview, které jen na platformě „X“ za 24 hodin zaznamenalo 156,7 milionu zhlédnutí, Putin vzpomíná, jak jeho národ doufal a očekával, že bude po pádu Sovětského svazu „přijat do bratrské rodiny civilizovaných národů“ (28:14).

K „rozkolu“ však došlo v roce 1999, kdy NATO provedlo dva a půl měsíce trvající bombardovací kampaň na Bělehrad v Jugoslávii. Rusko proti tomuto porušení mezinárodního práva „protestovalo a vyjádřilo svou nelibost“ v souvislosti s útokem proti svým spojencům, pravoslavným Srbům.

Když se Putin stal v roce 2000 prezidentem, chtěl obnovit vztahy se Západem a při návštěvě končícího Amerického prezidenta Billa Clintona v Moskvě se ho zeptal: „Bille, myslíš, že kdyby Rusko požádalo o vstup do NATO, myslíš, že by se to podařilo?“ Clintonova odpověď byla pozitivní: „Víte, je to zajímavé. Myslím, že ano,“ vzpomínal.

„Ale večer, když jsme se sešli na večeři, řekl: ‚Víte, mluvil jsem se svým týmem, ne, teď to není možné‘,“ vzpomínal Putin.

Po několika letech, kdy se Putin snažil budovat vztahy jinými způsoby, vzpomínal na výměnu názorů s prezidentem Georgem W. Bushem kolem roku 2008, kdy „opakovaně vznesl námitku, že Spojené státy (agentury) by neměly podporovat separatismus nebo terorismus v Severním Kavkazu (Gruzii). Ale ony v tom přesto pokračovaly.“

Podle Putina si Bush myslel, že je „nemožné“, aby toto tvrzení bylo pravdivé, a požádal o důkaz, který Ruský prezident okamžitě poskytl. Když si Bush uvědomil, že zpráva je přesná, reagoval se zjevným hněvem: „No, tak jim nakopu zadek.“

Po čekání na výsledek této rezoluce Amerického prezidenta, který nedostal žádnou odpověď, požádal Putin svého ředitele FSB, aby napsal CIA a zeptal se na výsledek. Poté, co opět nedostal žádnou odpověď a napsal podruhé, „CIA odpověděla: ‚Pracovali jsme s opozicí v Rusku. Jsme přesvědčeni, že je to správné, a budeme v tom pokračovat.“

„Je to prostě směšné,“ komentoval to Putin. „No dobře. Uvědomili jsme si, že to nepřichází v úvahu.“

Třetí vzpomínka v této souvislosti pochází z návštěvy Putina v Bushově domě na pobřeží oceánu v Kennebunkportu ve státě Maine v roce 2007, kde měl „velmi vážný rozhovor s prezidentem Bushem a jeho týmem.“

S vědomím, že budování systémů protiraketové obrany každým státem zvlášť by ohrozilo bezpečnost všech, navrhl Putin, aby Rusko, Evropa a USA na takovém vývoji spolupracovaly.

„Jen si představte, že bychom takovou globální strategickou bezpečnostní výzvu vyřešili společně,“ řekl tehdy Putin Bushovi. „Svět by se změnil. Pravděpodobně budeme mít spory, pravděpodobně ekonomické a dokonce i politické. Ale mohli bychom drasticky změnit situaci ve světě.“

Bush souhlasil a zeptal se: „Myslíte to vážně?“, na což Putin odpověděl: „Samozřejmě.“ Bývalý prezident uvedl, že USA budou muset tento návrh zvážit. Někdy poté přijeli do Moskvy ministr obrany Robert Gates a ministryně zahraničí Condoleezza Riceová a informovali Putina, že s jeho nápadem souhlasí, ale „s určitými výjimkami.“

Vzhledem k tomu, že rozhovory byly důvěrné, odmítl Putin poskytnout další podrobnosti, ale řekl, že „nakonec nás prostě poslali do háje… náš návrh byl odmítnut.“ Uvedli také, že jejich rozmístění obranných raket ve Východní Evropě bylo způsobeno hrozbami ze strany Íránu.

Na to Putin odpověděl, že Rusko by pak bylo nuceno „vytvořit takové úderné systémy, které určitě překonají jejich systémy protiraketové obrany.“

A tak Rusko vyvinulo „hypersonické (raketové) systémy s mezikontinentálním doletem a pokračujeme v jejich vývoji,“ vysvětlil Putin. „Nyní jsme ve vývoji hypersonických úderných systémů přede všemi, před Spojenými státy i ostatními zeměmi. A každý den je zdokonalujeme.“

Plukovník Douglas Macgregor nedávno potvrdil, že tyto hypersonické střely jsou velmi přesné, mohou zasáhnout pohyblivé cíle na moři, například letadlové lodě, a nadále „neexistuje způsob, jak je sestřelit nebo se proti nim bránit.“

To již ovlivnilo válečné kalkulace na Blízkém východě, kde vyznamenaný armádní veterán varoval před útokem USA na Írán, protože ten nyní vlastní takové rakety vyrobené v Číně, i když podle tohoto původního Ruského technologického vynálezu.

Stejně tak „Rusko dalo jasně najevo, že Írán považuje za strategického partnera velkého významu,“ vysvětlil Macgregor minulý týden. „Rusko nebude stát stranou a nedovolí, aby (USA) Írán zničily. Poskytne Íránu vše, co bude potřebovat ke své ochraně, a bude stát při Íránu.“

Americká „obranná“ odpalovací zařízení raket v Polsku a Rumunsku mohou hostit útočné Tomahawky „na verandě našeho domu“, tvrdí Putin
Kromě rozšiřování NATO Putina a Rusy velmi znepokojují také „obranná“ odpalovací zařízení raket MK 41, která USA a jejich spojenci rozmístili v Polsku a Rumunsku. Podle Foreign Policy mohou být tyto systémy „přizpůsobeny i k odpalování Tomahawků (útočných raket)“, které jsou od 80. let 20. století „preferovanou zbraní“ pro provedení více než 4 000 útočných útoků na mnoha místech, včetně Iráku, Sýrie a bývalé Jugoslávie. „Nyní se Rusko obává, že by se mohlo stát dalším cílem.“

Dva měsíce před Ruskou invazí na Ukrajinu 23. prosince 2021 se Putin nechal slyšet na čtyřhodinové tiskové konferenci a odpověděl na otázku Západního novináře, zda bezpodmínečně zaručí, že Ruská federace nenapadne Ukrajinu, nebo „to bude záležet na tom, jak dopadnou jednání.“

„Naše kroky nebudou záviset na průběhu jednání,“ odpověděl, „ale na bezpodmínečném zajištění bezpečnosti Ruska dnes i v budoucnu. V tomto ohledu jsme dali jasně najevo, že další rozšiřování NATO na Východ je nepřijatelné.“

Ruský prezident tehdy pokračoval:

„Co je na tom nepochopitelného? Umísťujeme rakety v blízkosti hranic Spojených států? Ne, to Spojené státy přišly k nám domů se svými raketami, ty už jsou na verandě našeho domu. Je to snad nějaký přehnaný požadavek – nerozmisťovat další útočné systémy před naším domem? Co je na tom tak neobvyklého? Jak by Američané reagovali, kdybychom umístili své rakety na hranici Kanady a USA nebo umístili své rakety na hranici Mexika a USA?

Přišly k našim hranicím a teď říkají, že Ukrajina také vstoupí do NATO. To znamená, že i tam rozmístí své raketové systémy… A vy po mně požadujete nějaké záruky. Musíte nám dát záruku – vy! A to okamžitě, hned! A ne se o tom bavit desítky let a ne pod líbivými řečmi o nutnosti zajistit bezpečnost pro všechny. Dělají dál to, co si naplánovali… My nikoho neohrožujeme… Chceme si zajistit vlastní bezpečnost.“

V souvislosti se zjevnými gesty Ruska vstoupit do aliance NATO, spolupracovat s raketovými systémy vzájemné obrany a žádat USA, aby ukončily podporu „separatismu nebo terorismu“ v Gruzii, což bylo odmítnuto Americkými vládními agenturami, jako jsou CIA a ministerstvo zahraničí, Putin Carlsonovi řekl: „Nebyli jsme to my kdo způsobil tento konflikt. My jsme navrhli jít jinou cestou a byli jsme zatlačeni zpět.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x