Studie zjistila, že u dospívajících dochází k poškození srdce několik měsíců po druhé dávce vakcíny proti COVID-19

očkování proti COVID-19

Nový výzkum publikovaný v časopise Journal of Pediatrics odhalil, že více než 66 % všech dospívajících, u nichž se po druhé vakcíně objeví „vakcinační“ myoperikarditida způsobená virem COVID-19, trpí přetrvávajícími srdečními abnormalitami ještě několik měsíců po původní diagnóze.

očkování proti COVID-19

Toto odhalení naznačuje, že v rozporu s tím, co tvrdí vláda, mohou být nežádoucí účinky očkování proti COVID-19 dlouhodobé, a to i u dětí. A nejsmutnější na tom je, že u dětí je riziko úmrtí na Covid nulové, takže jaký je důvod, aby se nechaly očkovat?

Studie, která byla zveřejněna 25. března, zpochybňuje stanovisko několika vládních agentur ve Spojených státech, včetně Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které tvrdí, že zánět srdce způsobený injekcemi mRNA (messenger RNA) společností Pfizer a Moderna je vždy „mírný.“

Výzkumníci z dětské nemocnice v Seattlu zkoumali případy mladších pacientů do 18 let, kteří přišli do nemocnice s bolestí na hrudi a zvýšenou hladinou troponinu v krevním séru v období od 1. dubna 2021 do 7. ledna 2022, což pokrývá vrchol kampaně hromadných injekcí Operace Warp Speed. Všichni z nich dostali druhou dávku vakcíny Pfizer během předchozího týdne.

Z 35 pacientů, kteří splňovali kritéria, bylo 16 určeno jako vhodných pro účely hodnocení. Všech 16 podstoupilo vyšetření magnetickou rezonancí srdce (MRI) tři až osm měsíců po prvním vyšetření.

U 11 z nich bylo zjištěno přetrvávající pozdní gadoliniové zesílení (LGE), i když jeho hladiny byly nižší než v předchozích měsících.

„Přítomnost LGE je ukazatelem srdečního poškození a fibrózy a je silně spojena s horší prognózou u pacientů s klasickou akutní myokarditidou,“ vysvětluje studie.

U plně očkovaných dětí je hladina troponinu více než 20krát vyšší než u pacientů s infarktem
Metaanalýza osmi studií zjistila, že LGE je prediktorem úmrtí ze všech příčin, kardiovaskulárního úmrtí, srdeční transplantace, rehospitalizací, recidivující akutní myokarditidy a je požadavkem na mechanickou podporu oběhu.

Další metaanalýza 11 studií zjistila, že „přítomnost a rozsah LGE je významným prediktorem nepříznivých srdečních výsledků.“

Ačkoli někteří dětští pacienti v nové studii vykazovali příznaky, které „byly přechodné, a zdálo se, že většina pacientů reagovala na léčbu“, přesto „abnormální nálezy přetrvávaly“, zjistil tým.

To vše „vyvolává obavy z možných dlouhodobých následků“, napsali vědci a dodali, že plánují provést další vyšetření magnetickou rezonancí po jednom roce, aby zjistili, zda se některé z abnormalit odstranily.

„Článek poskytuje další důkazy o tom, že zánět myokardu u dospívajících, který je důsledkem očkování vakcínou proti COVID-19, je velmi závažný,“ říká Dr. Madhava Setty, vedoucí vědecký redaktor časopisu The Defender, projektu organizace Children’s Health Defense (CHD).

„Všichni pacienti měli výrazně zvýšené hladiny troponinu v krevním séru svědčící o poškození srdce. A LGE, které svědčí o špatném výsledku, bylo přítomno u více než dvou třetin dětí. Tito mladí pacienti měli průměrnou hladinu troponinu 9,15, což je více než dvacetkrát vyšší hodnota než u lidí, kteří prodělali infarkt.“

Dr. Marty Makary, chirurg a výzkumník v oblasti veřejné politiky na Univerzitě Johnse Hopkinse, v komentáři k těmto zjištěním na Twitteru napsal, že CDC má „občanskou povinnost důsledně studovat dlouhodobé účinky myokarditidy vyvolané očkováním.“

„Nová studie sledování 3-8 měsíců po zánětu myokardu ukazuje abnormalitu MRI srdce v podobě pozdního gadoliniového zesílení pozorovanou u 63 % dětí,“ dodal. „Zaslouží si další studii.“

Podle Dr. Anishy Koka, kardioložky, studie také naznačuje, že až 70 % dospívajících, u kterých se vyvine myokarditida z vakcín proti COVID-19, zůstane na srdci jizva.

Studii si můžete přečíst na tomto odkazu

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x