Trump poukázal na „nezákonné úniky informací ze zkorumpovaného a vysoce politického úřadu okresního prokurátora na Manhattanu“, které se objevily v pátek, a naznačil, že k jeho zatčení dojde příští týden.

Donald Trump

Poté, co se v pátek s odvoláním na důvěrný zdroj začaly šířit zprávy, že bývalý americký prezident Donald Trump bude příští týden zatčen, sám Trump na svých sociálních sítích oznámil, že v úterý bude skutečně zatčen.

Trump to oznámil v sobotu ráno na sociální síti Truth Social v energickém dvoudílném příspěvku.

V první části Trump odsoudil smrt „amerického snu“ a uvedl, že „radikální levicoví anarchisté“ nejen ukradli prezidentské volby v roce 2020, ale také ukradli „srdce naší země“, mimo jiné prostřednictvím zatýkání „amerických vlastenců.“

Ve druhé části Trump oznámil, že příští úterý 21. března bude zatčen.

V příspěvku Trump poukázal na „nezákonné úniky informací ze zkorumpovaného a vysoce politického úřadu okresního prokurátora na Manhattanu“, které se objevily v pátek, a naznačil, že k jeho zatčení dojde někdy příští týden.

Trump se na manhattanský úřad státního návladního obořil, že dohlíží na „nové rekordy v násilné trestné činnosti“, a poukázal na skutečnost, že sám státní návladní Alvin Bragg obdržel během své úspěšné kampaně státního návladního milion dolarů od levicového megadonátora George Sorose.

Podle pátečních zpráv, které jako první naznačily, že Trump má být zatčen, souvisí chystaná obvinění s tím, že Trump na sklonku své prezidentské kampaně v roce 2016 zaplatil pornoherečce Stormy Daniels „peníze za mlčení“, aby ženě zabránil odhalit jejich údajný poměr.

Trump platil Daniels prostřednictvím jiné osoby, Michaela Cohena, a manhattanský prokurátor údajně zvažuje obvinění související s falšováním obchodních záznamů, přičemž tvrdí, že Trump použil nezákonné prostředky k zamlžení svých záznamů a utajení plateb „tichých peněz“ mezi ním a Cohenem.

Podle těchto zpráv Danielsová souhlasila s tím, že bude svědčit proti bývalému prezidentovi, a ve středu se poprvé setkala s manhattanskými prokurátory.

Trump již dříve popřel, že by měl s Danielsovou cokoli společného, a také již dříve odmítl Braggovu žádost, aby předstoupil před velkou porotu a vyjádřil se k případu.

Trumpovo oznámení o chystaném zatčení vyvolalo bouři na sociálních sítích, přičemž přinejmenším jeden z jeho dalších politických soupeřů, republikánský kandidát na prezidenta USA Vivek Ramaswamy, toto rozhodnutí na Twitteru odsoudil.

Prosím, lajkujte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj