Turecký prezident Erdogan vyhrožuje vyhlášením války Izraeli a vysláním armády do Gazy

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu obvinil Izrael z páchání válečných zločinů a pohrozil, že Židovskému národu vyhlásí válku a rozmístí svou armádu v Gaze.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan

Erdogan na shromáždění v Istanbulu promluvil ke statisícům pro-Palestinských stoupenců a označil Izrael za „válečného zločince“, který může být potrestán vojenskou silou, pokud bude pokračovat v útoku na Gazu.

„Hlavním viníkem masakru v Gaze je Západ. Izrael se již 22 dní otevřeně dopouští válečných zločinů, ale Západní představitelé nejsou schopni Izrael ani vyzvat k příměří, natož na něj reagovat,“ řekl Erdogan davu, který mával Palestinskými vlajkami. „Tímto postojem Západ spáchal mnoho hříchů.“

Erdogan také přirovnal Izraelskou protiofenzívu v Gaze k holocaustu. „V minulosti masakrovali Židy v plynových komorách a skutečně vyhlazovali celé regiony bombami. Podobná mentalita se dnes projevuje v Gaze,“ řekl.

„Celému světu řekneme, že Izrael je válečný zločinec. Připravujeme se na to. Prohlásíme Izrael za válečného zločince.“

„Od nynějška budeme pokračovat v naší cestě s heslem, že jednou v noci můžeme náhle zaklepat na vaše dveře,“ dodal.

Dav nadšeně odpověděl skandováním: „Turecká armáda do Gazy.“

Erdogan také obhajoval džihádisty z Hamásu jako „bojovníky za svobodu“ a obvinil Izrael z nezákonné okupace Palestinské půdy.

Po teroristickém útoku Hamásu na židovský národ ze 7. října Izrael již několik týdnů neúnavně podniká letecké útoky v Gaze.

V reakci na to 120 zemí během pátečního zasedání Valného shromáždění OSN hlasovalo pro přijetí rezoluce vyzývající k „okamžitému, trvalému a udržitelnému humanitárnímu příměří.“

Izrael v pátek přerušil dodávky elektřiny a komunikační spojení pro miliony lidí uvězněných v Gaze a poté zahájil první vlnu své pozemní invaze, kdy tanky a tisíce vojáků postupovaly na Palestinskou enklávu.

Izrael v reakci na Erdoganovy výroky odvolal své diplomaty z Turecka.

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Frank
Host
Frank
6 měsíců před

Ať nevyhrožuje, ale koná.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x