I když se obyvatelé Německa potýkají s vážnou krizí životních nákladů, ministr za Stranu zelených jim říká, že by měla být zavedena nová daň na maso.
Ano, opravdu.
Vzhledem k tomu, že Němci se již nyní potýkají s prudkým nárůstem cen potravin a účtů za energie v důsledku nedostatku plynu způsobeného válkou na Ukrajině, je další daň to poslední, co potřebují.
To se však zřejmě netýká spolkového ministra pro výživu a zemědělství Cema Özdemira (Zelení), který si stěžoval, že lidé jedí špatné potraviny.
„Měli bychom celkově jíst méně masa a dbát na to, aby pocházelo ze zvířat, která jsou chována druhově vhodným způsobem,“ řekl Özdemir a dodal, že země by měla „přizpůsobit spotřebu masa planetárním hranicím a v zájmu našeho zdraví.“
„Je to zdravější, prospěšné pro klima a pomáhá to celosvětové potravinové situaci, protože se uvolní plochy, které jsme dříve potřebovali pro pěstování krmiv,“ tvrdí ministr.
Özdemir uvedl, že se vyrábí příliš mnoho levného masa, a slíbil, že tento zjevný problém bude řešit novou daní na masné výrobky.
Agenda uvalení nové daně na maso ve jménu zmírnění klimatických změn je již dlouho přáním globalistických technokratů.
V březnu se agentura Bloomberg News setkala s velkým ohlasem za to, že Američanům, kteří by mohli mít problémy s rostoucími životními náklady, nabídla „rady“, mezi něž patřilo nechat zemřít domácí zvířata a jíst čočku místo masa.
Jak jsme informovali na začátku tohoto roku, skupina ekologických ekonomů v Německu požadovala, aby byly na masné výrobky uvaleny obrovské daně v rámci boje proti změně klimatu, přičemž požadovala zdražení hovězího masa o 56 %.
Jak jsme již dříve zdůraznili, Světové ekonomické fórum zveřejnilo na svých internetových stránkách dva články, které se zabývaly tím, jak by bylo možné lidi přimět k tomu, aby si zvykli na myšlenku jíst plevel, brouky a pít odpadní vodu, aby se snížily emise CO2.
Přestože všichni ostatní naléhají, aby obyčejný lidé snížili svou životní úroveň a omezili konzumaci masa, aby zachránili planetu, během loňského summitu Cop 26 si účastníci pochutnávali na menu plném pokrmů živočišného původu, které měly nejméně dvojnásobnou uhlíkovou stopu než průměrné jídlo ve Velké Británii.
Jiný představitel Strany zelených nedávno vyvolal kontroverzi, když Němcům navrhl, aby místo sprchování používali žínky a kupovali drahé ekologické systémy vytápění, které si běžný člověk nemůže dovolit.