Putin: Ruské volby jsou mnohem ČESTNĚJŠÍ a TRANSPARENTNĚJŠÍ než zmanipulované volby v USA

Vladimir Putin

Ruský prezident Vladimir Putin na nedávném setkání s pedagogy v Moskvě označil Americké prezidentské volby za zmanipulované.

Když byl dotázán na hlasování na čtyřech bývalých Ukrajinských územích, která byla v roce 2022 anektována Ruskem, tedy v Záporožské, Chersonské, Doněcké a Luhanské oblasti, využil příležitosti, aby upozornil na vše, co bylo špatné na Amerických prezidentských volbách v roce 2020, které uvedl jako příklad toho, jak by demokracie neměla fungovat.

„Zfalšovat se dá asi všechno. Stejně jako byly zfalšovány předchozí volby v USA prostřednictvím korespondenčního hlasování. No, je jasné, co je hlasování poštou. Koupili si volební lístky za 10 dolarů, vypsali je a bez jakéhokoli dohledu pozorovatelů je vhodili do poštovních schránek. A je to,“ řekl.

A dodal: „Demokracie je, když lidé vyjádří svou vůli.“

Putin měl na mysli velmi kontroverzní změny volebních pravidel, které byly zavedeny v roce 2020 pod záminkou, že pomohou lidem bezpečně volit během pandemie COVID-19. Jedním z nejspornějších aspektů bylo povolení korespondenčního hlasování, které umožňuje mnohem snazší odevzdání falešných hlasů než osobní hlasování. Donald Trump volby zpochybnil a označil je za „zmanipulované“, částečně kvůli korespondenčním hlasovacím lístkům, které nebylo možné zkontrolovat, spolu s řadou nesrovnalostí, které byly zaznamenány v několika státech.

Ruské volby jsou kritizovány za nedemokratičnost
Putin se v současné době uchází o nové šestileté prezidentské období ve volbách, které jsou podle odpůrců nedemokratické. Kritici tvrdí, že volby nejsou férovým soubojem, protože 71letý vůdce má nekontrolovanou moc. Ruská ústava byla v roce 2020 změněna tak, aby prodloužila prezidentské období ze čtyř na šest let a poskytla mu čistý štít pro další kandidaturu tím, že anuluje předchozí funkční období.

Většina jeho skutečných oponentů je navíc v exilu, ve vězení nebo mrtvá. Alexej Navalnyj, jeho hlavní soupeř o prezidentské křeslo, si v současné době odpykává více než 30 let ve vězení na základě pochybných obvinění. Nezávislá politička Jekatěrina Duncová, která oznámila, že se hodlá Putinovi postavit na protiválečné platformě, se dočkala odmítnutí kandidatury do tří dnů od podání přihlášky s odůvodněním, že v přihlášce udělala několik chyb.

Kritici také tvrdí, že elektronické hlasování, které se v zemi používá, usnadňuje úřadům manipulovat s hlasy lidí ve prospěch Putina, aniž by to bylo odhaleno.

Všeobecně se očekává, že Putin získá v březnových volbách ve své zemi páté funkční období, čímž by se stal nejdéle sloužícím vůdcem Ruska od dob Josefa Stalina. Vítězství v březnu by ho udrželo v prezidentském úřadu až do roku 2030, přičemž v případě, že by se rozhodl znovu kandidovat, mohl by ve funkci setrvat ještě dalších šest let.

Putin se ohledně Amerických voleb nemýlí
Průzkum provedený Heartland Institute a Rasmussen Reports ukázal, že každý pátý volič, který během voleb v roce 2020 použil korespondenční hlasovací lístky, se přiznal k nějakému typu volebního podvodu. Například 21 % z nich přiznalo, že vyplnilo hlasovací lístek, ať už zcela nebo částečně, pro člena rodiny nebo přítele – což je v každém státě nezákonné. Sedmnáct procent voličů přiznalo, že hlasovali ve státě, ve kterém již nemají trvalý pobyt, a 8 procent respondentů uvedlo, že jim člen rodiny, přítel nebo organizace nabídli peníze nebo odměnu za to, že se zúčastní voleb.

Celkově 43 procent voličů využilo ve volbách korespondenční volby, což je nejvyšší procento, které tak učinilo v historii země.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x