Kreml reaguje na příjezd Amerických tanků M1 Abrams na Ukrajinu: „I ony shoří“

M1 Abrams

Kreml reagoval na rozšířené zprávy z Ukrajiny, že Kyjev obdržel první dodávky Amerických bojových tanků M1 Abrams. Ukrajinští představitelé uvítali, že tanky pomohou jejich silám prorazit patovou frontovou linii.

M1 Abrams

Putinův mluvčí Dmitrij Peskov uvedl, že „i oni shoří“ – v narážce na předchozí případy vyřazení Západních tanků, jako jsou Německé Leopardy a Britské tanky Challenger 2.

„To vše nemůže nijak ovlivnit podstatu speciální vojenské operace, její výsledek,“ vysvětlil Peskov. „Neexistuje žádný všelék, žádná jednotná zbraň, která by mohla změnit poměr sil na bojišti.“

Od letošního roku Washington přislíbil Ukrajincům 31 tanků Abrams. Předpokládá se, že prvních deset bylo Ukrajinským silám předáno v sobotu. Další se očekávají na podzim.

Podle dalších informací od Peskova, které přinesla agentura Reuters:

„Tanky Abrams jsou seriózní zbraně, ale nezapomeňte, co prezident řekl o jiných tancích vyrobených v jiné zemi,“ řekl Peskov s odkazem na další západní tanky dodané Kyjevu, mezi něž patří Německé Leopardy a Britské Challengery.

Bílý dům také tento měsíc poprvé oznámil, že dodá „omezené“ množství raketových systémů dlouhého doletu ATACMS s dosahem až 190 mil.

Na začátku září deník The Guardian napsal: Na videu z bojiště, které přes noc koluje po sociálních sítích, je patrně vidět zničení britského tanku Challenger 2 na Ukrajině, což by bylo poprvé, kdy byl jeden z těchto tanků zničen v boji.“

Britská média následně upřesnila, že do té doby nebyl žádný tank Challenger 2 od zahájení výroby a prvního nasazení v roce 1994 nikdy ztracen v boji vinou nepřátelských sil (výjimkou byl incident s přátelskou palbou v Iráku v roce 2003).

Velmi kontroverzní je, že Velká Británie posílá do Kyjeva průbojné střely s ochuzeným uranem, aby se jimi střílelo z tanků Challenger II. Britské ministerstvo obrany loni na jaře přiznalo, že „nemonitoruje místa, odkud jsou střely s obsahem DU odpalovány AFU na Ukrajině.“

Prosím, lajkujte, sdílejte a přihlaste se k odběru tohoto kanálu, abychom mohli pokračovat ve sdílení zpráv, kterých se mainstream neodvažuje dotknout. Zůstaňte silní. Tento boj vyhrajeme.

Zdroj

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Host
Kim
8 měsíců před

Západ už je vojensky vyčerpán.

zdenio
Host
zdenio
7 měsíců před

Sotva se objeví M1 Abrams na Ukrajině, už má na kahánku.. .

Kim
Host
Kim
7 měsíců před
3
0
Would love your thoughts, please comment.x