Fotbaloví fanoušci a hráči narušují zápasy srdečními příhodami: Mohou za to vakcíny?

Mohou za to vakcíny

Fotbaloví fanoušci po celém světě nemohou přehlédnout náhlý příliv hráčů, kteří zkolabovali na hřišti kvůli zjevným srdečním příhodám. Již delší dobu je jasné, že existuje souvislost mezi zánětem srdce a vakcínou proti COVID-19, ale média neustále označují pětinásobný nárůst srdečních příhod u elitních sportovců po celém světě za náhodu.

Mohou za to vakcíny

Nyní však tyto události zdržují zápasy z jiného důvodu, protože několik fanoušků nedávno zažilo masivní infarkt na tribunách při sledování zápasů. Minulý týden musel být zápas mezi Southamptonem a Leicesterem a zápas mezi Watfordem a Chelsea přerušen kvůli lékařské pohotovosti v hledišti.

V zápase mezi Watfordem a Chelsea, který se odehrál na stadionu Vicarage Road ve Watfordu, dostal fanoušek v prvním poločase infarkt a zápas byl na více než půl hodiny přerušen, zatímco zdravotníci obou týmů fanouška ošetřovali a hráči mezitím opustili hřiště.

Oba týmy odmítly pokračovat v zápase dokud se nedozvěděly o osudu fanouška, který byl na nosítkách vynesen ze stadionu a převezen do nedaleké nemocnice k ošetření. Podle příspěvku na Twitteru fotbalového klubu Watford měl fanoušek zástavu srdce a byl stabilizován. Fotbalový klub na Twitteru poděkoval zdravotnickému personálu, hráčům a fanouškům za rychlou reakci. Chelsea, která v zápase zvítězila 2:1 a udržela se v čele tabulky Premier League, také poslala fanouškovi vzkaz na podporu.

Mezitím musel být druhý poločas zápasu mezi Leicesterem a Southamptonem na stadionu Saint Mary’s odložen o 15 minut poté, co během přestávky zkolaboval jeden z příznivců. Fanoušek byl ošetřen na stadionu a poté převezen do nemocnice.

Fotbalisté, kteří na hřišti utrpěli srdeční příhody
Tyto incidenty následují po řadě podobných mimořádných událostí, do kterých se dostali hráči. Při jednom z nedávných incidentů Adama Traore z Šeriffu Tiraspol zkolaboval na hřišti a držel se za hrudník v zápase Ligy mistrů proti Realu Madrid. Jeho tým však nezveřejnil informace o tom, co bolesti na hrudi způsobilo.

V červnu zkolaboval dánský záložník Christian Eriksen během zápasu Euro 2020 (které bylo kvůli pandemii přesunuto na rok 2021) a utrpěl zástavu srdce. V květnu údajně na Twitteru informoval o tom, že dostal vakcínu proti COVID-19, ale tweet již není k dispozici. Devětadvacetiletý hráč si nechal voperovat implantabilní kardioverter-defibrilátor (ICD), který upravuje jeho nepravidelný srdeční rytmus, a očekává se, že ukončí smlouvu se svým týmem Inter Milán, protože kvůli problémům se srdcem již nemůže hrát.

V jiném nedávném případě musel 33letý Sergio Aguero z FC Barcelona opustit hřiště v zápase svého týmu proti Alavesu s bolestmi na hrudi. Následně mu byla diagnostikována srdeční arytmie, kvůli které stráví minimálně tři měsíce odpočinkem. Argentinský hráč se k týmu připojil teprve nedávno, kdy mu byla provedena komplexní lékařská prohlídka, takže se zdá nepravděpodobné, že by se u něj jednalo o již existující onemocnění.

Zajímavé je, že se nedávno objevil v reklamě zdravotnického oddělení regionu Katalánsko, která vyzývala lidi starší 12 let, aby se nechali očkovat vakcínou proti COVID-19.

Minulý měsíc musel být v Norsku přerušen druholigový zápas, protože islandský fotbalista Emil Palsson utrpěl během hry zástavu srdce. Byl resuscitován a převezen do nemocnice k ošetření.

S přibývajícím počtem těchto případů je pro mainstreamová média a obhájce očkování stále těžší tvrdit, že jde o velkou náhodu, zejména ve světle nové studie zveřejněné v časopise American Journal of Cardiology, která zjistila statisticky významný nárůst zánětu srdce známého jako myoperikarditida u očkovaných mužů, zejména ve věku 25 až 44 let.

A vzhledem k rostoucímu počtu mladých lidí, kteří se po celém světě nechávají očkovat vakcínou proti COVID-19 se jedná o problém, který budeme ještě nějakou dobu pozorovat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x